אנשים רבים סובלים מבעיות במערכת העיכול שלהם, כאשר אחת הבעיות המטרידות ביותר היא עצירות. טיפול בעצירות מאפשר להקל על הבעיה ולעתים אף פותר אותה לגמרי. אנו מספקים טיפול אינטגרטיבי מקיף, בשיתוף פעולה עם אבחנות ותרופות של מטפלים מהרפואה הקונבנציונאלית. עדויות מלמדות כי שילוב זה מיטיב עם החולים ופותר את בעיית העצירות כמעט לחלוטין. 

טיפול בעצירות

טיפול בעצירות
רפואה אינטגרטיבית טיפול בעצירות

טיפול בעצירות מתחיל בשיחה עם המטופל לגבי מצבו:

  •  אבחונים – האם ביקר אצל רופא ומה זה אמר? האם יש לו בעייה במעי הגס? האם הוא סובל ממחלה כרונית?
  • תשאול מקיף – תשאול על אורח חייו של המטופל, החל משגרת יומו ועד לתזונה שלו.
  • התאמת טיפול אינטגרטיבי – התאמה של טיפול לכל מטופל ומטופל, לפי כל הנתונים שעלו בפגישה.

כל הנתונים הללו חשובים לפני קביעת טיפול, כדי להבין מה תוצאות בדיקות הדם שעבר ומהם האבחונים של כל מטופל ומטופל. בדרך זו אפשר להתאים לו את הטיפול המתאים לו ביותר.

דרכים להקל ולטפל בבעיית עצירות

ראשית כמובן יש לוודא כי המטופל לא סובל מבעיה חמורה, כגון גידול במעי הגס שחוסם את היציאה. משום כך יש לגשת לרופא ולשלול מחלות קשות ובעיות שיש לטפל בהן בדחיפות. שנית, לאחר שהתמונה מתבהרת, אנו מתאימים לכל מטופל את סדרת הטיפול המתאימה לו: דיקור מסייע להקלה בכאבים, ממריץ את המערכת החיסון ומחזק אותה. צמחי מרפא מרגיעים את מערכת העיכול וחלקם, כגון כורכומין, הם בעלי תכונות אנטי דלקתיות. לא פחות חשוב הוא הייעוץ התזונתי שמטרתו להקל על המעיים ולאפשר יציאה נוחה.

טיפול בעצירות שמתוכנן בדרך אחראית מאפשר לאנשים להקל את התסמינים כמו גם לפתור פעמים רבות את הבעיה. עצירות עלולה לנבוע פעמים רבות רק מתזונה לא מתאימה שלא כוללת מספיק ירקות ופירות, סיבים, דגנים מלאים ועוד. התזונה המערבית גורמת לעצירות ולכן טיפול בעצירות מתחשב באותם גורמים אלה ומסייע.

ניר סלומון בעל ניסיון רב בטיפול אינטגרטיבי במחלות מעיים. הוא עוסק במחקר ובשיתופי פעולה עם בתי חולים ברחבי הארץ, מתוך מטרה לחקור נושאים הקשורים לבעיות במערכת העיכול ופתרונות אפשריים. נשמח לקבוע עמכם פגישת ייעוץ, אנא התקשרו אלינו או השאירו פרטים באתר.