חומציות בקיבה טיפול
על הטיפול בחומציות בקיבה

בקיבה שלנו יש מיצי קיבה שתפקידם לעכל את המזון, לקראת ספיגתו במעי. מיצי קיבה אלה הם חומציים, אולם אנו לא חשים בכך בקיבה עצמה, הודות למעטפת מיוחדת. לעומת זאת, אם מיצי קיבה אלה עולים במעלה הושט, יחוש האדם צרבת קשה ולא נעימה. טיפול מקצועי בתופעה כולל הקלה של התסמינים, שינוי באורח חיים, כמו גם נטילה של צמחי מרפא מתאימים.

מתי מתרחשת חומציות בקיבה?

בזמן עיכול המזון מפרישה הקיבה מיצי עיכול חזקים ואלה מסייעים לפרק את המזון לאלמנטים הבסיסיים שלו. הקיבה עצמה היא שריר הנע בזמן עיכול המזון, ופירוקו מתבצע באמצעות אנזימים וחומרים נוספים. התופעה של חומציות בקיבה מתרחשת כאשר השוער התחתון בוושט לא עובד כהלכה, והדבר מאפשר למיצי הקיבה לעלות במעלה הוושט במקום להישאר בקיבה עצמה. התסמינים של חומציות בקיבה יכולים להיות תחושת צרבת חזקה, בחילה, כאבים ואף הקאות. התופעה עלולה לתקוף תינוקות ולחלוף מעצמה, אך היא עלולה להופיע גם בקרב אנשים הסובלים מבקע סרעפתי, בקרב נשים בהיריון, אנשים עם עודף משקל ועוד.

חומציות בקיבה טיפול

כיום נהוג לתת לאדם סותרי חומצה, המקילים על הסימפטומים ומונעים את תחושת הבערה בחזה. אולם הדבר לא פותר את הבעיה בכללותה, אלא רק מספק הקלה רגעית. כדי לפתור את הבעיה יש צורך ברפואה אינטגרטיבית, המספקת מענה כולל ומקיף, כגון:

  • שינוי תזונה – מומלץ להימנע ממזונות מטוגנים או שמנים, המכבידים על הקיבה.
  • אלכוהול – להמעיט בצריכה של אלכוהול, המגביר תופעות של חומציות בקיבה.
  • שמירה על אורח חיים בריא – הכולל פעילות גופנית, הימנעות מעישון, שינה ועוד.
  • צמחי מרפא – המסייעים לחיזוק המערכת החיסונית של האדם ומטפלים בבעיה נקודתית.

ההחלטה על חומציות בקיבה טיפול, נעשית לאחר בדיקת מצבו הגופני של האדם, סקירת תוצאות הבדיקות הרפואיות שלו, התרופות שהוא נוטל ודיווח על אורח החיים שלו. הטיפול מונע את תחושת הצריבה וגם מטפל בפגיעה שנעשתה ברירית הוושט לאורך השנים וכך הריפוי הוא לטווח ארוך ולא רק הקלה מיידית.

אם ברצונכם לקבל פרטים נוספים על חומציות בקיבה טיפול, אנא השאירו את הפרטים שלכם באתר או צרו קשר, ונציג מטעמנו יחזור אליכם עם נתונים ופרטים. אנו מציעים רפואה אינטגרטיבית הרואה את האדם כשלם, תוך שימוש ברפואה טבעית, צמחי מרפא ותבלינים ייעודיים.

למידע ויעוץ לגבי איך מטפלים בחומציות בקיבה צרו קשר
אם אתה סובל מ: שריפה בקיבה כל הזמן, מיצי קיבה עולים לגרון או רמת החומציות בקיבה גדולה, צור קשר מידית עם מרפאה לאבחון וטיפול מידי!