רבים תוהים על מחלת קרוהן סימפטומים, משום שמדובר על מחלה בעלת פנים רבות, שבאה לידי ביטוי אצל כל אחד בדרך שונה. התסמינים יכולים להיות קלים יחסית ועד לקשים המשפיעים על האפשרות של האדם לתפקד באופן רגיל במטלות היום יום. אנו מציעים טיפול אינטגרטיבי, המשלים את המלצות הרופאים ופועל במקביל לאבחון ולשיטת טיפול הרגילה. אנו שותפים במחקרים במכוני גסטרו ועובדים בשיתוף פעולה עם רופאים מקשת התמחויות ברחבי הארץ. 

מחלת קרוהן סימפטומים

מחלת קרוהן סימפטומים
מחלת קרוהן סימפטומים אבחון וטיפול

מחלת קרוהן סימפטומים עלולה להיות תופעה שנוכחת בחיי הסובל ממנה באופן קבוע או מזדמן, אחרי שאוכלים משהו או ללא כל התרעה. המחלה קשורה לבעיה במערכת החיסון והתוצאה היא דלקת במערכת העיכול, שיכולה להתבטא במקום אחד, כגון המעי הדק, או מפושטת לכל אורך מערכת העיכול. התסמין קשור למקום שבו הופיע המחלה:

  • כאבי בטן – התסמינים עלולים להיות כאבי בטן קשים, עד כדי ירידה בתפקוד. אלה מלווים בשלשולים, חום ואף עייפות ותשישות.
  • כיבים – בגלל הדלקת הכרונית עלולים להיווצר כיבים לאורך מערכת העיכול, החל מהלוע ועד למעי הגס.
  • תסמינים נלווים – מחלת קרוהן עלולה לגרום גם לבעיות מחוץ למערכת העיכול, כגון בעיניים, בעור, במפרקים ואף בדרכי המרה.

יש לאבחן באופן יסודי את מצבו של האדם בעזרת בדיקות פולשניות, כדי לקחת דגימה מתוך מערכת העיכול ולבדוק האם מדובר במחלת קרוהן. לאחר האבחון מקבל האדם טיפול מותאם למצבו ולעיתים אף יש צורך בהתערבות כירורגית להסרת חלק המעי המודלק.

רפואה משלימה מחלת קרוהן

רפואה משלימה יכולה לסייע לאנשים הסובלים מתופעת מחלת קרוהן סימפטומים. ניר סלומון שותף פעיל במחקרים במכוני גרסטרו בבתי חולים ומתמצא בטיפולים משלימים, העובדים במקביל לתרופות ושיטות טיפול מהרפואה הקונבנציונאלית.

אנו מתאימים לכל אדם את הטיפול המתאים לו: דיקור המסייע להרגעת מערכת העיכול ולחיזוק מערכת החיסון, צמחי תבלין ככורכום וצמחי מרפא הניתנים בכמוסות או חליטה, שנמצאו כבעלי יכולת אנטי דלקתית וחיזוק גוף האדם. אנו מציעים גם ייעוץ תזונתי, הכולל הימנעות מאלכוהול, עישון וסוגי מזון מסוימים, העלולים להחריף את המצב. נשמח לקבוע אתכם פגישת ייעוץ ולספר לכם על אפשרויות טיפול במצב מחלת קרוהן סימפטומים. התקשרו או השאירו פרטים באתר ונציג מטעם מרפאת ניר סלומון יחזור אליכם עם מידע נוסף.

*התוכן לא מהווה תחליף לייעוץ רפואי*