NirSolomin-Logo

מחלת קרוהן במעיים

תוכן עניינים
צריכים עזרה?
פניה ישירה לניר סלומון

מחלת קרוהן במעיים תוקפת אנשים בכל הגילאים וגורמת למגוון תסמינים. הסיבות לה אינן ברורות, אם כי הרקע הוא אוטואימוני, קרי גוף האדם תוקף את עצמו ללא מחולל חיצוני, כפי שידוע. התסמינים מגיעים בהתקפים ומשבשים את שגרת יומו של הסובל מהמחלה. יש אפשרות לטפל בתסמינים ואף בבעיה עצמה באמצעות רפואה אינטגרטיבית, השמה את האדם במרכז ושואפת לחזק את המערכת החיסונית שלו במקביל לפתרון הבעיה.מחלת-קרוהן-במעיים

מהי מחלקת קרוהן במעיים

מחלת קרוהן במעיים היא מחלה כרונית. היא פוגעת בכל חלקי מערכת העיכול, החל מהפה עצמו, אך לרוב תוקפת בעיקר במעי הדק וגורמת למצבים של דלקות וכיבים לאורך המעי במקטעים שונים. התסמינים שמהם סובל אדם הלוקה במחלה זו הם לרוב:

  • כיבים ופיסטולות – בגלל שהמחלה תוקפת בהתקפים לאורך שנים, עלולים להיגרם במעי כיבים ואף פיסטולות הגורמים לכאבים כרונים וקבועים.
  • בחילות, שלשולים – בזמן ההתקפים של המחלה יכול האדם לסבול מבחילות, שלשולים, היעדר תיאבון, כאבי בטן קשים ועוד.
  • עייפות – בגלל מצבו עלולה להתרחש אנמיה הגורמת לתשישות ועייפות, עד כדי חוסר תפקוד.
  • פגיעה באיברים אחרים – המחלה הכרונית יכולה לגרום לפגיעה באיברים אחרים, כגון דלקת פרקים, פריחות, דלקת בכבד, דלקות עיניים ועוד.

מגוון תסמינים אלה במצב של מחלת קרוהן במעיים פוגעים במהלך חייו של האדם, גורמים לו סבל ובעיות רפואיות רבות.

הטיפול במצב של מחלת קרוהן במעיים

האדם הסובל ממחלת קרוהן במעיים מקבל בדרך כלל תרופות חזקות, כולל סטירואידים. במצבים מסוימים יש אף לבצע התערבות כירורגית, כדי להסיר את חלקי המעי המודלקים.

יש אפשרות לסייע לאדם באמצעות רפואה אינטגרטיבית, השמה את המטופל במרכז. בעזרת בדיקה מדוקדקת של המטופל ומצבו הגופני, מותאמת לו תכנית טיפולית הכוללת צמחי מרפא, צמחים ייעודים, דיקור סיני במידת הצורך ועוד. כמו כן יקבל האדם הדרכה על שינוי באורח חייו אם נדרש, כולל הימנעות מתזונה שומנית, מצריכת אלכוהול מוגזמת, מעישון ועוד.

ניר סלומון הוא בעל ניסיון רב בטיפול של מחלת קרוהן במעיים ומסייע למטופלים רבים שסבלו במשך שנים מתסמיני המחלה. אם ברצונכם לקבל פרטים נוספים על רפואה אינטגרטיבית, אנא התקשרו או השאירו את הפרטים שלכם באתר ונחזור אליכם עם מידע נוסף.

לשיחה וקביעת תור מלאו פרטים
חנה פילצ'ה​​
חנה פילצ'ה​​קוליטיס - דלקת מעי​​
קרא עוד
"הייתי בכיתה ח' כשגילו אצלי את הקוליטיס. עד אז סבלתי מדימומים וכאבים נוראיים והתרופה הראשונה והיעילה ביותר הייתה סטרואידים. היו לי מאז תרופות שונות ומגוונות שאף אחת מהן לא הפסיקה את הדלקת לטווח ארוך ותמיד חזרתי לסטרואידים. בסופו של דבר, המצב רק החריף ולא יכולתי להפסיק להשתמש בסטרואידים. תופעות הלוואי והנזק לטווח ארוך אילצו אותי לחפש תרופה אחרת, כזו שתעבוד. כמפלט אחרון הגעתי לכאן אחרי 3 שנים סוף סוף מצאתי מענה אמיתי. הדלקת הפסיקה ואני נקייה מסטרואידים כבר חודשיים, שזה בכלל לא מובן מאליו. בנוסף, זכיתי לטיפול מסור ואישי ( גם למחוץ לשעות העבודה של המרפאה. יכולה להתקשר ולכתוב מייל ולבקש עצה ולעדכן כל הזמן וזה חשוב לא פחות. לסיכום אני יכולה לומר, תודה ​
חנה פילצ'ה​​
חנה פילצ'ה​​קוליטיס - דלקת מעי​​
קרא עוד
"הרגשתי איך איכות החיים שנפגעה הולכת ומשתפרת מיום ליום עד שהגעתי לרמיסיה המיוחלת“
רבקה
רבקהכאבי בטן ושלשולים​
קרא עוד
שמי רבקה ואני אם למתבגר בן 15. אנחנו מטופלים במרפאה של ניר ממאי 2014 אחרי שחיפשנו ללא לאות מישהו שיעזור לטל להחזיר לעצמו את איכות החיים של מתבגר נורמטיבי... טל סבל מכאבי בטן עזים ושלשולים קשים ובעצם בילה את רוב היום בשירותים. הוא הפסיד טיולים, מסיבות, ביה"ס ובעצם הרבה מהחיים עצמם. טל עבר את כל הבדיקות: גסטרו, קולונוסקופיה והיה בביקורים אצל רופאים מומחים. התשובה היתה שאין תשובה. הכל תקין. אולי זה פסיכולוגי? נשאלנו שוב... עד שהגענו לניר וכמעט במטה קסמים עם הסבר על מה שקורה במערכת העיכול, שילוב של דיקור, כורכומין פרוביוטיקה ופורמולה - החיים של טל השתנו ללא הכר. הוא חזר להתאמן, לביה"ס, לחברים לטיולים ונסע לחו"ל עם הפורמולות ודאג לקחת אותן.. ובאמת מלבד ארועים בודדים הוא ממשיך כבר כחצי שנה להינות מאיכות חיים. שימשיך כך...
מטופלת בריאה​כאבי בטן ושלשולים​
קרא עוד
"הגעתי לניר דרך האינטרנט, דיברה אלי העובדה שהוא מנהל את מחלקת הרפואה הסינית במכון הגסטרו בבית החולים תל השומר.   כשהגעתי אליו, סבלתי מעצירות קשה שאובחנה כמעי רגיז, כמעט לא יכולתי לאכול דבר וסבלתי מאד מכאבי בטן וכן גם מכאבים באיזור הסרעפת. ניר, בגישה מאד מקצועית ונעימה מיפה את המכאובים ושרטט תהליך מאד ברור ומעמיק בנוגע לריפוי שלי.  ידענו לאן אנחנו הולכים ולאן אנחנו שואפים להגיע ולא פחות חשוב, ניר ידע איך להגיע אל היעד. כעבור כמה שבועות, בתהליך נכון והדרגתי, חזרתי לאכול כל העולה על דעתי, נפסקו לגמרי הכאבים, וחזרתי לעצמי ולבריאות מלאה. ניר, בנוסף להיותו מומחה בדיקור ומצחי מרפא, הוא גם יודע כיצד לתמוך במטופל שלו מבחינה רגשית ונפשית, מה שהוא לא פחות חשוב מהדיקור עצמו. ניר הוא רופא סיני נהדר בזכות המכלול שלו. בתודה, מטופלת בריאה."
Previous
הבא
לקביעת תור במרפאה מלאו פרטים