מחלת קרוהן במעיים תוקפת אנשים בכל הגילאים וגורמת למגוון תסמינים. הסיבות לה אינן ברורות, אם כי הרקע הוא אוטואימוני, קרי גוף האדם תוקף את עצמו ללא מחולל חיצוני, כפי שידוע. התסמינים מגיעים בהתקפים ומשבשים את שגרת יומו של הסובל מהמחלה. יש אפשרות לטפל בתסמינים ואף בבעיה עצמה באמצעות רפואה אינטגרטיבית, השמה את האדם במרכז ושואפת לחזק את המערכת החיסונית שלו במקביל לפתרון הבעיה.מחלת-קרוהן-במעיים

מהי מחלקת קרוהן במעיים

מחלת קרוהן במעיים היא מחלה כרונית. היא פוגעת בכל חלקי מערכת העיכול, החל מהפה עצמו, אך לרוב תוקפת בעיקר במעי הדק וגורמת למצבים של דלקות וכיבים לאורך המעי במקטעים שונים. התסמינים שמהם סובל אדם הלוקה במחלה זו הם לרוב:

  • כיבים ופיסטולות – בגלל שהמחלה תוקפת בהתקפים לאורך שנים, עלולים להיגרם במעי כיבים ואף פיסטולות הגורמים לכאבים כרונים וקבועים.
  • בחילות, שלשולים – בזמן ההתקפים של המחלה יכול האדם לסבול מבחילות, שלשולים, היעדר תיאבון, כאבי בטן קשים ועוד.
  • עייפות – בגלל מצבו עלולה להתרחש אנמיה הגורמת לתשישות ועייפות, עד כדי חוסר תפקוד.
  • פגיעה באיברים אחרים – המחלה הכרונית יכולה לגרום לפגיעה באיברים אחרים, כגון דלקת פרקים, פריחות, דלקת בכבד, דלקות עיניים ועוד.

מגוון תסמינים אלה במצב של מחלת קרוהן במעיים פוגעים במהלך חייו של האדם, גורמים לו סבל ובעיות רפואיות רבות.

הטיפול במצב של מחלת קרוהן במעיים

האדם הסובל ממחלת קרוהן במעיים מקבל בדרך כלל תרופות חזקות, כולל סטירואידים. במצבים מסוימים יש אף לבצע התערבות כירורגית, כדי להסיר את חלקי המעי המודלקים.

יש אפשרות לסייע לאדם באמצעות רפואה אינטגרטיבית, השמה את המטופל במרכז. בעזרת בדיקה מדוקדקת של המטופל ומצבו הגופני, מותאמת לו תכנית טיפולית הכוללת צמחי מרפא, צמחים ייעודים, דיקור סיני במידת הצורך ועוד. כמו כן יקבל האדם הדרכה על שינוי באורח חייו אם נדרש, כולל הימנעות מתזונה שומנית, מצריכת אלכוהול מוגזמת, מעישון ועוד.

ניר סלומון הוא בעל ניסיון רב בטיפול של מחלת קרוהן במעיים ומסייע למטופלים רבים שסבלו במשך שנים מתסמיני המחלה. אם ברצונכם לקבל פרטים נוספים על רפואה אינטגרטיבית, אנא התקשרו או השאירו את הפרטים שלכם באתר ונחזור אליכם עם מידע נוסף.