מחלת מעיים קרוהן

מחלת מעיים קרוהן היא אחת מהמחלות החמורות התוקפות אנשים במערכת העיכול. הסיבות שלה עדיין לא ברורות לחלוטין, אם כי הסברות מדברות על גורמים גנטיים בשילוב מערכת חיסון מוחלשת והשפעת גורמים סביבתיים. הרפואה הקונבנציונאלית מציעה שילוב בין תרופות חזקות לבין הליכים כירורגיים להוצאת קטע המעי המודלק, אולם לא כל המטופלים מעוניינים בטיפולים כאלה. רפואת עיכול אינטגרטיבית מציעה שילוב בין כמה דרכי טיפול טבעיות ויעילות להקלה בתסמינים ואף מניעת התפרצות של התקפים בעתיד. 

על מחלת מעיים קרוהן

מחלת מעיים קרוהן
מחלת מעיים קרוהן טיפול

מחלת מעיים קרוהן תוקפת אנשים בכל הגילאים, החל מילדים קטנים ועד לאנשים מבוגרים. זו מחלה שקשורה לבעיות ספיגה של מזון ומשום כך התסמינים נעים בין שלשולים, כאבי בטן קשים, הקאות ועוד. האבחנה של המחלה נעשית לפי התסמינים ובאמצעות בדיקת קולונוסקופיה, הנוטלת דגימה מהמעי. המחלה עלולה לגרום לכיבים לאורך המעי ולפעמים יש צורך בהוצאת החלק המודלק של המעי באמצעות התערבות כירורגית. לרוב המחלה מלווה את הפציינטים לאורך כל חייהם והם מחפשים דרך להתמודד עמה בהצלחה, באמצעים שונים.

רפואת עיכול אינטגרטיבית לסיוע בקרוהן

רפואת עיכול אינטגרטיבית שמה את הדגש על שילוב בין כמה שיטות טבעיות, שמטרתן מחד חיזוק המערכת החיסונית של הגוף ומאידך הקלה בתסמינים ומניעת התפרצויות בעתיד. אנו במרפאתו של ניר סלומון מציעים כמה דרכי טיפול טבעיות ומוכחות:

  • תבלינים ייעודים וצמחי מרפא – כורכום נבדק מחקרית כיעיל בריפוי של דלקות במערכת העיכול. שילוב הכורכום עם צמחי מרפא מחזק את המערכת החיסונית כמו גם מרפא את הדלקות לאורך חלקי המעי המודלקים.
  • שינוי לאורח חיים – הדרכה לתזונה נכונה בשילוב אורח חיים נכון יכולים להקל את ההתפרצויות מחלת קרוהן ולסייע לספיגת המעי. התזונה מותאמת לגילו של המטופל ולצרכים התזונתיים שלו.
  • דיקור – הדיקור יעיל ביותר להקלה על כאבים ולתחושה כללית טובה, במקביל לחיזוק מערכת החיסון של האדם.

שילוב נכון ומקצועי בין דרכים אלה יכול לסייע לאנשים שסבלו במשך שנים מהתפרצויות של קרוהן. אנו מזמינים אתכם ליצור קשר עם נציגי מרפאתו של ניר סלומון, כדי לקבל פרטים נוספים על טיפול במצב של מחלת מעיים קרוהן. תוכלו להשאיר פרטים באתר או להתקשר ונחזור אליכם עם מידע נוסף.

ניר-סלומון-טיפול-בקוליטיס-ריפלוקס-וקרוהן