NirSolomin-Logo

טיפול טבעי במחלות מעי דלקתיות

תוכן עניינים
צריכים עזרה?
פניה ישירה לניר סלומון

הטיפול במחלות מעי דלקתיות מעיני המטפל

קוליטיס כיבית טיפולכמידי שנה מציינים ברחבי העולם בחודש מאי את יום המודעות העולמי (World IBD Day) למחלות מעי דלקתיות – קרוהן וקוליטיס כיבית, שתחלואתן במגמת עלייה מתמשכת בישראל.

אף על פי שמדובר בהפרעות עיכול מורכבות המוגדרות כרוניות
וקשות לריפוי, ניתן להשיג תוצאות טיפול יעילות ובטוחות המעניקות יכולת חזרה לניהול חיי שיגרה ושיפור משמעותי באיכות החיים לחולים רבים.

"הרגשתי איך איכות החיים שנפגעה הולכת ומשתפרת מיום ליום
עד שהגעתי לרמיסיה המיוחלת“.
(נטלי, מטופלת בקוליטיס)

בשנים האחרונות אני מקדיש את מירב הזמן והמאמץ לאבחון וחקירה של דרכים חדשות שבהן ניתן להבין, לאבחן ולטפל במחלות המעי הדלקתיות בעזרת צמחים, כורכומין ייעודי, דיקור ותזונה. שיטת הטיפול האינטגרטיבית יצרה מהפכה של ממש בטיפול במחלות אלו,(על הצלחות הטיפול במרפאה אפשר לקרוא בתאורי המקרה בהמשך).

מחקר שהובלתי על תרכובת הכורכומין זכה לפרסום בעיתונות הרפואית המובילה ובפרסים בכנסים רפואיים בינלאומיים. הוזמנתי להרצות על הגישה המשולבת לטיפול במחלות מעי דלקתיות בבתי חולים בסין והונג קונג ואירחתי רופאים מחו"ל במרפאה שלי ובמכון הגסטרו בתל השומר שבאו ללמוד כיצד ניתן לשפר את איכות חייהם של החולים בעזרת גישה וכלים חדשים אלו.

העבודה נושאת פרי.
אני שמח לשתף את כל זה איתכם,
ניר.


מכתב המלצה ממטופל בקוליטיס כיבית

מחלת הקוליטיס הפתיעה אותי בשנת 2012 תוך כדי אימונים אינטנסיביים לתחרות איירונמן באוסטריה. כיוון שהתסמינים היו די קלים, בכלל לא הפנמתי את המשמעות של הענין והמשכתי את חיי כרגיל, אימונים, ריצה, שחייה, רכיבה… הכל כרגיל. לאחר תקופה קצרה המחלה החלה להחמיר ולתת את אותותיה, את תחרות האיירונמן עשיתי עם לא מעט עצירות בבתי שימוש בדרך 🙂 ולאחר התחרות אימונים כבר לא היו אפשריים מבחינתי והפסקתי כלל לעשות פעילות ספורטיבית.

בשנתיים שחלפו מאז האבחון, תסמיני המחלה הלכו וגברו ואפשר לומר שלמרות כל התרופות שניסיתי (כולל תרופות ביולוגיות) הייתי כל העת בהדרדרות מתונה אבל מורגשת.

בינואר 2015, לאחר כחודש של חום עולה ויורד והרגשה כללית גרועה, התאשפזתי בבי"ח הלל יפה עם אבחנות חדשות: אנמיה קשה, משקל נמוך ולאחר מספר בדיקות הרופאים אבחנו CMV במעי הגס. לעניות דעתי הלא מקצועית זוהי תוצאה ישירה של תרופות לריסון המערכת החיסונית (כדורי אימורן) שקיבלתי באותה תקופה שאפשרה לנגיף להתלבש על האיבר החשוף ביותר (שהרי הרפואה המערבית מגדירה את מחלת הקוליטיס כמחלה אוטואימונית וזהו קו טיפול מקובל מאוד).

לאחר כשבועיים של אשפוז וביצוע בדיקות מכל הסוגים כולל מתן מינון גבוהים מאוד של סטירואודים הוחלט על שחרור מבית החולים כאשר בשיחה שעשה איתי הגסטרואנטרולוג הוא אמר לי את המילים הבאות: "….ראיתי כבר מאות קולונוסקופיות בחיי ועברו אצלי עשרות רבות של חולי IBD, אתה חייב להתחיל להפנים את העובדה שאתה זקוק לניתוח להסרת המעי הגס על מנת לצאת מהמעגל שנכנסת אליו…".

השתחררתי מביה"ח עם 60 מ"ג פרדניזון ליום ואופק לא ורוד במיוחד.

לאור המצב החדש שנקלעתי אליו, ותוך הבנה שהפתרון האחרון של הרופאים הוא ניתוח להסרת המעי הגס החלטתי לנסות משהו אחר ופניתי למצוא לי מענה ברפואה המשלימה.  בחיפושי הגעתי לניר סלומון.

התחלתי טיפול בפורמולה של צמחי מרפא וטבליות כרוכומין (שעליהן ניר ביצע מחקר קליני גדול), שיניתי את התזונה היומיומית שלי לחלוטין ואימצתי את עקרונות המקרוביוטיקה ועברתי דיקור אחת לשבוע.

השינוי הראשוני היה מהיר מאוד עם הפסקת הדימומים הרבים שהיו מתלווים ליציאות, הפחתה בכמות הריצות לשרותים ובהדרגה התחזקות כללית של הגוף.
שנה וחצי קדימה, כיום, שנת 2016, למעט פרומולת צמחים וכדורי כורכומין איני נוטל תרופות כלל (על דעתי) התחושה הכללית היא כמעט של אדם בריא, אמנם תסמיני המחלה לא חלפו כליל אבל כל יום שעובר ניתן להבחין בשיפור.

אני ממליץ לכל חולי הקוליטיס לבחון אפשרויות טיפול מעבר לטיפול התרופתי.

מסתבר שאפשר גם אחרת….

 

לשיחה וקביעת תור מלאו פרטים
חנה פילצ'ה​​
חנה פילצ'ה​​קוליטיס - דלקת מעי​​
קרא עוד
"הייתי בכיתה ח' כשגילו אצלי את הקוליטיס. עד אז סבלתי מדימומים וכאבים נוראיים והתרופה הראשונה והיעילה ביותר הייתה סטרואידים. היו לי מאז תרופות שונות ומגוונות שאף אחת מהן לא הפסיקה את הדלקת לטווח ארוך ותמיד חזרתי לסטרואידים. בסופו של דבר, המצב רק החריף ולא יכולתי להפסיק להשתמש בסטרואידים. תופעות הלוואי והנזק לטווח ארוך אילצו אותי לחפש תרופה אחרת, כזו שתעבוד. כמפלט אחרון הגעתי לכאן אחרי 3 שנים סוף סוף מצאתי מענה אמיתי. הדלקת הפסיקה ואני נקייה מסטרואידים כבר חודשיים, שזה בכלל לא מובן מאליו. בנוסף, זכיתי לטיפול מסור ואישי ( גם למחוץ לשעות העבודה של המרפאה. יכולה להתקשר ולכתוב מייל ולבקש עצה ולעדכן כל הזמן וזה חשוב לא פחות. לסיכום אני יכולה לומר, תודה ​
חנה פילצ'ה​​
חנה פילצ'ה​​קוליטיס - דלקת מעי​​
קרא עוד
"הרגשתי איך איכות החיים שנפגעה הולכת ומשתפרת מיום ליום עד שהגעתי לרמיסיה המיוחלת“
רבקה
רבקהכאבי בטן ושלשולים​
קרא עוד
שמי רבקה ואני אם למתבגר בן 15. אנחנו מטופלים במרפאה של ניר ממאי 2014 אחרי שחיפשנו ללא לאות מישהו שיעזור לטל להחזיר לעצמו את איכות החיים של מתבגר נורמטיבי... טל סבל מכאבי בטן עזים ושלשולים קשים ובעצם בילה את רוב היום בשירותים. הוא הפסיד טיולים, מסיבות, ביה"ס ובעצם הרבה מהחיים עצמם. טל עבר את כל הבדיקות: גסטרו, קולונוסקופיה והיה בביקורים אצל רופאים מומחים. התשובה היתה שאין תשובה. הכל תקין. אולי זה פסיכולוגי? נשאלנו שוב... עד שהגענו לניר וכמעט במטה קסמים עם הסבר על מה שקורה במערכת העיכול, שילוב של דיקור, כורכומין פרוביוטיקה ופורמולה - החיים של טל השתנו ללא הכר. הוא חזר להתאמן, לביה"ס, לחברים לטיולים ונסע לחו"ל עם הפורמולות ודאג לקחת אותן.. ובאמת מלבד ארועים בודדים הוא ממשיך כבר כחצי שנה להינות מאיכות חיים. שימשיך כך...
מטופלת בריאה​כאבי בטן ושלשולים​
קרא עוד
"הגעתי לניר דרך האינטרנט, דיברה אלי העובדה שהוא מנהל את מחלקת הרפואה הסינית במכון הגסטרו בבית החולים תל השומר.   כשהגעתי אליו, סבלתי מעצירות קשה שאובחנה כמעי רגיז, כמעט לא יכולתי לאכול דבר וסבלתי מאד מכאבי בטן וכן גם מכאבים באיזור הסרעפת. ניר, בגישה מאד מקצועית ונעימה מיפה את המכאובים ושרטט תהליך מאד ברור ומעמיק בנוגע לריפוי שלי.  ידענו לאן אנחנו הולכים ולאן אנחנו שואפים להגיע ולא פחות חשוב, ניר ידע איך להגיע אל היעד. כעבור כמה שבועות, בתהליך נכון והדרגתי, חזרתי לאכול כל העולה על דעתי, נפסקו לגמרי הכאבים, וחזרתי לעצמי ולבריאות מלאה. ניר, בנוסף להיותו מומחה בדיקור ומצחי מרפא, הוא גם יודע כיצד לתמוך במטופל שלו מבחינה רגשית ונפשית, מה שהוא לא פחות חשוב מהדיקור עצמו. ניר הוא רופא סיני נהדר בזכות המכלול שלו. בתודה, מטופלת בריאה."
Previous
הבא
לקביעת תור במרפאה מלאו פרטים