NirSolomin-Logo

כיב קיבה

תוכן עניינים
צריכים עזרה?
פניה ישירה לניר סלומון

כיב כיבה הוא מצב כרוני ובו מתפתח פצע או כיב בדפנות הקיבה. אם פעם חשבו שמדובר בתוצאה של לחץ נפשי, הרי שהיום יודעים כי מדובר בדרך כלל בהידבקות בחיידק. הרפואה הרגילה מציעה דרך טיפול באמצעות אנטיביוטיקה, אולם רפואת העיכול האינטגרטיבית  מציעה שילוב בין כמה שיטות טיפול יעילות וטבעיות. 

מהו כיב כיבה

כיב קיבה
כיב קיבה טיפול

כיב קיבה הוא מצב הדורש התערבות רפואית, שכן בהיעדר טיפול התסמינים ומצבו של הסובל מהתופעה עלולים להחמיר. פעם סברו כי כיב קיבה מקורו בלחץ נפשי, אולם היום יודעים כי מקור הכיב בחיידק ששמו הליקובקטר פילורי, שאפשר להידבק בו בקלות יחסית. לכן בכל מקרה ובו חשים בכאבי בטן ממושכים, כדאי לעשות תבחין נשיפה ולבדוק אם הכיב שלכם נובע מחיידק זה. הטיפול הנפוץ בהידבקות בחיידק הוא נטילת אנטיביוטיקה חזקה לזמן ממושך. אולם, לא כל המטופלים מעוניינים בטיפול חזק שכזה. ייתכן והם ניסו אותו וזה לא עזר, ייתכן שאינם מעוניינים מראש להתחיל טיפול באנטיביוטיקה משיקולים שונים. רפואת עיכול אינטגרטיבית מציעה שילוב של כמה דרכי טיפול יעילות, לטיפול בתסמיני כיב הקיבה ולהעלמתו.

טיפול בכיב קיבה

הטיפול בכיב קיבה נעשה בשילוב של כמה דרכים עיקריות, שכולן מיועדות לחזק את המערכת החיסונית של האדם, במקביל להקלת התסמינים ופתרון הבעיה שעוררה אותם:

  • כורכומין – הכורכומין מופק מצמח הכורכום והוא זה שמעניק לו את צבעו הייחודי. צמח זה נמצא בבישול ובריפוי ברחבי מזרח אסיה, ולאחרונה מגלים גם במערב את סגולותיו. הוא יכול לסייע בריפוי דלקות ובהקלה משמעותית של התסמינים שלהם.
  • צמחי מרפא – צמחי מרפא נמצאים בשימוש ברחבי העולם לפתרון בעיות שונות, גם במערכת העיכול. נטילה של צמחי מרפא באמצעות חליטה או כמוסות, מחזקת את המערכת החיסונית ומשפרת את מצב רירית הקיבה.
  • דיקור – דיקור נמצא יעיל בהטבה על כאבים ובחיזוק מערכת החיסונית לטווח רחוק.
  • ייעוץ לאורח חיים נכון – ייעוץ זה כולל בדיקת אורח חייו של האדם ותזונתו. התזונה מותאמת לאנשים הסובלים מכיב קיבה, במטרה להימנע ממזונות המעוררים כאב ובצריכה של מזונות מחזקים.

נשמח לספק לכם פרטים נוספים על טיפול במצב של כיב קיבה. אנו במרפאתו של ניר סלומון מתאימים את הטיפול לגילו של המטופל ומספקים ייעוץ תזונתי המספק את כל הצרכים התזונתיים של המטופל. נשמח לתאם עבורכם פגישת ייעוץ כדי לבדוק את הבעיה שאתם סובלים ממנה, ולספר לכם על אפשרויות הריפוי שלכם עבור כיב קיבה. התקשרו או השאירו פרטים באתר ונחזור אליכם עם מידע נוסף.

לשיחה וקביעת תור מלאו פרטים
חנה פילצ'ה​​
חנה פילצ'ה​​קוליטיס - דלקת מעי​​
קרא עוד
"הייתי בכיתה ח' כשגילו אצלי את הקוליטיס. עד אז סבלתי מדימומים וכאבים נוראיים והתרופה הראשונה והיעילה ביותר הייתה סטרואידים. היו לי מאז תרופות שונות ומגוונות שאף אחת מהן לא הפסיקה את הדלקת לטווח ארוך ותמיד חזרתי לסטרואידים. בסופו של דבר, המצב רק החריף ולא יכולתי להפסיק להשתמש בסטרואידים. תופעות הלוואי והנזק לטווח ארוך אילצו אותי לחפש תרופה אחרת, כזו שתעבוד. כמפלט אחרון הגעתי לכאן אחרי 3 שנים סוף סוף מצאתי מענה אמיתי. הדלקת הפסיקה ואני נקייה מסטרואידים כבר חודשיים, שזה בכלל לא מובן מאליו. בנוסף, זכיתי לטיפול מסור ואישי ( גם למחוץ לשעות העבודה של המרפאה. יכולה להתקשר ולכתוב מייל ולבקש עצה ולעדכן כל הזמן וזה חשוב לא פחות. לסיכום אני יכולה לומר, תודה ​
חנה פילצ'ה​​
חנה פילצ'ה​​קוליטיס - דלקת מעי​​
קרא עוד
"הרגשתי איך איכות החיים שנפגעה הולכת ומשתפרת מיום ליום עד שהגעתי לרמיסיה המיוחלת“
רבקה
רבקהכאבי בטן ושלשולים​
קרא עוד
שמי רבקה ואני אם למתבגר בן 15. אנחנו מטופלים במרפאה של ניר ממאי 2014 אחרי שחיפשנו ללא לאות מישהו שיעזור לטל להחזיר לעצמו את איכות החיים של מתבגר נורמטיבי... טל סבל מכאבי בטן עזים ושלשולים קשים ובעצם בילה את רוב היום בשירותים. הוא הפסיד טיולים, מסיבות, ביה"ס ובעצם הרבה מהחיים עצמם. טל עבר את כל הבדיקות: גסטרו, קולונוסקופיה והיה בביקורים אצל רופאים מומחים. התשובה היתה שאין תשובה. הכל תקין. אולי זה פסיכולוגי? נשאלנו שוב... עד שהגענו לניר וכמעט במטה קסמים עם הסבר על מה שקורה במערכת העיכול, שילוב של דיקור, כורכומין פרוביוטיקה ופורמולה - החיים של טל השתנו ללא הכר. הוא חזר להתאמן, לביה"ס, לחברים לטיולים ונסע לחו"ל עם הפורמולות ודאג לקחת אותן.. ובאמת מלבד ארועים בודדים הוא ממשיך כבר כחצי שנה להינות מאיכות חיים. שימשיך כך...
מטופלת בריאה​כאבי בטן ושלשולים​
קרא עוד
"הגעתי לניר דרך האינטרנט, דיברה אלי העובדה שהוא מנהל את מחלקת הרפואה הסינית במכון הגסטרו בבית החולים תל השומר.   כשהגעתי אליו, סבלתי מעצירות קשה שאובחנה כמעי רגיז, כמעט לא יכולתי לאכול דבר וסבלתי מאד מכאבי בטן וכן גם מכאבים באיזור הסרעפת. ניר, בגישה מאד מקצועית ונעימה מיפה את המכאובים ושרטט תהליך מאד ברור ומעמיק בנוגע לריפוי שלי.  ידענו לאן אנחנו הולכים ולאן אנחנו שואפים להגיע ולא פחות חשוב, ניר ידע איך להגיע אל היעד. כעבור כמה שבועות, בתהליך נכון והדרגתי, חזרתי לאכול כל העולה על דעתי, נפסקו לגמרי הכאבים, וחזרתי לעצמי ולבריאות מלאה. ניר, בנוסף להיותו מומחה בדיקור ומצחי מרפא, הוא גם יודע כיצד לתמוך במטופל שלו מבחינה רגשית ונפשית, מה שהוא לא פחות חשוב מהדיקור עצמו. ניר הוא רופא סיני נהדר בזכות המכלול שלו. בתודה, מטופלת בריאה."
Previous
הבא
לקביעת תור במרפאה מלאו פרטים