דיברטיקוליטיס טיפול טבעי

אורח החיים המערבי, ובמיוחד התזונה הלא מאוזנת, הביאו להתפתחות של מחלות מעי רבות. אחת מהן היא דיברטיקוליטיס, מחלת מעיים שנפוצה בארצות שבהן מקובלת תזונה דלה בסיבים ועשירה בשומן רווי. ההסתעפויות המתפתחות במעי הגס, במיוחד בצדו השמאלי, הופכות עם הזמן למודלקות וגורמות למגוון תסמינים לא נעימים בקרב החולים. המחלה יכולה לבוא לידי ביטוי בעוצמות התפרצויות שונות, החל ממצב כרוני שמציק קלות, ועוד למצב אקוטי הדורש התערבות תרופתית ואף כירורגית. דיברטיקוליטיס טיפול טבעי – רפואת עיכול אינטגרטיבית היא בעלת תוצאות מצוינות לטיפול בתופעה, שכן היא כוללת שינוי אורח חיים לצד חיזוק המערכת החיסונית. 

מהי דיברטיקוליטיס?

דיברטיקוליטיס
תזונה נכונה דיברטיקוליטיס

דיברטיקוליטיס היא אחת ממחלות המעיים והיא באה לידי ביטוי בהסתעפויות מודלקות במעי הגס. התסמינים העיקריים של דיברטיקוליטיס הם:

  • חום וחולשה – עלולים להגיע בהתקפים עם התפתחות הדלקת, והם גורמים לתחושה כללית גרועה.
  • כאב – בדרך כלל הכאב מופיע בצד שמאל התחתון של המעי הגס.
  • בעיות ביציאות – בעיות אלה יכולות לבוא לידי ביטוי בשלשול אך לעתים גם בעצירות.

חולים אחרים יכולים להתלונן על בחילות ואף עלולים להתרחש אצלם חסימות של המעי הגס כתוצאה מהידבקות איברים פנימיים לאזור המודלק במעי הגס.

טיפול בדיברטיקוליטיס או דיברטיקוליטיס טיפול טבעי

רפואת עיכול אינטגרטיבית מציעה כמה שיטות מוכחות לטיפול בבעיית דיברטיקוליטיס : אנו משתמשים בתבלינים ייעודיים, שהם בעלי ניסיון קליני מוכח בשיפור בעיות שונות במערכת העיכול. במקביל, ניתנים לחולה צמחי מרפא המקלים על הכאב ומחזקים את המערכת החיסונית שלו. טיפול משלים נוסף הוא הדיקור, המסייע להמרצת מחזור הדם ולחיזוק מערכת החיסון, כדי למנוע התפרצויות של התופעה בעתיד. אף לנושא השינוי התזוני משמעות, שכן ניתן להקל על התסמינים ואף לפתור את הבעיה באמצעות הימנעות ממזונות מסוימים כגון קפאין ואלכוהול, וצריכה של מזונות אחרים המועילים לתהליך ההחלמה של המעי.

אנו במרפאתו של ניר סלומון בעלי ניסיון בטיפול בתופעת דיברטיקוליטיס ומזמינים אתכם לפגישת ייעוץ. במהלך הפגישה נבדוק את הרקע הרפואי שלכם, את עוצמת ותדירות ההתפרצויות ונתאים לכם טיפול מותאם אישית, כדי לסייע לכם לפתור את הדלקת. אנא התקשרו או השאירו פרטים באתר, נציג מטעמו של ניר סלומון ישוב אליכם עם כל הפרטים הנחוצים לכם.

ניר-סלומון-טיפול-בקוליטיס-ריפלוקס-וקרוהן