NirSolomin-Logo

מחלת מעיים קרוהן

תוכן עניינים
צריכים עזרה?
פניה ישירה לניר סלומון

מחלת מעיים קרוהן היא אחת מהמחלות החמורות התוקפות אנשים במערכת העיכול. הסיבות שלה עדיין לא ברורות לחלוטין, אם כי הסברות מדברות על גורמים גנטיים בשילוב מערכת חיסון מוחלשת והשפעת גורמים סביבתיים. הרפואה הקונבנציונאלית מציעה שילוב בין תרופות חזקות לבין הליכים כירורגיים להוצאת קטע המעי המודלק, אולם לא כל המטופלים מעוניינים בטיפולים כאלה. רפואת עיכול אינטגרטיבית מציעה שילוב בין כמה דרכי טיפול טבעיות ויעילות להקלה בתסמינים ואף מניעת התפרצות של התקפים בעתיד. 

על מחלת מעיים קרוהן

מחלת מעיים קרוהן
מחלת מעיים קרוהן טיפול

מחלת מעיים קרוהן תוקפת אנשים בכל הגילאים, החל מילדים קטנים ועד לאנשים מבוגרים. זו מחלה שקשורה לבעיות ספיגה של מזון ומשום כך התסמינים נעים בין שלשולים, כאבי בטן קשים, הקאות ועוד. האבחנה של המחלה נעשית לפי התסמינים ובאמצעות בדיקת קולונוסקופיה, הנוטלת דגימה מהמעי. המחלה עלולה לגרום לכיבים לאורך המעי ולפעמים יש צורך בהוצאת החלק המודלק של המעי באמצעות התערבות כירורגית. לרוב המחלה מלווה את הפציינטים לאורך כל חייהם והם מחפשים דרך להתמודד עמה בהצלחה, באמצעים שונים.

רפואת עיכול אינטגרטיבית לסיוע בקרוהן

רפואת עיכול אינטגרטיבית שמה את הדגש על שילוב בין כמה שיטות טבעיות, שמטרתן מחד חיזוק המערכת החיסונית של הגוף ומאידך הקלה בתסמינים ומניעת התפרצויות בעתיד. אנו במרפאתו של ניר סלומון מציעים כמה דרכי טיפול טבעיות ומוכחות:

  • תבלינים ייעודים וצמחי מרפא – כורכום נבדק מחקרית כיעיל בריפוי של דלקות במערכת העיכול. שילוב הכורכום עם צמחי מרפא מחזק את המערכת החיסונית כמו גם מרפא את הדלקות לאורך חלקי המעי המודלקים.
  • שינוי לאורח חיים – הדרכה לתזונה נכונה בשילוב אורח חיים נכון יכולים להקל את ההתפרצויות מחלת קרוהן ולסייע לספיגת המעי. התזונה מותאמת לגילו של המטופל ולצרכים התזונתיים שלו.
  • דיקור – הדיקור יעיל ביותר להקלה על כאבים ולתחושה כללית טובה, במקביל לחיזוק מערכת החיסון של האדם.

שילוב נכון ומקצועי בין דרכים אלה יכול לסייע לאנשים שסבלו במשך שנים מהתפרצויות של קרוהן. אנו מזמינים אתכם ליצור קשר עם נציגי מרפאתו של ניר סלומון, כדי לקבל פרטים נוספים על טיפול במצב של מחלת מעיים קרוהן. תוכלו להשאיר פרטים באתר או להתקשר ונחזור אליכם עם מידע נוסף.

לשיחה וקביעת תור מלאו פרטים
חנה פילצ'ה​​
חנה פילצ'ה​​קוליטיס - דלקת מעי​​
קרא עוד
"הייתי בכיתה ח' כשגילו אצלי את הקוליטיס. עד אז סבלתי מדימומים וכאבים נוראיים והתרופה הראשונה והיעילה ביותר הייתה סטרואידים. היו לי מאז תרופות שונות ומגוונות שאף אחת מהן לא הפסיקה את הדלקת לטווח ארוך ותמיד חזרתי לסטרואידים. בסופו של דבר, המצב רק החריף ולא יכולתי להפסיק להשתמש בסטרואידים. תופעות הלוואי והנזק לטווח ארוך אילצו אותי לחפש תרופה אחרת, כזו שתעבוד. כמפלט אחרון הגעתי לכאן אחרי 3 שנים סוף סוף מצאתי מענה אמיתי. הדלקת הפסיקה ואני נקייה מסטרואידים כבר חודשיים, שזה בכלל לא מובן מאליו. בנוסף, זכיתי לטיפול מסור ואישי ( גם למחוץ לשעות העבודה של המרפאה. יכולה להתקשר ולכתוב מייל ולבקש עצה ולעדכן כל הזמן וזה חשוב לא פחות. לסיכום אני יכולה לומר, תודה ​
חנה פילצ'ה​​
חנה פילצ'ה​​קוליטיס - דלקת מעי​​
קרא עוד
"הרגשתי איך איכות החיים שנפגעה הולכת ומשתפרת מיום ליום עד שהגעתי לרמיסיה המיוחלת“
רבקה
רבקהכאבי בטן ושלשולים​
קרא עוד
שמי רבקה ואני אם למתבגר בן 15. אנחנו מטופלים במרפאה של ניר ממאי 2014 אחרי שחיפשנו ללא לאות מישהו שיעזור לטל להחזיר לעצמו את איכות החיים של מתבגר נורמטיבי... טל סבל מכאבי בטן עזים ושלשולים קשים ובעצם בילה את רוב היום בשירותים. הוא הפסיד טיולים, מסיבות, ביה"ס ובעצם הרבה מהחיים עצמם. טל עבר את כל הבדיקות: גסטרו, קולונוסקופיה והיה בביקורים אצל רופאים מומחים. התשובה היתה שאין תשובה. הכל תקין. אולי זה פסיכולוגי? נשאלנו שוב... עד שהגענו לניר וכמעט במטה קסמים עם הסבר על מה שקורה במערכת העיכול, שילוב של דיקור, כורכומין פרוביוטיקה ופורמולה - החיים של טל השתנו ללא הכר. הוא חזר להתאמן, לביה"ס, לחברים לטיולים ונסע לחו"ל עם הפורמולות ודאג לקחת אותן.. ובאמת מלבד ארועים בודדים הוא ממשיך כבר כחצי שנה להינות מאיכות חיים. שימשיך כך...
מטופלת בריאה​כאבי בטן ושלשולים​
קרא עוד
"הגעתי לניר דרך האינטרנט, דיברה אלי העובדה שהוא מנהל את מחלקת הרפואה הסינית במכון הגסטרו בבית החולים תל השומר.   כשהגעתי אליו, סבלתי מעצירות קשה שאובחנה כמעי רגיז, כמעט לא יכולתי לאכול דבר וסבלתי מאד מכאבי בטן וכן גם מכאבים באיזור הסרעפת. ניר, בגישה מאד מקצועית ונעימה מיפה את המכאובים ושרטט תהליך מאד ברור ומעמיק בנוגע לריפוי שלי.  ידענו לאן אנחנו הולכים ולאן אנחנו שואפים להגיע ולא פחות חשוב, ניר ידע איך להגיע אל היעד. כעבור כמה שבועות, בתהליך נכון והדרגתי, חזרתי לאכול כל העולה על דעתי, נפסקו לגמרי הכאבים, וחזרתי לעצמי ולבריאות מלאה. ניר, בנוסף להיותו מומחה בדיקור ומצחי מרפא, הוא גם יודע כיצד לתמוך במטופל שלו מבחינה רגשית ונפשית, מה שהוא לא פחות חשוב מהדיקור עצמו. ניר הוא רופא סיני נהדר בזכות המכלול שלו. בתודה, מטופלת בריאה."
הקודם
הבא
לקביעת תור במרפאה מלאו פרטים