למה בעצם כואבת לי הבטן?

תוכן עניינים
צריכים עזרה?
פניה ישירה לניר סלומון

כמעט כל מטופל ומטופלת שמגיעים למרפאה שלי שואלים בשלב כזה או אחר את השאלה הזו. זו שאלה כללית מאוד מצד אחד אבל בעיני גם מדויקת מאוד. היא מגיעה ממקום מאוד אמיתי שאיתו מתמודדים מטופלים, מקום של חוסר וודאות, חוסר הבנה ורצון לקבל הסבר שהוא מעבר לשם של מחלה או סינדרום שאמר להם הרופא. יש כמובן המון דרכים לענות על השאלה הזו. אני יכול לבחור לענות בתשובה מדעית/רפואית יותר, להשתמש בבדיקות השונות שהמטופל הגיע איתם, להציג לו תמונות וגרפים של מחקרים שנעשו מתוך מאגר ההרצאות שלי. להעמיק את ההבנה שלו בתהליך הביולוגי והפיזיולוגי שמתרחש אצלו בגוף. זה עוזר לו להבין כי זה מוצג במושגים מקובלים יותר, מדידים יותר. החיסרון שהסבר הזה הוא שזה לו באמת נוגע במקור, זה לא עונה על ה"למה" בשאלה אלה רק מסביר את התופעה שקוראת עכשיו. זה קצת כמו לעשות pause באמצע סרט, לתאר את התמונה שעל המסך ולצפות שזה יסביר את העלילה של הסרט. ה"למה" קשור להרבה דברים שקרו לפני התמונה הנוכחית וחשוב מאוד שהמטופל (וכמובן גם המטפל) יבינו זאת כדי שתהיה אפשרות לשינוי ותיקון אמיתי של המצב.
הגישה האינטגרטיבית בכלל וברפואת עיכול בפרט, מאפשרת לי לראות ולהסביר למטופלים שלי לא רק את ההיבט הביולוגי (או ה"קונבנציונאלי") של המחלה שלהם אלה גם את ההיבט הרגשי (או האנרגטי) שחוסר האיזון שלו הוא למעשה השורש והמחולל האמיתי של המחלה. זהו תהליך לא פשוט, לא באבחנה ולא בהסבר שלו, אבל מניסיוני יש לרובד הזה משמעות עצומה בטיפול. כאשר חושפים את החלקים האלו בטיפול, ברגישות והדיוק הנחוצים לכך, מתרחש חיבור של הלב חזרה למקומו. שלב חדש ועמוק יותר של ריפוי מתחיל.
התשובה לשאלה "למה כואבת לי הבטן?" שונה בין כל המטופלים שלי. כשם שכל אחד ואחת מהן הגיע למרפאה עם היסטוריה שונה והרגלי תזונה שונים, כך לכל אחד ואחת מכם נפש ייחודי ושונה. המפגש של אותה נפש עם חוויות החיים שאיתה האדם מתמודד הוא המקום בו נוצרים הקונפליקטים והמשברים שמולידים את הכאב והמחלות מהן אנו סובלים. המתח המתקיים בין הנפש הפנימית שלנו לבין העולם החיצוני שבו אנו חיים הוא מחולל כל המחלות.
האם אפשר לשנות את זה? האם יש לכל התסבוכת הזו תיקון?
בהחלט כן. זה קורה במרפאה כל הזמן. זו הסיבה שבשבילה אני קם בבוקר לעבודה.
בעזרת טיפול נכון בצמחים ודיקור אפשר לחזק את היכולת שלנו להכיל מתחים ולתמוך במערכות גופניות שהתעייפו משנים של התשה. אפשר גם לעזור לגוף לשחרר מתח בהצטבר כדי שמתח זה לא יתפרק על מערכות גופניות וייצר תהליכים דלקתיים ופתולוגים.
איך בדיוק? במאמר הבא

 

 

לשיחה וקביעת תור במרפאה של ניר סלומון מלאו פרטים
לקביעת תור במרפאה מלאו פרטים