טיפול טבעי במחלות מעי דלקתיות

הטיפול במחלות מעי דלקתיות מעיני המטפל

קוליטיס כיבית טיפולכמידי שנה מציינים ברחבי העולם בחודש מאי את יום המודעות העולמי (World IBD Day) למחלות מעי דלקתיות – קרוהן וקוליטיס כיבית, שתחלואתן במגמת עלייה מתמשכת בישראל.

אף על פי שמדובר בהפרעות עיכול מורכבות המוגדרות כרוניות
וקשות לריפוי, ניתן להשיג תוצאות טיפול יעילות ובטוחות המעניקות יכולת חזרה לניהול חיי שיגרה ושיפור משמעותי באיכות החיים לחולים רבים.

“הרגשתי איך איכות החיים שנפגעה הולכת ומשתפרת מיום ליום
עד שהגעתי לרמיסיה המיוחלת“.
(נטלי, מטופלת בקוליטיס)

בשנים האחרונות אני מקדיש את מירב הזמן והמאמץ לאבחון וחקירה של דרכים חדשות שבהן ניתן להבין, לאבחן ולטפל במחלות המעי הדלקתיות בעזרת צמחים, כורכומין ייעודי, דיקור ותזונה. שיטת הטיפול האינטגרטיבית יצרה מהפכה של ממש בטיפול במחלות אלו,(על הצלחות הטיפול במרפאה אפשר לקרוא בתאורי המקרה בהמשך).

מחקר שהובלתי על תרכובת הכורכומין זכה לפרסום בעיתונות הרפואית המובילה ובפרסים בכנסים רפואיים בינלאומיים. הוזמנתי להרצות על הגישה המשולבת לטיפול במחלות מעי דלקתיות בבתי חולים בסין והונג קונג ואירחתי רופאים מחו”ל במרפאה שלי ובמכון הגסטרו בתל השומר שבאו ללמוד כיצד ניתן לשפר את איכות חייהם של החולים בעזרת גישה וכלים חדשים אלו.

העבודה נושאת פרי.
אני שמח לשתף את כל זה איתכם,
ניר.


מכתב המלצה ממטופל בקוליטיס כיבית

מחלת הקוליטיס הפתיעה אותי בשנת 2012 תוך כדי אימונים אינטנסיביים לתחרות איירונמן באוסטריה. כיוון שהתסמינים היו די קלים, בכלל לא הפנמתי את המשמעות של הענין והמשכתי את חיי כרגיל, אימונים, ריצה, שחייה, רכיבה… הכל כרגיל. לאחר תקופה קצרה המחלה החלה להחמיר ולתת את אותותיה, את תחרות האיירונמן עשיתי עם לא מעט עצירות בבתי שימוש בדרך 🙂 ולאחר התחרות אימונים כבר לא היו אפשריים מבחינתי והפסקתי כלל לעשות פעילות ספורטיבית.

בשנתיים שחלפו מאז האבחון, תסמיני המחלה הלכו וגברו ואפשר לומר שלמרות כל התרופות שניסיתי (כולל תרופות ביולוגיות) הייתי כל העת בהדרדרות מתונה אבל מורגשת.

בינואר 2015, לאחר כחודש של חום עולה ויורד והרגשה כללית גרועה, התאשפזתי בבי”ח הלל יפה עם אבחנות חדשות: אנמיה קשה, משקל נמוך ולאחר מספר בדיקות הרופאים אבחנו CMV במעי הגס. לעניות דעתי הלא מקצועית זוהי תוצאה ישירה של תרופות לריסון המערכת החיסונית (כדורי אימורן) שקיבלתי באותה תקופה שאפשרה לנגיף להתלבש על האיבר החשוף ביותר (שהרי הרפואה המערבית מגדירה את מחלת הקוליטיס כמחלה אוטואימונית וזהו קו טיפול מקובל מאוד).

לאחר כשבועיים של אשפוז וביצוע בדיקות מכל הסוגים כולל מתן מינון גבוהים מאוד של סטירואודים הוחלט על שחרור מבית החולים כאשר בשיחה שעשה איתי הגסטרואנטרולוג הוא אמר לי את המילים הבאות: “….ראיתי כבר מאות קולונוסקופיות בחיי ועברו אצלי עשרות רבות של חולי IBD, אתה חייב להתחיל להפנים את העובדה שאתה זקוק לניתוח להסרת המעי הגס על מנת לצאת מהמעגל שנכנסת אליו…”.

השתחררתי מביה”ח עם 60 מ”ג פרדניזון ליום ואופק לא ורוד במיוחד.

לאור המצב החדש שנקלעתי אליו, ותוך הבנה שהפתרון האחרון של הרופאים הוא ניתוח להסרת המעי הגס החלטתי לנסות משהו אחר ופניתי למצוא לי מענה ברפואה המשלימה.  בחיפושי הגעתי לניר סלומון.

התחלתי טיפול בפורמולה של צמחי מרפא וטבליות כרוכומין (שעליהן ניר ביצע מחקר קליני גדול), שיניתי את התזונה היומיומית שלי לחלוטין ואימצתי את עקרונות המקרוביוטיקה ועברתי דיקור אחת לשבוע.

השינוי הראשוני היה מהיר מאוד עם הפסקת הדימומים הרבים שהיו מתלווים ליציאות, הפחתה בכמות הריצות לשרותים ובהדרגה התחזקות כללית של הגוף.
שנה וחצי קדימה, כיום, שנת 2016, למעט פרומולת צמחים וכדורי כורכומין איני נוטל תרופות כלל (על דעתי) התחושה הכללית היא כמעט של אדם בריא, אמנם תסמיני המחלה לא חלפו כליל אבל כל יום שעובר ניתן להבחין בשיפור.

אני ממליץ לכל חולי הקוליטיס לבחון אפשרויות טיפול מעבר לטיפול התרופתי.

מסתבר שאפשר גם אחרת….

 

03-7441067

(שלוחה 2)

דוא”ל gastro.nir@gmail.com

טיפול בקוליטיס

דיברטיקוליטיס טיפול טבעי

אורח החיים המערבי, ובמיוחד התזונה הלא מאוזנת, הביאו להתפתחות של מחלות מעי רבות. אחת מהן היא דיברטיקוליטיס, מחלת מעיים שנפוצה בארצות שבהן מקובלת תזונה דלה בסיבים

דלקת במעיים

דלקת מעיים

יש כמה מצבים הגורמים דלקת מעיים לאנשים בגילאים שונים. החל ממחוללים זיהומיים ועד למחלות כרוניות. גם מגוון התסמנים שונה מאחד לשני ואף אותו אדם עלול

מחלת מעי רגי
כורכום

מעי רגיז

מעי רגיז הוא תסמונת שכולל תסמינים שונים, כגון כאבי בטן, יציאות לא סדירות כגון עצירות או לחלופין שלשול, תחושת נפיחות תמידית ועוד. חלק מהסובלים מהתופעה

מערכת העיכול קוליטיס טיפול טבעי
טיפול בקוליטיס

צמחי מרפא וטיפול תרופתי לחולים עם קוליטיס כיבית

רפואת עיכול אינטגרטיבית טיפול משולב צמחי מרפא לחולי קוליטיס   קוליטיס כיבית מחלה כרונית אוטואימיונית בה מתפתחת דלקת במעי הגס, תסמיני הקוליטיס לרוב מתבטאים שלשול, דימום, שלשול המלווה בדימום,

דלקת בקיבה

טיפול בדלקת בקיבה

דלקת בקיבה היא גסטריטיס, תופעה היכולה להיגרם ממגוון גורמים, החל ממחלות כרוניות ועד למחוללים זיהומיים. הסימפטומים הם שונים ויכולים לנוע על טווח של תחושות לא