NirSolomin-Logo

חסימת מעיים

תוכן עניינים
צריכים עזרה?
פניה ישירה לניר סלומון

חסימת מעיים הוא מצב ובו יש חסימה במעי הדק או במעי הגס על רקע סיבות שונות. החסימה יכול להיות קלה או חמורה, ולעתים היא מצריכה אף התערבות כירורגית. יש אנשים הסובלים מחסימה כזו באופן חד פעמי אולם יש כאלה הסובלים מחסימות על בסיס תקופתי. הדבר מתרחש במיוחד אם הם סובלים ממחלות רקע כגון קוליטיס, מחלת קרוהן ועוד. עבורם יש צורך באבחון וטיפול מקיף, כדי למנוע את הבעיה ולהימנע מהתערבות כירורגית בעתיד. 

חסימת מעיים

חסימת מעיים
טיפולים למניעת חסימת מעיים

חסימת מעיים היא מצב והוא תוכן המעיים לא יכול לעבור במעי הדק, או במעי הגס. החסימה מונעת מהאוכל או מהצואה לעבור אל עבר היציאה הטבעית שלהם, וכך עלולה להיווצר במקום דלקת המלווה בכאבים עזים. החסימה יכולה להיות ספונטנית, פעמים רבות על רקע גיל מבוגר, אולם יכולה להיות תופעה המלווה מחלות אחרות. למשל במחלת קורהן, יש בעית ספיגה במעי והאזור כולו מתפקד פחות טוב לעומת אדם בריא. החסימה יכולה להתרחש גם על רקע של גידול שפיר או ממאיר, על רקע של בקעים באזורים שונים בבטן ואף על רקע של הידבקויות מניתוחים בעבר.

חסימת מעיים טיפול

הרפואה הרגילה מציעה עירוי נוזלים, מתן אנטיביוטיקה ואף לפעמים פתיחת החסימה באמצעות קטטר מיוחד. אם מדובר בגורם אחר כגון בקע, יש לטפל בו במקביל כדי למנוע את החסימה הבאה. נוסף על כך, יש אפשרות לקבל טיפול וחיזוק באמצעות רפואת עיכול אינטגרטיבית, כדי למנוע מצב של חסימת מעיים, במיוחד חסימות חוזרות ונשנות:

  • שינוי אורח חיים – תזונה הכוללת הימנעות ממזונות מסוימים וצריכה של מזונות אחרים, נמצאה יעילה בהבראת כל מערכת העיכול ובהטבת מצבם של חולי קרוהן, למשל. בדרך זו אפשר למנוע חסימות מעיים בעתיד הנובעות מהמצב הרפואי הכללי של המטופל.
  • צמחי מרפא – אלה מקלים על הכאבים, מחזקים את מערכת החיסון ומאפשרים למערכת העיכול של האדם להבריא ולהתאושש.
  • תבלינים ייעודיים – כגון כורכום, בעלי סגולות לריפוי דלקות, יעילות הן במהלך הדלקת והן לאחר מכן.
  • דיקור – מיועד לחזק את המערכת החיסונית של האדם כדי למנוע התדרדרות בעתיד.

אנו במרפאתו של ניר סלומון מתמצאים היטב בכל המצבים הקשורים למערכת העיכול, החל ממחלת קורהן, קוליטיס, דיברטיקוליטיס והסתבכויות של חסימת מעיים. נשמח לעמוד לרשותכם כדי לקבוע פגישת ייעוץ ולתכנן טיפול יעודי המותאם למצבכם. אנא התקשרו או השאירו פרטים באתר ונציג חברת ניר סלומון יחזור אליכם עם פרטים נוספים.

לשיחה וקביעת תור מלאו פרטים
חנה פילצ'ה​​
חנה פילצ'ה​​קוליטיס - דלקת מעי​​
קרא עוד
"הייתי בכיתה ח' כשגילו אצלי את הקוליטיס. עד אז סבלתי מדימומים וכאבים נוראיים והתרופה הראשונה והיעילה ביותר הייתה סטרואידים. היו לי מאז תרופות שונות ומגוונות שאף אחת מהן לא הפסיקה את הדלקת לטווח ארוך ותמיד חזרתי לסטרואידים. בסופו של דבר, המצב רק החריף ולא יכולתי להפסיק להשתמש בסטרואידים. תופעות הלוואי והנזק לטווח ארוך אילצו אותי לחפש תרופה אחרת, כזו שתעבוד. כמפלט אחרון הגעתי לכאן אחרי 3 שנים סוף סוף מצאתי מענה אמיתי. הדלקת הפסיקה ואני נקייה מסטרואידים כבר חודשיים, שזה בכלל לא מובן מאליו. בנוסף, זכיתי לטיפול מסור ואישי ( גם למחוץ לשעות העבודה של המרפאה. יכולה להתקשר ולכתוב מייל ולבקש עצה ולעדכן כל הזמן וזה חשוב לא פחות. לסיכום אני יכולה לומר, תודה ​
חנה פילצ'ה​​
חנה פילצ'ה​​קוליטיס - דלקת מעי​​
קרא עוד
"הרגשתי איך איכות החיים שנפגעה הולכת ומשתפרת מיום ליום עד שהגעתי לרמיסיה המיוחלת“
רבקה
רבקהכאבי בטן ושלשולים​
קרא עוד
שמי רבקה ואני אם למתבגר בן 15. אנחנו מטופלים במרפאה של ניר ממאי 2014 אחרי שחיפשנו ללא לאות מישהו שיעזור לטל להחזיר לעצמו את איכות החיים של מתבגר נורמטיבי... טל סבל מכאבי בטן עזים ושלשולים קשים ובעצם בילה את רוב היום בשירותים. הוא הפסיד טיולים, מסיבות, ביה"ס ובעצם הרבה מהחיים עצמם. טל עבר את כל הבדיקות: גסטרו, קולונוסקופיה והיה בביקורים אצל רופאים מומחים. התשובה היתה שאין תשובה. הכל תקין. אולי זה פסיכולוגי? נשאלנו שוב... עד שהגענו לניר וכמעט במטה קסמים עם הסבר על מה שקורה במערכת העיכול, שילוב של דיקור, כורכומין פרוביוטיקה ופורמולה - החיים של טל השתנו ללא הכר. הוא חזר להתאמן, לביה"ס, לחברים לטיולים ונסע לחו"ל עם הפורמולות ודאג לקחת אותן.. ובאמת מלבד ארועים בודדים הוא ממשיך כבר כחצי שנה להינות מאיכות חיים. שימשיך כך...
מטופלת בריאה​כאבי בטן ושלשולים​
קרא עוד
"הגעתי לניר דרך האינטרנט, דיברה אלי העובדה שהוא מנהל את מחלקת הרפואה הסינית במכון הגסטרו בבית החולים תל השומר.   כשהגעתי אליו, סבלתי מעצירות קשה שאובחנה כמעי רגיז, כמעט לא יכולתי לאכול דבר וסבלתי מאד מכאבי בטן וכן גם מכאבים באיזור הסרעפת. ניר, בגישה מאד מקצועית ונעימה מיפה את המכאובים ושרטט תהליך מאד ברור ומעמיק בנוגע לריפוי שלי.  ידענו לאן אנחנו הולכים ולאן אנחנו שואפים להגיע ולא פחות חשוב, ניר ידע איך להגיע אל היעד. כעבור כמה שבועות, בתהליך נכון והדרגתי, חזרתי לאכול כל העולה על דעתי, נפסקו לגמרי הכאבים, וחזרתי לעצמי ולבריאות מלאה. ניר, בנוסף להיותו מומחה בדיקור ומצחי מרפא, הוא גם יודע כיצד לתמוך במטופל שלו מבחינה רגשית ונפשית, מה שהוא לא פחות חשוב מהדיקור עצמו. ניר הוא רופא סיני נהדר בזכות המכלול שלו. בתודה, מטופלת בריאה."
הקודם
הבא
לקביעת תור במרפאה מלאו פרטים