דלקת מעיים היא מצב רפואי שנגרם בשל סיבות שונות, החל ממחלות אוטואימוניות ועד למחוללים זיהומיים. התסמינים באים בדרגות חומרה שונות וניתן לטפל בהם באמצעות רפואה אינטרגטיבית, השמה את הדגש על מצב מערכת החיסון של האדם, כמו גם טיפול בתסמינים ובגורם עצמו. המרכיבים בהיבט דלקת מעניים טיפול הם תבלינים ייעודיים, צמחי מרפא וייעוץ לאורח חיים בריא. 

מהי דלקת מעיים?

דלקת מעיים יכולה להיגרם כמצב זמני, כתוצאה מקלקול קיבה לאחר אכילת מזון לא טרי, הידבקות בוירוס ועוד. לרוב התסמינים חולפים לאחר

דלקת מעיים טיפול
דלקת מעיים על הטיפול

תקופה מוגדרת ואפשר להעניק לאדם טיפול נקודתי כדי לסייע לו להתגבר על המצב. דלקת מעיים כרונית, לעומת זאת, היא מצב ממושך ובו אדם סובל מתסמינים רבים לאורך זמן. היא יכולה להיגרם מכמה גורמים:

  • מחוללים זיהומיים – חיידקים או וירוסים הגורמים למצב דלקתי ממושך במערכת העיכול, לכל אורכה. החל מדלקת בקיבה ודרך דלקת במעי הדק ואף המעי הגס.
  • מחלות אוטואימוניות – כגון מחלת קרוהן , הגורמת לחלקי מעי מודלקים במקטעים לאורך המעי עצמו או קוליטיס, דלקת במעי במקום מוגדר.
  • דיברטיקוליטיס – מצב ובו יש הסתעפויות במעי הגס העלולות עם השנים לגרום לדלקת כרונית במעי.
  • בעיות נקודתיות – כגון תוספתן מודלק או אבנים בכיס מרה, תופעות שגורמות לכאבים, בחילות, הקאות וחום. יש לבדוק אם הן מצריכות התערבות כירורגית ספציפית.

יש לאבחן כל אחת מהבעיות באופן מדויק, לוודא את הגורם לה ולתת את הטיפול המתאים לאדם, בהתאם למצבו, הבעיה, חומרתה והתסמינים שמהם הוא סובל.

דלקת מעיים טיפול

על תהליך הטיפול בדלקת מעיים לקחת בחשבון את מצבו הכללי של האדם. יש לטפל בבעיה, בתסמינים ולחזק את מערכת החיסון של האדם באופן כללי כדי שיוכל להתמודד עם בעיות נוספות בעתיד. רפואה אינטגרטיבית מתבוננת על האדם כשלם, ומטפלת הן בסימפטומים והן בבעיה ישירות.

ניר סלומון מטפל ברפואה אינטגרטיבית באמצעות צמחי מרפא, תבלינים ייעודיים, דיקור ועוד. נוסף על כך הוא מכוון את המטופל להקפיד על תזונה נכונה הכוללת הימנעות ממזונות מעובדים, הורדה בצריכת האלכוהול והעישון, כל אחד לפי הבעיה הספציפית שממנה הוא סובל. אנו מזמינים אתכם לקבל פרטים נוספים באמצעות השארת פרטים באתר או טלפונית.