רבים סובלים מתופעה של מחלות מעיים מסוגים שונים. המחלות יכולות להיות על רקע של מחלות כרוניות או על רקע של מחוללים זיהומיים חולפים. בכל מקרה ובו אתם סובלים מכאבים הקשורים למערכת העיכול ובכלל, עליכם לגשת לרופא המשפחה ולעבור בדיקות מקיפות. לאחר קבלת האבחון והטיפול, נשמח לסייע לכם בהתאמת רפואת עיכול אינטגרטיבית למצב שלכם. אנו עובדים עם בני כל הגילאים ומציעים טיפול משולב בדיקור, צמחי מרפא וייעוץ תזונתי. 

מחלות מעיים

מחלות מעיים
על מחלות מעיים ורפואה משלימה

מחלות מעיים הם שם כללי לקשת רחבה של תופעות. חלקן על רקע כרוני, חלקן קשורות למחוללים זיהומיים, חלקן אוטואימוניות:

  • מחלות מעיים כרוניות – למשל מחלת קרוהן או קוליטיס, הגורמים לכאבים ולכיבים במערכת העיכול. לפעמים דורשות מחלות אלה אף התערבות כירורגית והן עלולות לגרום לתסמינים משמעותיים בקרב הלוקים בהן.
  • מחוללים זיהומיים – כגון טפילי מעיים, חיידקים שונים או וירוסים גורמים לכאבי בטן ולבעיות עיכול שונות. ישנם מצבים המצריכים התערבות רפואית והדרכה מיוחדת, כגון חיידק ההליקוברטור הגורם לכיבים בקיבה.
  • תסמונת המעי הרגיז – רבים סובלים מקיבה רגישה ומתסמונת המעי הרגיז, הגורמים לכאבים, תחושת אי נוחות ובעיות ביציאות ללא כל הסבר נראה לעין. אלה עלולים למרר את חייהם של הלוקים בהם ולהוריד מאיכות חייהם.

רפואת עיכול אינטגרטיבית

רפואת עיכול אינטגרטיבית מטפלת באדם, בשיתוף פעולה מלא עם כל המוסדות הרפואיים והרופאים מקשת רחבה של התמחויות. אנו בודקים באופן יסודי את הבדיקות שעבר האדם ואת התרופות והטיפולים שנאמר שהוא חייב לקבל. לאחר מכן אנו מתאימים לו טיפולים משלימים שיכולים להקל רבות על התסמינים. הטיפולים שלנו כוללים דיקור המחזק את המערכת החיסונית, צמחי תבלין וצמחי מרפא, ייעוץ תזונתי מקיף שמתאים לכל אדם לפי מצבו.

ניר סלומון מעורב במחקרים במכוני גסטרו ברחבי הארץ ושותף למחקרים בנושא מחלות מחלות מעיים ומחלות מערכת העיכול. הוא שותף למחקרים על הכורכומין ועל סגולותיו כאנטי דלקתי. נשמח לספר לכם פרטים נוספים על הטיפול שאנו מציעים במרפאה במקרים של מחלות מעיים. התקשרו אלינו או השאירו פרטים באתר, ונשמח לחזור אליכם עם מידע נוסף.

*התוכן לא מהווה תחליף לייעוץ רפואי*