קוליטיס הוא מצב ובו יש דלקת כרונית במעי, התוקפת באופן קבוע או בהתקפים. התוצאה היא כאבי בטן, שלשולים, חום גבוה ואף שלשול דמי. אנשים הסובלים מקוליטיס מטופלים בתרופות קונבנציואליות, אולם לפעמים הן לא עוזרות והאדם סובל לאורך שנים מהבעיה. כיום עומדים לרשות הרפואה האינטגרטיבית כלים יעילים ואפקטיביים, המטפלים הן בבעיה עצמה והן בחיזוק המערכת החיסונית של האדם.

מהי קוליטיס?

קוליטיס הוא מצב ובו רירית המעי נפגעת בשל סיבות שונות. הדלקת מתפתחת וגורמים לכאבים עזים ולבעיות תפקוד יום יומיות בשל הבעיה. יש כמה השערות לסיבות הגורמות לקוליטיס:

  • מחוללים זיהומיים – הגוף מגיב בעוצמה למחולל זיהומי שאדם אחר לא היה מגיב אליו ומתחיל לפתוח תגובה אוטואימונית של דלקת במעי.
  • גורמים סביבתיים – צריכה של מזונות מעובדים ודלים בסיבים, עלולה לגרום לקוליטיס או לאפשר לו להתפרץ עקב גורם שלישי.
  • מערכת חיסונית מוחלשת – בקרב קשישים, ילדים או אנשים חולים, המגיבים בקלות למצבים שאנשים בריאים יכולים להתמודד אתם.

מצבים אלה ואחרים גורמים לדלקת במעי, דלקת שהיא רציפה, בניגוד לדלקת הנגרמת ממחלת קרוהן ומאופיינת על ידי מקטעים חולים לכל אורך המעי. האבחון המדויק של המחלה נעשה באמצעות בדיקת קולונסקופיה, המאפשרת לראות את המקום ולקחת דגימת מעבדה.

טיפול בקוליטיס

אנשים מקבלים תרופות קונבנציונאליות מסוגים שונים, כולל סטירואידים, לטיפול בקוליטיס. יש מקרים ובהם תרופות אלה יעילות, אולם הניסיון מלמד שהתופעה עלולה לחזור ולפגוע באיכות חייו של האדם במשך שנים. הטיפול האינטגרטיבי בקוליטיס כולל שימוש בפורמולות מדויקות של צמחי מרפא. חלק מהפורמולות מטפלות ישירות בדלקת, וחלק מחזקות את המערכת החיסונית של האדם, כדי שגופו יהיה חסין מספיק להתמודד עם הדלקת.

הן תוצאות של טיפול והן תוצאות של מחקרים ארוכי טווח, מעידים כי הטיפול האינטגרטיבי יעיל ביותר במצבים של קוליטיס כרוני. ניר סלומון הוא מומחה לרפואה סינית ומטפל באמצעות רפואה אינטגרטיבית, הכוללת את מצבו הגופני של האדם, מצב מערכת החיסון שלו והבעיה הספציפית שלו. נשמח לספק לכם פרטים נוספים דרך האתר או טלפונית.