NirSolomin-Logo

מחלת קרוהן

תוכן עניינים
צריכים עזרה?
פניה ישירה לניר סלומון

מחלת קרוהן היא אחת המחלות הקשות במעיים. כמו קוליטיס היא באה לידי ביטוי במגוון תסמינים בדרגות חומרה שונות. אולם בניגוד לקוליטיס, מערבת המחלה את כל שכבות המעי, ונוסף על כך יכולה להופיע במקטעים שונים במעי עצמו והן באברים אחרים במערכת העיכול. הפתרונות המוצעים לחולים במסגרת הרפואה הקונבנציונאלית הם תרופות המכילות סטירואידים וחומרים נוספים ואף התערבות כירורגית להסרת קטע המעי המודלק. לא כל הפצינטים מעוניינים בהתערבות כזו ולכן פונים לרפואת עיכול אינטרגרטיבית, השמה את הדגש על חיזוק מערכת החיסונית של האדם, במקביל לשינוי אורח חייו.

מחלת קרוהן

מחלת קרוהן
מחלת קרוהן טיפול טבעי

מחלת קרוהן היא חלק ממחלות IBD, מחלות המעיים. מחלות נוספות לצדה הן קוליטיס, כיב בקיבה, דיברטיקוליטיס ועוד. אולם בניגוד אליהן, עלולה מחלת קרוהן לערב גם איברים אחרים במערכת העיכול כגון המעי הדק ואף אברים אחרים. המחלה באה לידי ביטוי בהקאות, שלשולים, כאבים, חולשה ותסמינים אחרים. בעיקרה, המחלה כוללת אי ספיגה קיצונית של מזון, והחולים בה נאלצים לפעמים אף להשתמש באבקות, כדי להימנע מכאבי הבטן והשלשולים הנלווים לתהליך העיכול בגופם. תסמינים נוספים עלולים להיות כאבי פרקים, דלקות עיניים ואף בעיות גדילה בקרב ילדים.

הגורמים למחלה אינם ידועים דיים, אך כנראה שמדובר בגורמים תורשתיים לצד אורח חיים.

מחלת קרוהן רפואת עיכול אינטגרטיבית

הפתרונות המוצעים לחולים הם בעיקרם תרופתיים ואף כירורגיים. חולים נוטלים תרופות חזקות המבוססות על סטירואידים ולפעמים יש אף להוציא את מקטעי המעי המודלקים והלא מתפקדים. עם זאת, לא כולם מעוניינים בפתרונות כאלה דרסטיים ומחפשים רפואת עיכול אינטגרטיבית. זו כוללת טיפול בכמה היבטים עיקריים:

  • דיקור – המחזק את המערכת החיסונית של הגוף ואף מסייע לכאבים בשיא ההתפרצות.
  • צמחי מרפא – המסייעים לרפא את המעיים המודלקים ואף במקביל מחזקים את המערכת החיסונית ובמיוחד כורכום, נמצא יעיל ביותר בהקלה על כאבים ועל ריפוי דלקות במערכת העיכול ובגוף בכלל.
  • שינוי אורח חיים – במרפאתו של ניר סלומון מקבלים הדרכה כיצד להימנע ממזונות מעוררי דלקת, וכיצד לצרוך מזונות מחזקים ובריאים יותר.

נשמח לספק לכם פרטים נוספים על אפשרויות הטיפול במסגרת רפואת עיכול אינטגרטיבית. השאירו פרטים באתר או התקשרו, וניר סולומון יחזור אליכם עם מידע נוסף על טיפול במצב של מחלת קרוהן.

לשיחה וקביעת תור מלאו פרטים
חנה פילצ'ה​​
חנה פילצ'ה​​קוליטיס - דלקת מעי​​
קרא עוד
"הייתי בכיתה ח' כשגילו אצלי את הקוליטיס. עד אז סבלתי מדימומים וכאבים נוראיים והתרופה הראשונה והיעילה ביותר הייתה סטרואידים. היו לי מאז תרופות שונות ומגוונות שאף אחת מהן לא הפסיקה את הדלקת לטווח ארוך ותמיד חזרתי לסטרואידים. בסופו של דבר, המצב רק החריף ולא יכולתי להפסיק להשתמש בסטרואידים. תופעות הלוואי והנזק לטווח ארוך אילצו אותי לחפש תרופה אחרת, כזו שתעבוד. כמפלט אחרון הגעתי לכאן אחרי 3 שנים סוף סוף מצאתי מענה אמיתי. הדלקת הפסיקה ואני נקייה מסטרואידים כבר חודשיים, שזה בכלל לא מובן מאליו. בנוסף, זכיתי לטיפול מסור ואישי ( גם למחוץ לשעות העבודה של המרפאה. יכולה להתקשר ולכתוב מייל ולבקש עצה ולעדכן כל הזמן וזה חשוב לא פחות. לסיכום אני יכולה לומר, תודה ​
חנה פילצ'ה​​
חנה פילצ'ה​​קוליטיס - דלקת מעי​​
קרא עוד
"הרגשתי איך איכות החיים שנפגעה הולכת ומשתפרת מיום ליום עד שהגעתי לרמיסיה המיוחלת“
רבקה
רבקהכאבי בטן ושלשולים​
קרא עוד
שמי רבקה ואני אם למתבגר בן 15. אנחנו מטופלים במרפאה של ניר ממאי 2014 אחרי שחיפשנו ללא לאות מישהו שיעזור לטל להחזיר לעצמו את איכות החיים של מתבגר נורמטיבי... טל סבל מכאבי בטן עזים ושלשולים קשים ובעצם בילה את רוב היום בשירותים. הוא הפסיד טיולים, מסיבות, ביה"ס ובעצם הרבה מהחיים עצמם. טל עבר את כל הבדיקות: גסטרו, קולונוסקופיה והיה בביקורים אצל רופאים מומחים. התשובה היתה שאין תשובה. הכל תקין. אולי זה פסיכולוגי? נשאלנו שוב... עד שהגענו לניר וכמעט במטה קסמים עם הסבר על מה שקורה במערכת העיכול, שילוב של דיקור, כורכומין פרוביוטיקה ופורמולה - החיים של טל השתנו ללא הכר. הוא חזר להתאמן, לביה"ס, לחברים לטיולים ונסע לחו"ל עם הפורמולות ודאג לקחת אותן.. ובאמת מלבד ארועים בודדים הוא ממשיך כבר כחצי שנה להינות מאיכות חיים. שימשיך כך...
מטופלת בריאה​כאבי בטן ושלשולים​
קרא עוד
"הגעתי לניר דרך האינטרנט, דיברה אלי העובדה שהוא מנהל את מחלקת הרפואה הסינית במכון הגסטרו בבית החולים תל השומר.   כשהגעתי אליו, סבלתי מעצירות קשה שאובחנה כמעי רגיז, כמעט לא יכולתי לאכול דבר וסבלתי מאד מכאבי בטן וכן גם מכאבים באיזור הסרעפת. ניר, בגישה מאד מקצועית ונעימה מיפה את המכאובים ושרטט תהליך מאד ברור ומעמיק בנוגע לריפוי שלי.  ידענו לאן אנחנו הולכים ולאן אנחנו שואפים להגיע ולא פחות חשוב, ניר ידע איך להגיע אל היעד. כעבור כמה שבועות, בתהליך נכון והדרגתי, חזרתי לאכול כל העולה על דעתי, נפסקו לגמרי הכאבים, וחזרתי לעצמי ולבריאות מלאה. ניר, בנוסף להיותו מומחה בדיקור ומצחי מרפא, הוא גם יודע כיצד לתמוך במטופל שלו מבחינה רגשית ונפשית, מה שהוא לא פחות חשוב מהדיקור עצמו. ניר הוא רופא סיני נהדר בזכות המכלול שלו. בתודה, מטופלת בריאה."
הקודם
הבא
לקביעת תור במרפאה מלאו פרטים