מעיים רגיזים הם תופעה שעלולה להיות תוצאה של כמה מצבים. ייתכן ומחלה כרונית, ייתכן ותופעת לוואי של מצב אחר ולעתים תזונה לקויה. אנו מתאימים לכל מטופל את הטיפול המתאים לו, מתוך שילוב של הרפואה הקונבנציונאלית עם הרפואה ההוליסטית. אנו מבצעים תשאול מקיף, עוברים על כל הבדיקות שעבר המטופל אצל הרופא ובתי החולים ולאחר מכן מציעים לו טיפול שמשתלב במערך הטיפולי הכולל שלו. 

מעיים רגיזים

מעיים רגיזים
מעיים רגיזים טיפול

מעיים רגיזים הם תוצאה של כמה מצבים:

  • מחלה כרונית – כגון מחלת קרוהן או קוליטיס. שתי מחלות שעלולות לגרום לבעיות עיכול, לתסמינים כמו כאבים, יציאות לא סדירות ובעיות נוספות.
  • תזונה לקויה – לעתים אנשים הם בריאים לחלוטין, אבל סובלים ממעיים רגיזים בגלל תזונה לקויה. היעדר סיבים, עודף באלכוהול וקפה, היעדר פירות וירקות ועוד.
  • תסמונת המעי הרגיז – זו תופעה שגורמת למעי רגיז ללא כל הסבר ניכר לעין. התזונה של החולה בסדר, אין לו מחלות רקע ובכל זאת הוא סובל ממעיים רגיזים.

אנו מבצעים את התשאול ואת הבדיקה בהתאם לבדיקות הרגילות של המטופל. מה נאמר לו על ידי רופא המשפחה שלו? על ידי רופאים בבתי חולים? אנו בודקים את תוצאות כל הבדיקות שערך ולפי זה מציעים רפואה שמשלימה את המערך הטיפולי שקיבל. הטיפול שאנו מציעים משתלב במערך הטיפולי שקיבל ומשלים אותו.

טיפול במעיים רגיזים

אנו במרפאה של ניר סלומון מאמינים כי באמצעות שילוב בין רפואה רגילה לבין רפואה הוליסטית ניתן לשפר את איכות חייו של המטופל. אפשר להקל את התסמינים שלו ולכוון אותו לאורח חיים בריא ומאוזן יותר. נתאים עבורו טיפול בצמחי מרפא ובכורכומין, כדי לחזק את המערכת החיסונית. כורכומין נחקר וידוע כבעל תכונות אנטי דלקתיות ולכן יכול להתאים במצבים אלה. שנית, נציע לו שינוי תזונתי אישי המתאים לאורח חייו ולמצבו. כדאי גם להפחית בעישון, באלכוהול ובמצבי סטרס, שעלולים להחמיר תסמינים של מעיים רגיזים. גם דיקור מסייע רבות לתופעה, מחזק את המערכת החיסונית ומסייע להקל על התסמינים השונים.

נשמח לעמוד לרשותכם בייעוץ ובטיפול. אנו מזמינים אתכם ליצור קשר עם המרפאה של ניר סלומון ולקבל פתרונות של רפואה אינטגרטיבית, המתחשבת בכלל הגורמים המטפלים באדם.