דלקת מעיים טיפול טבעי

תוכן עניינים
צריכים עזרה?
פניה ישירה לניר סלומון

דלקת מעיים היא מצב רפואי, המופיע בשל מגוון סיבות, ויכול להתפרץ כמחלה קצרת טווח או כבעיה כרונית ממושכת. דלקת מעיים נקודתית נגרמת בשל נגיפים, חיידקים זיהומים, קלקולי קיבה. מנגד, ישנם מצבים כרוניים, בהם המעיים מפתחים דלקת, הגורמת לשלשול והתכווצויות תכופות בבטן. דוגמה למחלות אלה היא קרוהן, קוליטיס או דיברטיקוליטיס שהוא מצב בו נוצרות הסתעפויות במעי הגס היכולות לאורך זמן להוביל להופעה של דלקת כרונית. מחלות אלה גורמות בדרך כלל להופעה של תסמינים פיזיים קשים לטווח ממושך. חשוב לציין, כי גם תופעות נקודתיות דוגמת דלקת בתוספתן או אבנים בכיס המרה, המתבטאות בכאבים עזים, הקאות, חום ובחילות, יכולות לגרום לדלקת מעיים.

מהן דרכי הטיפול השונות?

הרפואה הסינית גורסת כי עבור דלקת מעיים טיפול טבעי אפקטיבי ביותר הוא שמירה על אורח חיים ותזונה בריאה. מחקרים הראו כי לשימוש בצמחי מרפא סינים בעלי תכונות נוגדות דלקות, השפעה ניכרת על מחלות דלקתיות שונות במערכת העיכול, מרפאים עוויתות ומקלים על כאבי בטן. גם דיקור סיני הינו דרך טיפול יעילה בהיותו מחזק את מערכת החיסון ומטפל בהפרעות בתפקוד מערכת העיכול, הבאה לידי ביטוי בנפיחות בבטן, קשיים בעיכול ויציאות לא סדירות.

דלקת מעיים טיפול טבעי בצמחי מרפא מתאימים, מסייעים בחיזוק מערכת החיסון, שמירה על תפקוד תקין של מערכת העיכול, תוך הפחתת מתחים נפשיים והורדת התהליך הדלקתי. מדובר בטיפול בטוח, עדין, ללא הופעה של תופעות לוואי. מטרת השימוש בצמחי המרפא היא הורדה ניכרת של רמת הדלקת במערכת העיכול ובשאר איברי הגוף.
רפואת העיכול האינטגרטיבית, משלבת בין הגישה הקונבנציונלית לבין הרפואה הסינית. לפיה, תהליך הטיפול בדלקת מעיים צריך להתייחס למצב הכללי של האדם המטופל. גישת הרפואה האינטגרטיבית רואה את האדם כישות שלמה, כאשר הטיפול מתמקד הן בסימפטומים השונים והן בבעיה עצמה באופן ממוקד. ישנה חשיבות רבה להוביל לחיזוק מערכת החיסון של המטופל בצורה כללית, על מנת שיצליח להתמודד עם בעיות רפואיות אחרות במהלך החיים.
לפי הרפואה המשלימה בעת דלקת מעיים טיפול טבעי אידיאלי הוא דרך התזונה, באמצעות השיטה הנטורופתית או הסינית. ניתן אף לפנות אל השיטה ההומאופתית שיכולה להקל עד מאוד במקרים של דלקות מעיים. מומלץ לטפל גם בדיקור יפני או סיני שמוציאים רעלים שנאגרו בגוף החוצה. באמצעות שיאצו, רפלקסולוגיה וטווינה ניתן לחזק את המעיים ושאר האיברים המעורבים בדלקת בעזרת לחיצה על נקודות אנרגטיות ומרידיאנים בגוף.

לשיחה וקביעת תור במרפאה של ניר סלומון מלאו פרטים
לקביעת תור במרפאה מלאו פרטים