NirSolomin-Logo

טיפול בקוליטיס

תוכן עניינים
צריכים עזרה?
פניה ישירה לניר סלומון

קוליטיס הוא מצב ובו יש דלקת כרונית במעי, התוקפת באופן קבוע או בהתקפים. התוצאה היא כאבי בטן, שלשולים, חום גבוה ואף שלשול דמי. אנשים הסובלים מקוליטיס מטופלים בתרופות קונבנציואליות, אולם לפעמים הן לא עוזרות והאדם סובל לאורך שנים מהבעיה. כיום עומדים לרשות הרפואה האינטגרטיבית כלים יעילים ואפקטיביים, המטפלים הן בבעיה עצמה והן בחיזוק המערכת החיסונית של האדם.

מהי קוליטיס?

קוליטיס הוא מצב ובו רירית המעי נפגעת בשל סיבות שונות. הדלקת מתפתחת וגורמים לכאבים עזים ולבעיות תפקוד יום יומיות בשל הבעיה. יש כמה השערות לסיבות הגורמות לקוליטיס:

  • מחוללים זיהומיים – הגוף מגיב בעוצמה למחולל זיהומי שאדם אחר לא היה מגיב אליו ומתחיל לפתוח תגובה אוטואימונית של דלקת במעי.
  • גורמים סביבתיים – צריכה של מזונות מעובדים ודלים בסיבים, עלולה לגרום לקוליטיס או לאפשר לו להתפרץ עקב גורם שלישי.
  • מערכת חיסונית מוחלשת – בקרב קשישים, ילדים או אנשים חולים, המגיבים בקלות למצבים שאנשים בריאים יכולים להתמודד אתם.

מצבים אלה ואחרים גורמים לדלקת במעי, דלקת שהיא רציפה, בניגוד לדלקת הנגרמת ממחלת קרוהן ומאופיינת על ידי מקטעים חולים לכל אורך המעי. האבחון המדויק של המחלה נעשה באמצעות בדיקת קולונסקופיה, המאפשרת לראות את המקום ולקחת דגימת מעבדה.

טיפול בקוליטיס

אנשים מקבלים תרופות קונבנציונאליות מסוגים שונים, כולל סטירואידים, לטיפול בקוליטיס. יש מקרים ובהם תרופות אלה יעילות, אולם הניסיון מלמד שהתופעה עלולה לחזור ולפגוע באיכות חייו של האדם במשך שנים. הטיפול האינטגרטיבי בקוליטיס כולל שימוש בפורמולות מדויקות של צמחי מרפא. חלק מהפורמולות מטפלות ישירות בדלקת, וחלק מחזקות את המערכת החיסונית של האדם, כדי שגופו יהיה חסין מספיק להתמודד עם הדלקת.

הן תוצאות של טיפול והן תוצאות של מחקרים ארוכי טווח, מעידים כי הטיפול האינטגרטיבי יעיל ביותר במצבים של קוליטיס כרוני. ניר סלומון הוא מומחה לרפואה סינית ומטפל באמצעות רפואה אינטגרטיבית, הכוללת את מצבו הגופני של האדם, מצב מערכת החיסון שלו והבעיה הספציפית שלו. נשמח לספק לכם פרטים נוספים דרך האתר או טלפונית.

לשיחה וקביעת תור מלאו פרטים
חנה פילצ'ה​​
חנה פילצ'ה​​קוליטיס - דלקת מעי​​
קרא עוד
"הייתי בכיתה ח' כשגילו אצלי את הקוליטיס. עד אז סבלתי מדימומים וכאבים נוראיים והתרופה הראשונה והיעילה ביותר הייתה סטרואידים. היו לי מאז תרופות שונות ומגוונות שאף אחת מהן לא הפסיקה את הדלקת לטווח ארוך ותמיד חזרתי לסטרואידים. בסופו של דבר, המצב רק החריף ולא יכולתי להפסיק להשתמש בסטרואידים. תופעות הלוואי והנזק לטווח ארוך אילצו אותי לחפש תרופה אחרת, כזו שתעבוד. כמפלט אחרון הגעתי לכאן אחרי 3 שנים סוף סוף מצאתי מענה אמיתי. הדלקת הפסיקה ואני נקייה מסטרואידים כבר חודשיים, שזה בכלל לא מובן מאליו. בנוסף, זכיתי לטיפול מסור ואישי ( גם למחוץ לשעות העבודה של המרפאה. יכולה להתקשר ולכתוב מייל ולבקש עצה ולעדכן כל הזמן וזה חשוב לא פחות. לסיכום אני יכולה לומר, תודה ​
חנה פילצ'ה​​
חנה פילצ'ה​​קוליטיס - דלקת מעי​​
קרא עוד
"הרגשתי איך איכות החיים שנפגעה הולכת ומשתפרת מיום ליום עד שהגעתי לרמיסיה המיוחלת“
רבקה
רבקהכאבי בטן ושלשולים​
קרא עוד
שמי רבקה ואני אם למתבגר בן 15. אנחנו מטופלים במרפאה של ניר ממאי 2014 אחרי שחיפשנו ללא לאות מישהו שיעזור לטל להחזיר לעצמו את איכות החיים של מתבגר נורמטיבי... טל סבל מכאבי בטן עזים ושלשולים קשים ובעצם בילה את רוב היום בשירותים. הוא הפסיד טיולים, מסיבות, ביה"ס ובעצם הרבה מהחיים עצמם. טל עבר את כל הבדיקות: גסטרו, קולונוסקופיה והיה בביקורים אצל רופאים מומחים. התשובה היתה שאין תשובה. הכל תקין. אולי זה פסיכולוגי? נשאלנו שוב... עד שהגענו לניר וכמעט במטה קסמים עם הסבר על מה שקורה במערכת העיכול, שילוב של דיקור, כורכומין פרוביוטיקה ופורמולה - החיים של טל השתנו ללא הכר. הוא חזר להתאמן, לביה"ס, לחברים לטיולים ונסע לחו"ל עם הפורמולות ודאג לקחת אותן.. ובאמת מלבד ארועים בודדים הוא ממשיך כבר כחצי שנה להינות מאיכות חיים. שימשיך כך...
מטופלת בריאה​כאבי בטן ושלשולים​
קרא עוד
"הגעתי לניר דרך האינטרנט, דיברה אלי העובדה שהוא מנהל את מחלקת הרפואה הסינית במכון הגסטרו בבית החולים תל השומר.   כשהגעתי אליו, סבלתי מעצירות קשה שאובחנה כמעי רגיז, כמעט לא יכולתי לאכול דבר וסבלתי מאד מכאבי בטן וכן גם מכאבים באיזור הסרעפת. ניר, בגישה מאד מקצועית ונעימה מיפה את המכאובים ושרטט תהליך מאד ברור ומעמיק בנוגע לריפוי שלי.  ידענו לאן אנחנו הולכים ולאן אנחנו שואפים להגיע ולא פחות חשוב, ניר ידע איך להגיע אל היעד. כעבור כמה שבועות, בתהליך נכון והדרגתי, חזרתי לאכול כל העולה על דעתי, נפסקו לגמרי הכאבים, וחזרתי לעצמי ולבריאות מלאה. ניר, בנוסף להיותו מומחה בדיקור ומצחי מרפא, הוא גם יודע כיצד לתמוך במטופל שלו מבחינה רגשית ונפשית, מה שהוא לא פחות חשוב מהדיקור עצמו. ניר הוא רופא סיני נהדר בזכות המכלול שלו. בתודה, מטופלת בריאה."
Previous
הבא
לקביעת תור במרפאה מלאו פרטים