NirSolomin-Logo

מערכת העיכול

תוכן עניינים
צריכים עזרה?
פניה ישירה לניר סלומון

מערכת העיכול היא מערכת מורכבת ומסועפת, המתחילה מהפה, דרך הוושט, הקיבה, המעי הדק והמעי הגס. לכל אחד מהאברים הללו יש תפקיד חשוב בתהליך עיכול המזון. תהליך העיכול מתחיל כבר בפה, ממשיך בקיבה עם פירוק המזון ודרך ספיגתו במערכת המעי הדק. בסופו של דבר, יוצאים השאריות שהגוף לא השתמש בהן דרך היציאה הטבעית בגוף. כל האברים לאורך מערכת העיכול רגישים למחוללים זיהומיים, למחלות תורשתיות ואף למחלות ממאירות, ויש להתאים את הטיפול למצבו של האדם ולבעייתו. 

מחלות מערכת העיכול

מערכת הטיפול
מערכת הטיפול בעיות וטיפול טבעי

מערכת העיכול היא מערכת הרגישה לבעיות ולמחלות. הן יכולות להיות על רקע של:

  • מחוללים זיהומיים – כל בני האדם חשופים למחוללים זיהומיים כגון וירוסים שונים הגורמים למחלות קיבה, דרך חיידקים ועד לטפילים שונים.
  • מחלות תורשתיות – אלה כוללות מחלות כגון מחלת קרוהן, מחלה שהגורם לה לא ברור אבל היא מערבת קטעי מעי מודלקים כתוצאה של בעיות ספיגת המזון בגוף.
  • מחלות ממאירות – כגון סרטן מסוגים שונים שיכול להופיע בקיבה, במעי הדק, במעי הגס ובאברים נוספים.
  • קיבה או מעי רגיז – אלה תופעות שהגורמים להן לא ידועים לחלוטין. מדובר על בעיות עיכול בדרגות חומרה שונות, המלוות בתסמינים שונים כולל כאבי בטן.

כל אחת מהבעיות הללו יכולה לבוא לידי ביטוי בתסמינים אחרים. למשל בחילות, הקאות, שלשול, יציאה דמית או להיפך עצירות. בעיות מורכבות כוללות אף חום, חולשה, ירידה במשקל ובעיות במקומות אחרים כגון דלקות פרקים, בעיות גדילה ועוד. יש לאבחן את הבעיה ולהתאים לה את הטיפול המתאים. במקרים רבים יש צורך באנטיביוטיקה אם מדובר במחולל זיהומי חיידקי, ולעיתים יש צורך אף בהתערבות כירורגית. רפואת עיכול אינטגרטיבית היא יעילה מאוד בטיפול ובמניעה של בעיות במערכת העיכול ומומלץ להגיע לפגישה אישית כדי לקבל אבחון והצעות לטיפול.

מערכת העיכול טיפול טבעי

אנו במרפאתו של ניר סלומון מאמינים בריפוי אינטגרטיבי במערכת העיכול. תהליך זה משלב בין כמה שיטות עיקריות, שבכללן נועדו מחד לטפל בגורם המחלה ומאידך לחזק את הגוף ולמנוע אותה בעתיד. דיקור מחזק את המערכת החיסונית ומקל על כאבים, צמחי מרפא מחזקים את גופו של האדם ומקלים על תסמינים שונים, תבלינים ייעודים כגון כורכום הם יעילים מאוד בטיפול במצבים דלקתיים. חשוב ביותר גם לקבל ייעוץ תזונתי לאורח חיים נכון, כדי להימנע ממאכלים מזיקים ולצרוך מאכלים מועילים לבריאות.

נשמח לקבוע אתכם פגישת ייעוץ כדי לשוחח על בעיות מערכת העיכול שאתם סובלים מהן, ולהציע לכם טיפול אינטגרטיבי במסגרת רפואת עיכול משלימה.

לשיחה וקביעת תור מלאו פרטים
חנה פילצ'ה​​
חנה פילצ'ה​​קוליטיס - דלקת מעי​​
קרא עוד
"הייתי בכיתה ח' כשגילו אצלי את הקוליטיס. עד אז סבלתי מדימומים וכאבים נוראיים והתרופה הראשונה והיעילה ביותר הייתה סטרואידים. היו לי מאז תרופות שונות ומגוונות שאף אחת מהן לא הפסיקה את הדלקת לטווח ארוך ותמיד חזרתי לסטרואידים. בסופו של דבר, המצב רק החריף ולא יכולתי להפסיק להשתמש בסטרואידים. תופעות הלוואי והנזק לטווח ארוך אילצו אותי לחפש תרופה אחרת, כזו שתעבוד. כמפלט אחרון הגעתי לכאן אחרי 3 שנים סוף סוף מצאתי מענה אמיתי. הדלקת הפסיקה ואני נקייה מסטרואידים כבר חודשיים, שזה בכלל לא מובן מאליו. בנוסף, זכיתי לטיפול מסור ואישי ( גם למחוץ לשעות העבודה של המרפאה. יכולה להתקשר ולכתוב מייל ולבקש עצה ולעדכן כל הזמן וזה חשוב לא פחות. לסיכום אני יכולה לומר, תודה ​
חנה פילצ'ה​​
חנה פילצ'ה​​קוליטיס - דלקת מעי​​
קרא עוד
"הרגשתי איך איכות החיים שנפגעה הולכת ומשתפרת מיום ליום עד שהגעתי לרמיסיה המיוחלת“
רבקה
רבקהכאבי בטן ושלשולים​
קרא עוד
שמי רבקה ואני אם למתבגר בן 15. אנחנו מטופלים במרפאה של ניר ממאי 2014 אחרי שחיפשנו ללא לאות מישהו שיעזור לטל להחזיר לעצמו את איכות החיים של מתבגר נורמטיבי... טל סבל מכאבי בטן עזים ושלשולים קשים ובעצם בילה את רוב היום בשירותים. הוא הפסיד טיולים, מסיבות, ביה"ס ובעצם הרבה מהחיים עצמם. טל עבר את כל הבדיקות: גסטרו, קולונוסקופיה והיה בביקורים אצל רופאים מומחים. התשובה היתה שאין תשובה. הכל תקין. אולי זה פסיכולוגי? נשאלנו שוב... עד שהגענו לניר וכמעט במטה קסמים עם הסבר על מה שקורה במערכת העיכול, שילוב של דיקור, כורכומין פרוביוטיקה ופורמולה - החיים של טל השתנו ללא הכר. הוא חזר להתאמן, לביה"ס, לחברים לטיולים ונסע לחו"ל עם הפורמולות ודאג לקחת אותן.. ובאמת מלבד ארועים בודדים הוא ממשיך כבר כחצי שנה להינות מאיכות חיים. שימשיך כך...
מטופלת בריאה​כאבי בטן ושלשולים​
קרא עוד
"הגעתי לניר דרך האינטרנט, דיברה אלי העובדה שהוא מנהל את מחלקת הרפואה הסינית במכון הגסטרו בבית החולים תל השומר.   כשהגעתי אליו, סבלתי מעצירות קשה שאובחנה כמעי רגיז, כמעט לא יכולתי לאכול דבר וסבלתי מאד מכאבי בטן וכן גם מכאבים באיזור הסרעפת. ניר, בגישה מאד מקצועית ונעימה מיפה את המכאובים ושרטט תהליך מאד ברור ומעמיק בנוגע לריפוי שלי.  ידענו לאן אנחנו הולכים ולאן אנחנו שואפים להגיע ולא פחות חשוב, ניר ידע איך להגיע אל היעד. כעבור כמה שבועות, בתהליך נכון והדרגתי, חזרתי לאכול כל העולה על דעתי, נפסקו לגמרי הכאבים, וחזרתי לעצמי ולבריאות מלאה. ניר, בנוסף להיותו מומחה בדיקור ומצחי מרפא, הוא גם יודע כיצד לתמוך במטופל שלו מבחינה רגשית ונפשית, מה שהוא לא פחות חשוב מהדיקור עצמו. ניר הוא רופא סיני נהדר בזכות המכלול שלו. בתודה, מטופלת בריאה."
Previous
הבא
לקביעת תור במרפאה מלאו פרטים