יש כמה מצבים הגורמים דלקת מעיים לאנשים בגילאים שונים. החל ממחוללים זיהומיים ועד למחלות כרוניות. גם מגוון התסמנים שונה מאחד לשני ואף אותו אדם עלול לחוש תסמינים שונים לאורך התקופות שמהן הוא סובל מהתופעה. רפואת עיכול אינטגרטיבית מציעה שילוב בין ריפוי טבעי לבין הדרכה לאורח חיים נכון, שמסייע בחיזוק המערכת החיסונית, מקל על תסמינים ומונע התלקחות של הדלקת בעתיד. 

דלקת מעיים

דלקת מעיים

דלקת מעיים נובעת מכמה סיבות, כאשר התסמינים שלה עלולים להיות שונים מאחד לשני:

  • מחלות מעיים כרוניות – במחלות אלה נכללות קרוהן, קוליטיס ועוד. קרוהן עלולה לגרום לדלקת לכל אורך המערכת החיסונית ואילו קוליטיס לרוב מתמקדת במקום אחד.
  • מחוללים זיהומיים – חיידקים, וירוסים ואף טפילים עלולים לגרום למצב של דלקת מעיים בדרגות חומרה שונות. למשל חיידק ההליקובקטר שגורם לכיבים בקיבה או וירוסים שגורמים לדלקת מעיים חריפה.
  • מצבי חירום – אף מצבי חירום כגון דלקת בלבלב או אבנים בכיס מרה עלולים לגרום לדלקת במעייים ואלה מצבים שדורשים התערבות רפואית מיידית ואף כירורגית.

יש לבצע בדיקה רפואית מדוקדקת כדי לדעת ממה נובעים התסמינים השונים שעליהם מדווח האדם. אחרי שנשללו מצבי חירום ניתן להתאים למטופל טיפול ארוך טווח, הכולל שילוב בין כמה שיטות טיפול טבעיות.

רפואת עיכול אינטגרטיבית

הרפואה האינטגרטיבית רואה באדם כשלם וגורסת כי מערכות הגוף תלויות זו בזו ומשפיעות אחת על השנייה, גם אם על פניו נראה שאינן קשורות. משום כך אנו שמים את הדגש על חיזוק המערכת החיסונית של המטופל, לצד הקלה בתסמינים והדרכה לאורך חיים נכון. אנו משלבים דיקור סיני שיעיל גם בקרב ילדים המוכנים לשתף פעולה, תבלינים ייעודיים ככורכום שנמצא כמרפא דלקות ובעיות עיכול, צמחי מרפא שמקלים על התסמינים ואף הדרכה לתזונה נכונה, המותאמת לכל מטופל לפי גילו ומצבו הגופני.

דלקת מעיים עלולה להיות מצב חד פעמי שנגרם בגלל מחולל זיהומי אך גם מצב כרוני שהאדם סובל ממנו לאורך זמן. מצב זה עלול לגרום לדכדוך ואף לדיכאון, שכן דלקת במעיים מלווה בתסמינים כגון הקאות, כאבי בטן, יציאות לא סדירות, שלשולים, ירידה במשקל ואף חולשה רבה. נשמח לסייע לכם בהתאמת רפואת עיכול אינטגרטיבית למצבכם הגופני. אנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים באתר או להתקשר אלינו ישירות.