מערכת העיכול היא אחת המערכות הגדולות והמסועפות בגוף האדם. דלקת-במערכת-העיכול
היא מתחילה במערכת הבליעה בפה וממשיכה לאורך כל הבטן עד ליציאת הפסולת. גורמים שונים גורמים למצב של דלקת במערכת העיכול ויש לדעת כיצד לטפל בכך, באמצעות שיטה אינטגרטיבית ומקצועית השמה את האדם במרכז ואשר שואפת
לחזק את המערכת החיסונית שלו, במקביל לטיפול בבעיה.

גורמים לדלקת במערכת העיכול

דלקות עלולות להתפרץ בכל אחד מהאברים של מערכת העיכול, בשל סיבות שונות, כגון:

  • דיברטיקוליטיס – הסתעפויות במעי הגס הנובעות מתזונה לקויה. המצב יכול להיות סטטי וללא כל סימפטומים, אולם עם השנים עלולה להתפתח דלקת באחת ההסתעפויות ויש לטפל בה בצורה מקצועית.
  • מחלות כרונית – כגון קרוהן, גורמות לדלקת כרונית במעי, בעקבות הרס הרירית. הטיפול במחלה הוא מורכב וכולל רפואה מותאמת אישית, המתחשבת במצב הרפואי של האדם, תזונתו והטיפול המתאים לו.
  • מחלות זיהומיות שונות – מחלות זיהומיות עלולות לגרום לדלקת במערכת העיכול והן נגרמות הן מחיידקים והן מווירוסים. הטיפול הניתן במקרה כזה הוא חיזוק המערכת החיסונית, כמו גם טיפול ישיר במחולל הזיהום עצמו.

ישנם עוד מקרים ובהם מתפתחת דלקת במערכת העיכול, ועל כל פציינט לקבל אבחון מקיף בהתאם למצבו הרפואי והרקע הגופני שלו. אבחון מדויק הן של מחולל הדלקת והן המצב של המערכת החיסונית בכללותה, מאפשר להתאים לאדם את הטיפול המתאים.

טיפול במקרה של דלקת במערכת העיכול

לרשות הרפואה עומדות אפשרויות אחדות לטיפול במצב זה, והרפואה האינטגרטיבית מציעה מגוון של פתרונות. הרפואה הסינית והאינטגרטיבית לוקחת בחשבון הן את הגורם המחולל את הפגיעה, אך במקביל גם מטפלת במערכת החיסונית של האדם. טיפול במערכת החיסון באמצעות נוסחאות מדויקות של צמחים, מאפשר לחזקה וכך האדם מגייס את כוחותיו הפנימיים להתמודדות עם מצבו.
טיפול אינטגרטיבי משולב שם את הדגש על ראייה כוללת של מצבו של האדם ולא רק התייחסות לבעיה עצמה. באמצעות ראייה הוליסטית השמה את האדם במרכז, אפשר להתגבר על מכלול של בעיות שונות ולהביא להתאוששות ולהחלמה.
ניר סלומון, מומחה לרפואה סינית, פועל בשיתוף פעולה עם מכוני מחקר מובילים בארץ ועוסק בהוראה, לצד טיפול בחולים עם בעיות שונות במערכת העיכול. אם ברצונכם לקבל פרטים נוספים על שיטה אינטגרטיבית לטיפול בדלקת במערכת העיכול, אנא השאירו פרטים באתר או התקשרו, ונחזור אליכם.