NirSolomin-Logo

כאבי בטן טיפול

תוכן עניינים
צריכים עזרה?
פניה ישירה לניר סלומון

למה בעצם כואבת לי הבטן?

כמעט כל מטופל ומטופלת שמגיעים למרפאה שלי שואלים בשלב כזה או אחר את השאלה הזו. זו שאלה כללית מאוד מצד אחד אבל גם מדויקת מאוד. היא מגיעה ממקום מאוד אמיתי שאיתו מתמודדים מטופלים, מקום של חוסר וודאות, חוסר הבנה ורצון לקבל הסבר שהוא מעבר לשם של מחלה או סינדרום שאמר להם הרופא.

יש כמובן המון דרכים לענות על השאלה הזו. אני יכול לבחור לענות בתשובה מדעית/רפואית יותר, להשתמש בבדיקות השונות שהמטופל הגיע איתם, להציג לו תמונות וגרפים של מחקרים שנעשו מתוך מאגר ההרצאות שלי. להעמיק את ההבנה שלו בתהליך הביולוגי והפיזיולוגי שמתרחש אצלו בגוף. זה עוזר לו להבין כי זה מוצג במושגים מקובלים יותר, מדידים יותר. החיסרון שהסבר הזה הוא שזה לו באמת נוגע במקור, זה לא עונה על ה"למה" בשאלה אלא רק מסביר את התופעה שקוראת עכשיו. זה קצת כמו לעשות pause באמצע סרט, לתאר את התמונה שעל המסך ולצפות שזה יסביר את העלילה של הסרט. ה"למה" קשור להרבה דברים שקרו לפני התמונה הנוכחית וחשוב מאוד שהמטופל (וכמובן גם המטפל) יבינו זאת כדי שתהיה אפשרות לשינוי ותיקון אמיתי של המצב. למה בעצם כואבת לי הבטן?

טיפול בכאבי בטן בגישה האינטגרטיבית

הגישה האינטגרטיבית בכלל וברפואת עיכול בפרט, מאפשרת לי לראות ולהסביר למטופלים שלי לא רק את ההיבט הביולוגי (או ה"קונבנציונאלי") של המחלה שלהם אלא גם את ההיבט הרגשי (או האנרגטי) שחוסר האיזון שלו הוא למעשה השורש והמחולל האמיתי של המחלה. זהו תהליך לא פשוט, לא באבחנה ולא בהסבר שלו, אבל מניסיוני יש לרובד הזה משמעות עצומה בטיפול. כאשר חושפים את החלקים האלו בטיפול, ברגישות והדיוק הנחוצים לכך, מתרחש חיבור של הלב חזרה למקומו. שלב חדש ועמוק יותר של ריפוי מתחיל.

התשובה לשאלה "מה הטיפול לכאבי בטן האופטימלי?" שונה בין כל המטופלים שלי. כשם שכל אחד ואחת מהן הגיע למרפאה עם היסטוריה שונה והרגלי תזונה שונים, כך לכל אחד ואחת מרכם נפשי ייחודי ושונה. המפגש של אותה נפש עם חוויות החיים שאיתה האדם מתמודד הוא המקום בו נוצרים הקונפליקטים והמשברים שמולידים את הכאב והמחלות מהן אנו סובלים. המתח המתקיים בין הנפש הפנימית שלנו לבין העולם החיצוני שבו אנו חיים הוא מחולל כל המחלות.

האם אפשר לשנות את זה? האם יש לכל התסבוכת הזו תיקון?
בהחלט כן. זה קורה במרפאה כל הזמן. זו הסיבה שבשבילה אני קם בבוקר לעבודה.
בעזרת טיפול נכון בצמחים ודיקור אפשר לחזק את היכולת שלנו להכיל מתחים ולתמוך במערכות גופניות שהתעייפו משנים של התשה. אפשר גם לעזור לגוף לשחרר מתח בהצטבר כדי שמתח זה לא יתפרק על מערכות גופניות וייצר תהליכים דלקתיים ופתולוגים.
איך בדיוק? במאמר הבא 🙂

לשיחה וקביעת תור מלאו פרטים
חנה פילצ'ה​​
חנה פילצ'ה​​קוליטיס - דלקת מעי​​
קרא עוד
"הייתי בכיתה ח' כשגילו אצלי את הקוליטיס. עד אז סבלתי מדימומים וכאבים נוראיים והתרופה הראשונה והיעילה ביותר הייתה סטרואידים. היו לי מאז תרופות שונות ומגוונות שאף אחת מהן לא הפסיקה את הדלקת לטווח ארוך ותמיד חזרתי לסטרואידים. בסופו של דבר, המצב רק החריף ולא יכולתי להפסיק להשתמש בסטרואידים. תופעות הלוואי והנזק לטווח ארוך אילצו אותי לחפש תרופה אחרת, כזו שתעבוד. כמפלט אחרון הגעתי לכאן אחרי 3 שנים סוף סוף מצאתי מענה אמיתי. הדלקת הפסיקה ואני נקייה מסטרואידים כבר חודשיים, שזה בכלל לא מובן מאליו. בנוסף, זכיתי לטיפול מסור ואישי ( גם למחוץ לשעות העבודה של המרפאה. יכולה להתקשר ולכתוב מייל ולבקש עצה ולעדכן כל הזמן וזה חשוב לא פחות. לסיכום אני יכולה לומר, תודה ​
חנה פילצ'ה​​
חנה פילצ'ה​​קוליטיס - דלקת מעי​​
קרא עוד
"הרגשתי איך איכות החיים שנפגעה הולכת ומשתפרת מיום ליום עד שהגעתי לרמיסיה המיוחלת“
רבקה
רבקהכאבי בטן ושלשולים​
קרא עוד
שמי רבקה ואני אם למתבגר בן 15. אנחנו מטופלים במרפאה של ניר ממאי 2014 אחרי שחיפשנו ללא לאות מישהו שיעזור לטל להחזיר לעצמו את איכות החיים של מתבגר נורמטיבי... טל סבל מכאבי בטן עזים ושלשולים קשים ובעצם בילה את רוב היום בשירותים. הוא הפסיד טיולים, מסיבות, ביה"ס ובעצם הרבה מהחיים עצמם. טל עבר את כל הבדיקות: גסטרו, קולונוסקופיה והיה בביקורים אצל רופאים מומחים. התשובה היתה שאין תשובה. הכל תקין. אולי זה פסיכולוגי? נשאלנו שוב... עד שהגענו לניר וכמעט במטה קסמים עם הסבר על מה שקורה במערכת העיכול, שילוב של דיקור, כורכומין פרוביוטיקה ופורמולה - החיים של טל השתנו ללא הכר. הוא חזר להתאמן, לביה"ס, לחברים לטיולים ונסע לחו"ל עם הפורמולות ודאג לקחת אותן.. ובאמת מלבד ארועים בודדים הוא ממשיך כבר כחצי שנה להינות מאיכות חיים. שימשיך כך...
מטופלת בריאה​כאבי בטן ושלשולים​
קרא עוד
"הגעתי לניר דרך האינטרנט, דיברה אלי העובדה שהוא מנהל את מחלקת הרפואה הסינית במכון הגסטרו בבית החולים תל השומר.   כשהגעתי אליו, סבלתי מעצירות קשה שאובחנה כמעי רגיז, כמעט לא יכולתי לאכול דבר וסבלתי מאד מכאבי בטן וכן גם מכאבים באיזור הסרעפת. ניר, בגישה מאד מקצועית ונעימה מיפה את המכאובים ושרטט תהליך מאד ברור ומעמיק בנוגע לריפוי שלי.  ידענו לאן אנחנו הולכים ולאן אנחנו שואפים להגיע ולא פחות חשוב, ניר ידע איך להגיע אל היעד. כעבור כמה שבועות, בתהליך נכון והדרגתי, חזרתי לאכול כל העולה על דעתי, נפסקו לגמרי הכאבים, וחזרתי לעצמי ולבריאות מלאה. ניר, בנוסף להיותו מומחה בדיקור ומצחי מרפא, הוא גם יודע כיצד לתמוך במטופל שלו מבחינה רגשית ונפשית, מה שהוא לא פחות חשוב מהדיקור עצמו. ניר הוא רופא סיני נהדר בזכות המכלול שלו. בתודה, מטופלת בריאה."
Previous
הבא
לקביעת תור במרפאה מלאו פרטים