מחלת קרוהן

מחלת קרוהן היא אחת המחלות הקשות במעיים. כמו קוליטיס היא באה לידי ביטוי במגוון תסמינים בדרגות חומרה שונות. אולם בניגוד לקוליטיס, מערבת המחלה את כל שכבות המעי, ונוסף על כך יכולה להופיע במקטעים שונים במעי עצמו והן באברים אחרים במערכת העיכול. הפתרונות המוצעים לחולים במסגרת הרפואה הקונבנציונאלית הם תרופות המכילות סטירואידים וחומרים נוספים ואף התערבות כירורגית להסרת קטע המעי המודלק. לא כל הפצינטים מעוניינים בהתערבות כזו ולכן פונים לרפואת עיכול אינטרגרטיבית, השמה את הדגש על חיזוק מערכת החיסונית של האדם, במקביל לשינוי אורח חייו.

מחלת קרוהן

מחלת קרוהן
מחלת קרוהן טיפול טבעי

מחלת קרוהן היא חלק ממחלות IBD, מחלות המעיים. מחלות נוספות לצדה הן קוליטיס, כיב בקיבה, דיברטיקוליטיס ועוד. אולם בניגוד אליהן, עלולה מחלת קרוהן לערב גם איברים אחרים במערכת העיכול כגון המעי הדק ואף אברים אחרים. המחלה באה לידי ביטוי בהקאות, שלשולים, כאבים, חולשה ותסמינים אחרים. בעיקרה, המחלה כוללת אי ספיגה קיצונית של מזון, והחולים בה נאלצים לפעמים אף להשתמש באבקות, כדי להימנע מכאבי הבטן והשלשולים הנלווים לתהליך העיכול בגופם. תסמינים נוספים עלולים להיות כאבי פרקים, דלקות עיניים ואף בעיות גדילה בקרב ילדים.

הגורמים למחלה אינם ידועים דיים, אך כנראה שמדובר בגורמים תורשתיים לצד אורח חיים.

מחלת קרוהן רפואת עיכול אינטגרטיבית

הפתרונות המוצעים לחולים הם בעיקרם תרופתיים ואף כירורגיים. חולים נוטלים תרופות חזקות המבוססות על סטירואידים ולפעמים יש אף להוציא את מקטעי המעי המודלקים והלא מתפקדים. עם זאת, לא כולם מעוניינים בפתרונות כאלה דרסטיים ומחפשים רפואת עיכול אינטגרטיבית. זו כוללת טיפול בכמה היבטים עיקריים:

  • דיקור – המחזק את המערכת החיסונית של הגוף ואף מסייע לכאבים בשיא ההתפרצות.
  • צמחי מרפא – המסייעים לרפא את המעיים המודלקים ואף במקביל מחזקים את המערכת החיסונית ובמיוחד כורכום, נמצא יעיל ביותר בהקלה על כאבים ועל ריפוי דלקות במערכת העיכול ובגוף בכלל.
  • שינוי אורח חיים – במרפאתו של ניר סלומון מקבלים הדרכה כיצד להימנע ממזונות מעוררי דלקת, וכיצד לצרוך מזונות מחזקים ובריאים יותר.

נשמח לספק לכם פרטים נוספים על אפשרויות הטיפול במסגרת רפואת עיכול אינטגרטיבית. השאירו פרטים באתר או התקשרו, וניר סולומון יחזור אליכם עם מידע נוסף על טיפול במצב של מחלת קרוהן.

03-7441067

(שלוחה 2)

דוא”ל gastro.nir@gmail.com

אי - קולי. תאי חיידק Escherichia coli, דלקת קיבה התסמינים ובקטריה
דלקת בקיבה

איך יודעים אם יש דלקת בקיבה?

דלקת בקיבה (באנגלית Gastritis) זו דלקת בדפנות תאי הרירית שמצפים את הקיבה. לקיבה תפקיד חשוב בעיכול המזון שאנו אוכלים, בכך שהיא מפרישה חומר חומצתי חזק

טיפול בקוליטיס

טיפול בעצירות

אנשים רבים סובלים מבעיות במערכת העיכול שלהם, כאשר אחת הבעיות המטרידות ביותר היא עצירות. טיפול בעצירות מאפשר להקל על הבעיה ולעתים אף פותר אותה לגמרי.

טיפול בקוליטיס

כורכומין

הכורכומין נמצא בשימוש הן לבישול והן ברפואה. הוא התגלה ברחבי אסיה כבעל תכונות מרפאות ומשמש לטיפול במגוון בעיות רפואיות, כגון בעיות עור, בעיות לב ובעיקר

דלקת בקיבה

כאבים בקיבה

כאבים בקיבה יכולים להיגרם ממגוון גורמים. מחלות כרוניות, מחוללים זיהומים ואף תזונה לקויה. כמובן שיש לעבור אבחון מקיף כדי לבדוק מהם הגורמים לכאבים בקיבה ולפי

כאבים בקיבה העליונה
דלקת בקיבה

כאבים בקיבה העליונה

כאבים בקיבה העליונה הם מתוך התסמינים הנפוצים ביותר בקרב אנשים. הם עלולים להיות קבועים או מזדמנים, להיות תוצאה של מזון שצורכים או אף ללא כל