כורכומין

הכורכומין נמצא בשימוש הן לבישול והן ברפואה. הוא התגלה ברחבי אסיה כבעל תכונות מרפאות ומשמש לטיפול במגוון בעיות רפואיות, כגון בעיות עור, בעיות לב ובעיקר מחלות בדרכי העיכול. הסגולות שלו מסייעות להפחתת דלקות במעי ומחזקות את המערכת החיסונית של האדם, כדי למנוע התלקחויות נוספות של הדלקת בעתיד.

מהו כורכומין?

כורכומין
ריפוי בעזרת כורכומין

החומר הפעיל בכורכום נקרא כורכומין ומפיקים אותה מקנה השורש, של צמח הכורכום. חומר זה הוא חלק מהפיגמנטים שמעניקים לכורכום את הצבע האופייני לו, צבע כתום-צהוב. הכורכום עצמו הוא צמח שגדל בדרום אסיה וגם ביבשת ההודית והשורש שלו משמש הן בבישול והן בתחום הרפואי מזה זמן רב. את הכורכום מכניסים לתוך תבשילים הן כדי לקבל את הטעם האופייני לצמח והן כדי שיקבל את הצבע הייחודי לכורכום.

הכורכום נמצא בשימוש עבור ריפוי בעיות שונות, החל מבעיות לב וכלי הדם, דרך בעיות מפרקים ושלד, מחלות עור שונות וכלה במחלות דרכי עיכול, המאופיינות בכאבי בטן, יציאות לא סדירות, הקאות, שלשולים ועוד.

השימושים של הכורכום

הכורכום מסייע במגוון בעיות רפואיות ובעיקר בבעיות במערכת העיכול. כגון:

  • דלקות קיבה – אלה יכולות להתרחש כתוצאה ממחוללים זיהומיים, כגון וירוסים או חיידקים. הכורכום מסייע להקל את התסמינים המלווים את הדלקת ומחזק את הסביבה הטבעית במקום, כדי למנוע דלקות בעתיד.
  • דלקות כרונית – אנשים סובלים ממגוון בעיות כרוניות בדרכי העיכול, החל מקוליטיס ועד למחלת קרוהן. מחלות אלה עלולות לגרום למקטעי מעי מודלקים וגורמים לסובלים מהם סבל רב. הכורכומין מסייע לריפוי רירית המעי ולהפחתת התסמינים.
  • תסמונת המעי הרגיז – אנשים רבים סובלים מתופעת תסמונת המעי הרגיז. לרוב לא ידועה הסיבה לתופעה והסובלים ממנה חווים תסמינים כגון שלשולים, כאבי בטן ועוד. יש אפשרות להקל על מצבם באמצעות צמח הכורכום, שידוע כבעל תכונות מרפאות ומקלות.

אנו במרפאה של ניר סלומון מציעים רפואת עיכול אינטגרטיבית. זו רואה את האדם כשלם, ומתאימה עבורו טיפול מותאם אישית, לפי התסמינים ומצבו הרפואי. רפואת העיכול כוללת מגוון שיטות כגון דיקור המחזק את המערכת החיסונית, צמחי מרפא הניתנים לחליטה או בכמוסות, ייעוץ לשינוי אורח חיים וטיפול בעזרת כורכומין. נשמח לתאם עבורכם פגישת ייעוץ ולספר לכם על שיטות הטיפול האפקטיביות שלנו במחלות דרכי העיכול. אנא התקשרו או השאירו פרטים באתר ונציג מטעמו של ניר סלומון יחזור אליכם עם פרטים נוספים.

ניר-סלומון-טיפול-בקוליטיס-ריפלוקס-וקרוהן