NirSolomin-Logo

החזר ושטי

תוכן עניינים
צריכים עזרה?
פניה ישירה לניר סלומון

החזר ושטי  מצב ובו חלק ממיצי הקיבה עולים במעלה הוושט. הדבר מנוגד למבנה הטבעי של הוושט, שדרכו אמור המזון להגיע לקיבה, דרך השוער. הקיבה עמידה בפני מיצי הקיבה החריפים ולכן אנו לא חשים אותם, אולם אם הם חוזרים דרך השוער במעלה הוושט, הרי שחשים תחושה של צריבה ואף כאב בחלל החזה. כמובן שבכל מקרה של כאב בחזה יש להתייעץ בדחיפות עם רופא מוסמך, אולם אם נשללו בעיות אחרות ואם הוגדר כי הבעיה היא ריפלוקס, אנו במרפאה של ניר סולומון יכולים להציע פתרונות אחדים, התומכים בפתרונות של הרפואה הקונבנציונאלית. 

מה זה החזר ושטי?

החזר ושטי
החזר ושטי ייעוץ וטיפול

בני כל הגילאים עלולים לסבול ממצב של החזר ושטי, כולל תינוקות רכים. זוהי תופעה שידועה גם בשמה ריפלוקס, ובה נוזל חומצי מהקיבה עולה במעלה הוושט וגורם לתחושת כאב, צריבה ושריפה בחזה ובגרון. יש סיבות שונות להחזר ושטי: בקע סרעפתי, חיידק הליקובקטר פילורי ועוד. בדרך כלל לא מדובר במצב מסכן חיים, אם כי עלולות להיות לו השלכות ארוכות טווח. למשל כיבים במעלה הוושט ונזקים נוספים.

יש אנשים הסובלים מהתופעה ללא כל סיבה נראית לעין, ויש הסובלים ממנה תקופתית, כגון נשים בהיריון או אנשים הסובלים מעודף משקל. גם ילדים קטנים עלולים לסבול מריפלוקס ובמקרה שלהם הדבר עלול להתבטא בהקאות חוזרות ולא מוסברות.

טיפול בריפלוקס

ניר סלומון מציע כמה שיטות טיפול במצבי החזר ושטי:

  • שינוי תזונתי – נמצא כי יש מאכלים ומשקאות מסוימים המחריפים את הבעיה. כגון שתיה מוגזמת של אלכוהול, קפה או מזונות אחרים. אנו מתאימים את הייעוץ לאדם, למצבו הרפואי, לאבחון שקיבל וכמובן לגילו.
  • דיקור – דיקור נמצא יעיל בהרגעת מערכת העיכול וחיזוק מערכת החיסון.
  • צמחי מרפא ותבלינים – אנו מספקים צמחי מרפא המותאמים לכל אחד אישית, לפי חומרת הבעיה, גילו והרקע הרפואי שלו. אף כורכומין נמצא יעיל כאנטי דלקתי ולכן אנו משלבים כורכום כחלק מהטיפול במצב זה.

ניר סולומון הוא שותף במחקרים שונים במכוני גסטרו בבתי חולים בבעיות שונות של מערכת העיכול. נשמח לקבוע לכם פגישת ייעוץ, ליווי והדרכה במצבים של החזר ושטי לכל הגילאים. התקשרו אלינו או השאירו פרטים באתר, ונציג מטעם המרפאה יחזור אליכם עם פרטים נוספים.

*התוכן לא מהווה תחליף לייעוץ רפואי*

לשיחה וקביעת תור מלאו פרטים
חנה פילצ'ה​​
חנה פילצ'ה​​קוליטיס - דלקת מעי​​
קרא עוד
"הייתי בכיתה ח' כשגילו אצלי את הקוליטיס. עד אז סבלתי מדימומים וכאבים נוראיים והתרופה הראשונה והיעילה ביותר הייתה סטרואידים. היו לי מאז תרופות שונות ומגוונות שאף אחת מהן לא הפסיקה את הדלקת לטווח ארוך ותמיד חזרתי לסטרואידים. בסופו של דבר, המצב רק החריף ולא יכולתי להפסיק להשתמש בסטרואידים. תופעות הלוואי והנזק לטווח ארוך אילצו אותי לחפש תרופה אחרת, כזו שתעבוד. כמפלט אחרון הגעתי לכאן אחרי 3 שנים סוף סוף מצאתי מענה אמיתי. הדלקת הפסיקה ואני נקייה מסטרואידים כבר חודשיים, שזה בכלל לא מובן מאליו. בנוסף, זכיתי לטיפול מסור ואישי ( גם למחוץ לשעות העבודה של המרפאה. יכולה להתקשר ולכתוב מייל ולבקש עצה ולעדכן כל הזמן וזה חשוב לא פחות. לסיכום אני יכולה לומר, תודה ​
חנה פילצ'ה​​
חנה פילצ'ה​​קוליטיס - דלקת מעי​​
קרא עוד
"הרגשתי איך איכות החיים שנפגעה הולכת ומשתפרת מיום ליום עד שהגעתי לרמיסיה המיוחלת“
רבקה
רבקהכאבי בטן ושלשולים​
קרא עוד
שמי רבקה ואני אם למתבגר בן 15. אנחנו מטופלים במרפאה של ניר ממאי 2014 אחרי שחיפשנו ללא לאות מישהו שיעזור לטל להחזיר לעצמו את איכות החיים של מתבגר נורמטיבי... טל סבל מכאבי בטן עזים ושלשולים קשים ובעצם בילה את רוב היום בשירותים. הוא הפסיד טיולים, מסיבות, ביה"ס ובעצם הרבה מהחיים עצמם. טל עבר את כל הבדיקות: גסטרו, קולונוסקופיה והיה בביקורים אצל רופאים מומחים. התשובה היתה שאין תשובה. הכל תקין. אולי זה פסיכולוגי? נשאלנו שוב... עד שהגענו לניר וכמעט במטה קסמים עם הסבר על מה שקורה במערכת העיכול, שילוב של דיקור, כורכומין פרוביוטיקה ופורמולה - החיים של טל השתנו ללא הכר. הוא חזר להתאמן, לביה"ס, לחברים לטיולים ונסע לחו"ל עם הפורמולות ודאג לקחת אותן.. ובאמת מלבד ארועים בודדים הוא ממשיך כבר כחצי שנה להינות מאיכות חיים. שימשיך כך...
מטופלת בריאה​כאבי בטן ושלשולים​
קרא עוד
"הגעתי לניר דרך האינטרנט, דיברה אלי העובדה שהוא מנהל את מחלקת הרפואה הסינית במכון הגסטרו בבית החולים תל השומר.   כשהגעתי אליו, סבלתי מעצירות קשה שאובחנה כמעי רגיז, כמעט לא יכולתי לאכול דבר וסבלתי מאד מכאבי בטן וכן גם מכאבים באיזור הסרעפת. ניר, בגישה מאד מקצועית ונעימה מיפה את המכאובים ושרטט תהליך מאד ברור ומעמיק בנוגע לריפוי שלי.  ידענו לאן אנחנו הולכים ולאן אנחנו שואפים להגיע ולא פחות חשוב, ניר ידע איך להגיע אל היעד. כעבור כמה שבועות, בתהליך נכון והדרגתי, חזרתי לאכול כל העולה על דעתי, נפסקו לגמרי הכאבים, וחזרתי לעצמי ולבריאות מלאה. ניר, בנוסף להיותו מומחה בדיקור ומצחי מרפא, הוא גם יודע כיצד לתמוך במטופל שלו מבחינה רגשית ונפשית, מה שהוא לא פחות חשוב מהדיקור עצמו. ניר הוא רופא סיני נהדר בזכות המכלול שלו. בתודה, מטופלת בריאה."
Previous
הבא
לקביעת תור במרפאה מלאו פרטים