כיב קיבה

תוכן עניינים
צריכים עזרה?
פניה ישירה לניר סלומון

כיב כיבה הוא מצב כרוני ובו מתפתח פצע או כיב בדפנות הקיבה. אם פעם חשבו שמדובר בתוצאה של לחץ נפשי, הרי שהיום יודעים כי מדובר בדרך כלל בהידבקות בחיידק. הרפואה הרגילה מציעה דרך טיפול באמצעות אנטיביוטיקה, אולם רפואת העיכול האינטגרטיבית  מציעה שילוב בין כמה שיטות טיפול יעילות וטבעיות. 

מהו כיב כיבה

כיב קיבה
כיב קיבה טיפול

כיב קיבה הוא מצב הדורש התערבות רפואית, שכן בהיעדר טיפול התסמינים ומצבו של הסובל מהתופעה עלולים להחמיר. פעם סברו כי כיב קיבה מקורו בלחץ נפשי, אולם היום יודעים כי מקור הכיב בחיידק ששמו הליקובקטר פילורי, שאפשר להידבק בו בקלות יחסית. לכן בכל מקרה ובו חשים בכאבי בטן ממושכים, כדאי לעשות תבחין נשיפה ולבדוק אם הכיב שלכם נובע מחיידק זה. הטיפול הנפוץ בהידבקות בחיידק הוא נטילת אנטיביוטיקה חזקה לזמן ממושך. אולם, לא כל המטופלים מעוניינים בטיפול חזק שכזה. ייתכן והם ניסו אותו וזה לא עזר, ייתכן שאינם מעוניינים מראש להתחיל טיפול באנטיביוטיקה משיקולים שונים. רפואת עיכול אינטגרטיבית מציעה שילוב של כמה דרכי טיפול יעילות, לטיפול בתסמיני כיב הקיבה ולהעלמתו.

טיפול בכיב קיבה

הטיפול בכיב קיבה נעשה בשילוב של כמה דרכים עיקריות, שכולן מיועדות לחזק את המערכת החיסונית של האדם, במקביל להקלת התסמינים ופתרון הבעיה שעוררה אותם:

  • כורכומין – הכורכומין מופק מצמח הכורכום והוא זה שמעניק לו את צבעו הייחודי. צמח זה נמצא בבישול ובריפוי ברחבי מזרח אסיה, ולאחרונה מגלים גם במערב את סגולותיו. הוא יכול לסייע בריפוי דלקות ובהקלה משמעותית של התסמינים שלהם.
  • צמחי מרפא – צמחי מרפא נמצאים בשימוש ברחבי העולם לפתרון בעיות שונות, גם במערכת העיכול. נטילה של צמחי מרפא באמצעות חליטה או כמוסות, מחזקת את המערכת החיסונית ומשפרת את מצב רירית הקיבה.
  • דיקור – דיקור נמצא יעיל בהטבה על כאבים ובחיזוק מערכת החיסונית לטווח רחוק.
  • ייעוץ לאורח חיים נכון – ייעוץ זה כולל בדיקת אורח חייו של האדם ותזונתו. התזונה מותאמת לאנשים הסובלים מכיב קיבה, במטרה להימנע ממזונות המעוררים כאב ובצריכה של מזונות מחזקים.

נשמח לספק לכם פרטים נוספים על טיפול במצב של כיב קיבה. אנו במרפאתו של ניר סלומון מתאימים את הטיפול לגילו של המטופל ומספקים ייעוץ תזונתי המספק את כל הצרכים התזונתיים של המטופל. נשמח לתאם עבורכם פגישת ייעוץ כדי לבדוק את הבעיה שאתם סובלים ממנה, ולספר לכם על אפשרויות הריפוי שלכם עבור כיב קיבה. התקשרו או השאירו פרטים באתר ונחזור אליכם עם מידע נוסף.

לשיחה וקביעת תור במרפאה של ניר סלומון מלאו פרטים
לקביעת תור במרפאה מלאו פרטים