קוליטיס כיבית – תוצאות בדיקת קלפרוטקטין תקינות לחלוטין


עינת בת 39, נשואה ואמא לילדים, סובלת מקוליטיס כרוני ומטופלת במרפאה כחצי שנה.
עינת מסוג המטופלות שנכנסות לי ישר ללב, כבר בפעם הראשונה שהיא נכנסה למרפאה הרגשתי את הייאוש והתסכול שלה.
כ- 20 שנה היא מתמודדת עם מחלה פעילה שלא נותנת לה מרגוע למרות כל הניסיונות והטיפולים התרופתיים שקיבלה.

אני והיא פחות או יותר באותו הגיל, אנחנו דומים בפעילויות היומיומיות שלנו (כמו של אנשים רבים בני גילנו…ילדים, עבודה, משפחה),
אבל ההתמודדות שלה עם הפעילויות האלה בצל המחלה הפעילה הבהירו לי עד כמה הפגיעה באיכות חייה משמעותית.

calprotectin עינת טופז
כיום, הייאוש והתסכול שייכים לנחלת העבר,
 לפני חודש עינת הגיעה אלי עם בשורה משמחת מאוד – תוצאות בדיקה ששלחתי אותה לעשות. בדיקת קלפרוטקטין (Calprotectin) היא בדיקת צואה שבה מודדים את הרמה של חלבון שנקרא קלפרוטקטין. חלבון זה מופרש מרירית המעיים במצבי דלקת ולמרות שזו בדיקה יחסית חדשה היא נחשבת יעילה ומדויקת בגלל הרגישות הגבוהה שלה המאפשרת זיהוי של תהליך דלקתי גם אם הוא ברמה קלה. תוצאת הבדיקה של עינת הייתה 14, תקינה לחלוטין ( מצורפת תמונה של הבדיקה).
 

משמעות התוצאה היא שלא רק שהטיפול הצליח לדכא את הדלקת בצורה מלאה אלא גם שהרירית של המעיים עברה החלמה מלאה!


מכתב המלצה מעינת: 

"אתחיל בזה שאני מתרגשת ומודה למי שהפגיש אותנו, רק חולי קוליטיס כמוני יכולים לדעת בדיוק מהי התחושה שלאבד שליטה על החיים שלך ושאתה משועבד למחלה.. החלטתי לרשום את המכתב לו רק להודות לך שהחזרת לי את חיי אלא גם לשתף את סיפורי עם חולי קוליטיס הכיבית כמוני. אני חיה עם הקוליטיס שלי כבר 20 שנה שבמהלכן הקוליטיס בא לבקר כל מס שנים.
טופלתי אצל טובי הרופאים והפרופסורים שיש בארץ במגוון רחב מאד של סוגי טיפולים. תמיד הייתה בי התודעה שכל מה שאני אוכלת חייב להשפיע על המעיים (לפני 20 שנה זה היה פחות ברור) אז כמובן שעם השנים למדתי מה טוב ונכון לי לאכול, אבל בזמן התפרצות זה לא מספיק.. והפתרון שהרפואה המערבית נותנת היא סטרואידים שהתופעות לוואי ידועות..

בהתפרצות האחרונה לאחר שילדתי את בני, שוב הגעתי למצב שחייבים לקחת סטרואידים, אך הפעם גם הם לא הצליחו לגבור על ההתפרצות והתופעות שסבלתי מהם- ההתנפחויות, כאבי המפרקים, ירידה במשקל והחולשה.. כשבמקביל אני מטפלת בשלושה ילדים קטנים, רצה לשירותים 20 פעמים, שלא לדבר על להתעורר גם באמצע בלילה, משתדלת לא לצאת מהבית ואם הייתי חייבת אז יש פיספוסים… והכי שבר אותי שיום אחד הקשבתי לשיחה שהבת שלי בת ה-7 שיחקה עם הבובות שלה ב"מישפחה" והיא אומרת לבובה – "בואי צריך להזדרז כי אמא צריכה לשירותים" , כמה שהמצב שלי השפיע על חיי היום-יום שלהם…
אז קודם כל נשבעתי כי אני לא ממשיכה לקחת סטרואידים ומחפשת אלטרנטיבה אחרת ואז שמעתי עליך, ניר, שמבחינתי היית המוצא האחרון שלי.

הגעתי אליך שבורה ומיואשת ואתה עם הצניעות שלך, הנעימות, הידע והמומחיות בקוליטיס שבתה אותי והחלטתי שכל מה שתגיד לי לעשות אני אומרת אמן, אמרת לי בפגישה הראשונה שעד חודש אני ארגיש את השינוי הראשוני, וכך היה, בדיוק לאחר חודש כשהבן שלי חגג שנה הגיע השינוי וכבר רק 4 פעמים רצתי לשירותים וזאת הייתה תחושה מדהימה!!! אז כן, צריכים להקפיד לקחת את תערובת הצמחים והתרופות שאתה נותן ולבוא לעשות דיקור והנה אני מתפקדת, הקוליטיס חזר לתרדמת והחיים נראים אחרת!!

אז חולי קוליטיס יקרים, יש מוצא, צריכים רק לפתוח את הראש ולקבל לחייכם את הבן אדם המדהים הזה- ניר סלומון!!"
באהבה גדולה, עינת טופז.