NirSolomin-Logo

דלקת מעיים טיפול טבעי

תוכן עניינים
צריכים עזרה?
פניה ישירה לניר סלומון

דלקת מעיים היא מצב רפואי, המופיע בשל מגוון סיבות, ויכול להתפרץ כמחלה קצרת טווח או כבעיה כרונית ממושכת. דלקת מעיים נקודתית נגרמת בשל נגיפים, חיידקים זיהומים, קלקולי קיבה. מנגד, ישנם מצבים כרוניים, בהם המעיים מפתחים דלקת, הגורמת לשלשול והתכווצויות תכופות בבטן. דוגמה למחלות אלה היא קרוהן, קוליטיס או דיברטיקוליטיס שהוא מצב בו נוצרות הסתעפויות במעי הגס היכולות לאורך זמן להוביל להופעה של דלקת כרונית. מחלות אלה גורמות בדרך כלל להופעה של תסמינים פיזיים קשים לטווח ממושך. חשוב לציין, כי גם תופעות נקודתיות דוגמת דלקת בתוספתן או אבנים בכיס המרה, המתבטאות בכאבים עזים, הקאות, חום ובחילות, יכולות לגרום לדלקת מעיים.

מהן דרכי הטיפול השונות?

הרפואה הסינית גורסת כי עבור דלקת מעיים טיפול טבעי אפקטיבי ביותר הוא שמירה על אורח חיים ותזונה בריאה. מחקרים הראו כי לשימוש בצמחי מרפא סינים בעלי תכונות נוגדות דלקות, השפעה ניכרת על מחלות דלקתיות שונות במערכת העיכול, מרפאים עוויתות ומקלים על כאבי בטן. גם דיקור סיני הינו דרך טיפול יעילה בהיותו מחזק את מערכת החיסון ומטפל בהפרעות בתפקוד מערכת העיכול, הבאה לידי ביטוי בנפיחות בבטן, קשיים בעיכול ויציאות לא סדירות.

דלקת מעיים טיפול טבעי בצמחי מרפא מתאימים, מסייעים בחיזוק מערכת החיסון, שמירה על תפקוד תקין של מערכת העיכול, תוך הפחתת מתחים נפשיים והורדת התהליך הדלקתי. מדובר בטיפול בטוח, עדין, ללא הופעה של תופעות לוואי. מטרת השימוש בצמחי המרפא היא הורדה ניכרת של רמת הדלקת במערכת העיכול ובשאר איברי הגוף.
רפואת העיכול האינטגרטיבית, משלבת בין הגישה הקונבנציונלית לבין הרפואה הסינית. לפיה, תהליך הטיפול בדלקת מעיים צריך להתייחס למצב הכללי של האדם המטופל. גישת הרפואה האינטגרטיבית רואה את האדם כישות שלמה, כאשר הטיפול מתמקד הן בסימפטומים השונים והן בבעיה עצמה באופן ממוקד. ישנה חשיבות רבה להוביל לחיזוק מערכת החיסון של המטופל בצורה כללית, על מנת שיצליח להתמודד עם בעיות רפואיות אחרות במהלך החיים.
לפי הרפואה המשלימה בעת דלקת מעיים טיפול טבעי אידיאלי הוא דרך התזונה, באמצעות השיטה הנטורופתית או הסינית. ניתן אף לפנות אל השיטה ההומאופתית שיכולה להקל עד מאוד במקרים של דלקות מעיים. מומלץ לטפל גם בדיקור יפני או סיני שמוציאים רעלים שנאגרו בגוף החוצה. באמצעות שיאצו, רפלקסולוגיה וטווינה ניתן לחזק את המעיים ושאר האיברים המעורבים בדלקת בעזרת לחיצה על נקודות אנרגטיות ומרידיאנים בגוף.

לשיחה וקביעת תור מלאו פרטים
חנה פילצ'ה​​
חנה פילצ'ה​​קוליטיס - דלקת מעי​​
קרא עוד
"הייתי בכיתה ח' כשגילו אצלי את הקוליטיס. עד אז סבלתי מדימומים וכאבים נוראיים והתרופה הראשונה והיעילה ביותר הייתה סטרואידים. היו לי מאז תרופות שונות ומגוונות שאף אחת מהן לא הפסיקה את הדלקת לטווח ארוך ותמיד חזרתי לסטרואידים. בסופו של דבר, המצב רק החריף ולא יכולתי להפסיק להשתמש בסטרואידים. תופעות הלוואי והנזק לטווח ארוך אילצו אותי לחפש תרופה אחרת, כזו שתעבוד. כמפלט אחרון הגעתי לכאן אחרי 3 שנים סוף סוף מצאתי מענה אמיתי. הדלקת הפסיקה ואני נקייה מסטרואידים כבר חודשיים, שזה בכלל לא מובן מאליו. בנוסף, זכיתי לטיפול מסור ואישי ( גם למחוץ לשעות העבודה של המרפאה. יכולה להתקשר ולכתוב מייל ולבקש עצה ולעדכן כל הזמן וזה חשוב לא פחות. לסיכום אני יכולה לומר, תודה ​
חנה פילצ'ה​​
חנה פילצ'ה​​קוליטיס - דלקת מעי​​
קרא עוד
"הרגשתי איך איכות החיים שנפגעה הולכת ומשתפרת מיום ליום עד שהגעתי לרמיסיה המיוחלת“
רבקה
רבקהכאבי בטן ושלשולים​
קרא עוד
שמי רבקה ואני אם למתבגר בן 15. אנחנו מטופלים במרפאה של ניר ממאי 2014 אחרי שחיפשנו ללא לאות מישהו שיעזור לטל להחזיר לעצמו את איכות החיים של מתבגר נורמטיבי... טל סבל מכאבי בטן עזים ושלשולים קשים ובעצם בילה את רוב היום בשירותים. הוא הפסיד טיולים, מסיבות, ביה"ס ובעצם הרבה מהחיים עצמם. טל עבר את כל הבדיקות: גסטרו, קולונוסקופיה והיה בביקורים אצל רופאים מומחים. התשובה היתה שאין תשובה. הכל תקין. אולי זה פסיכולוגי? נשאלנו שוב... עד שהגענו לניר וכמעט במטה קסמים עם הסבר על מה שקורה במערכת העיכול, שילוב של דיקור, כורכומין פרוביוטיקה ופורמולה - החיים של טל השתנו ללא הכר. הוא חזר להתאמן, לביה"ס, לחברים לטיולים ונסע לחו"ל עם הפורמולות ודאג לקחת אותן.. ובאמת מלבד ארועים בודדים הוא ממשיך כבר כחצי שנה להינות מאיכות חיים. שימשיך כך...
מטופלת בריאה​כאבי בטן ושלשולים​
קרא עוד
"הגעתי לניר דרך האינטרנט, דיברה אלי העובדה שהוא מנהל את מחלקת הרפואה הסינית במכון הגסטרו בבית החולים תל השומר.   כשהגעתי אליו, סבלתי מעצירות קשה שאובחנה כמעי רגיז, כמעט לא יכולתי לאכול דבר וסבלתי מאד מכאבי בטן וכן גם מכאבים באיזור הסרעפת. ניר, בגישה מאד מקצועית ונעימה מיפה את המכאובים ושרטט תהליך מאד ברור ומעמיק בנוגע לריפוי שלי.  ידענו לאן אנחנו הולכים ולאן אנחנו שואפים להגיע ולא פחות חשוב, ניר ידע איך להגיע אל היעד. כעבור כמה שבועות, בתהליך נכון והדרגתי, חזרתי לאכול כל העולה על דעתי, נפסקו לגמרי הכאבים, וחזרתי לעצמי ולבריאות מלאה. ניר, בנוסף להיותו מומחה בדיקור ומצחי מרפא, הוא גם יודע כיצד לתמוך במטופל שלו מבחינה רגשית ונפשית, מה שהוא לא פחות חשוב מהדיקור עצמו. ניר הוא רופא סיני נהדר בזכות המכלול שלו. בתודה, מטופלת בריאה."
Previous
הבא
לקביעת תור במרפאה מלאו פרטים