מערכת העיכול היא מערכת מורכבת ומסועפת, המתחילה מהפה, דרך הוושט, הקיבה, המעי הדק והמעי הגס. לכל אחד מהאברים הללו יש תפקיד חשוב בתהליך עיכול המזון. תהליך העיכול מתחיל כבר בפה, ממשיך בקיבה עם פירוק המזון ודרך ספיגתו במערכת המעי הדק. בסופו של דבר, יוצאים השאריות שהגוף לא השתמש בהן דרך היציאה הטבעית בגוף. כל האברים לאורך מערכת העיכול רגישים למחוללים זיהומיים, למחלות תורשתיות ואף למחלות ממאירות, ויש להתאים את הטיפול למצבו של האדם ולבעייתו. 

מחלות מערכת העיכול

מערכת הטיפול
מערכת הטיפול בעיות וטיפול טבעי

מערכת העיכול היא מערכת הרגישה לבעיות ולמחלות. הן יכולות להיות על רקע של:

  • מחוללים זיהומיים – כל בני האדם חשופים למחוללים זיהומיים כגון וירוסים שונים הגורמים למחלות קיבה, דרך חיידקים ועד לטפילים שונים.
  • מחלות תורשתיות – אלה כוללות מחלות כגון מחלת קרוהן, מחלה שהגורם לה לא ברור אבל היא מערבת קטעי מעי מודלקים כתוצאה של בעיות ספיגת המזון בגוף.
  • מחלות ממאירות – כגון סרטן מסוגים שונים שיכול להופיע בקיבה, במעי הדק, במעי הגס ובאברים נוספים.
  • קיבה או מעי רגיז – אלה תופעות שהגורמים להן לא ידועים לחלוטין. מדובר על בעיות עיכול בדרגות חומרה שונות, המלוות בתסמינים שונים כולל כאבי בטן.

כל אחת מהבעיות הללו יכולה לבוא לידי ביטוי בתסמינים אחרים. למשל בחילות, הקאות, שלשול, יציאה דמית או להיפך עצירות. בעיות מורכבות כוללות אף חום, חולשה, ירידה במשקל ובעיות במקומות אחרים כגון דלקות פרקים, בעיות גדילה ועוד. יש לאבחן את הבעיה ולהתאים לה את הטיפול המתאים. במקרים רבים יש צורך באנטיביוטיקה אם מדובר במחולל זיהומי חיידקי, ולעיתים יש צורך אף בהתערבות כירורגית. רפואת עיכול אינטגרטיבית היא יעילה מאוד בטיפול ובמניעה של בעיות במערכת העיכול ומומלץ להגיע לפגישה אישית כדי לקבל אבחון והצעות לטיפול.

מערכת העיכול טיפול טבעי

אנו במרפאתו של ניר סלומון מאמינים בריפוי אינטגרטיבי במערכת העיכול. תהליך זה משלב בין כמה שיטות עיקריות, שבכללן נועדו מחד לטפל בגורם המחלה ומאידך לחזק את הגוף ולמנוע אותה בעתיד. דיקור מחזק את המערכת החיסונית ומקל על כאבים, צמחי מרפא מחזקים את גופו של האדם ומקלים על תסמינים שונים, תבלינים ייעודים כגון כורכום הם יעילים מאוד בטיפול במצבים דלקתיים. חשוב ביותר גם לקבל ייעוץ תזונתי לאורח חיים נכון, כדי להימנע ממאכלים מזיקים ולצרוך מאכלים מועילים לבריאות.

נשמח לקבוע אתכם פגישת ייעוץ כדי לשוחח על בעיות מערכת העיכול שאתם סובלים מהן, ולהציע לכם טיפול אינטגרטיבי במסגרת רפואת עיכול משלימה.