מחלת קרוהן והקוליטיס הן חלק ממחלות המעיים הדלקתיות. קוליטיס מחלת מעיים גורמת לדלקת במעי, אולם שלא כמו מחלת קרוהן שעלולה להתפרץ לאורך כל מערכת העיכול, הקוליטיס מתמקד לרוב במיקום אחד. מחלה זו תוקפת את בני כל הגילאים ועלולה לבוא לידי ביטוי בתקופות שונות, כלומר אנשים מדווחים על תקופות של התלקחות ולעומתן תקופות ממושכות של רגיעה. הניסיון מלמד כי רפואת עיכול אינטגרטיבית יעילה בהשגת רגיעה של קוליטיס, כמו גם הקלה משמעותית בתסמינים בעת התפרצות. 

קוליטיס מחלת מעיים תסמינים

קוליטיס מחלת מעיים באה לידי ביטוי במגוון תסמינים. אלה משתנים בין מטופל למטופל ואף אותו אדם יכול לדווח על תסמינים שונים מתקופה אחת לשנייה. התסמינים העיקריים כוללים בעיות ביציאות, כאשר מצד אחד האדם עלול לחוות שלשולים שאף עלולים לגרום להתייבשות ולקבלת עירוי, ובתקופות אחרות הוא עלול לחוות קושי ביציאות ועצירות ממושכת. תסמינים נוספים הם כאבי בטן עזים המלווים בחולשה, חום נמוך וירידה במשקל הנובעים מהספיגה הלא תקינה של המזון במעיים. אנשים הסובלים מקוליטיס עלולים לסבול מדכדוך, חרדה ואף דיכאון הנובעים ממצבם, שכן קשה להם לנהל אורח חיים נכון ושגרה רגועה. אנו במרפאתו של ניר סלומון מציעים רפואת עיכול אינטגרטיבית המקלה על התסמינים ומאפשרת לאדם להינות מחיים ללא כאבים ובעיות עיכול.

קוליטיס מחלת מעיים שיטות טיפול טבעיות

קוליטיס מחלת מעיים
קוליטיס מחלת מעיים טיפול טבעי

רפואת עיכול אינטגרטיבית שמה את הדגש על שילוב של כמה שיטות, שביחד מחזקות את המערכת החיסונית ומקלות על התסמינים:

  • כורכום – זהו תבלין שנמצא בשימוש רפואי ברחבי אסיה באופן קבוע. הכורכום נמצא כמסייע בריפוי דלקות במערכת העיכול ונערכו אודותיו מחקרים מפתיעים שגילו את יעילותו.
  • צמחי מרפא – לצד הכורכום, אנו מציעים טיול בצמחי מרפא, המתאימים לנטילה גם עבור ילדים באמצעות חליטה או כמוסות. צמחי המרפא מחזקים את המערכת החיסון ומסייעים לתהליך עיכול תקין.
  • דיקור – הדיקור הוא כלי ותיק ומרכזי ברפואה הסינית. באמצעות מגע בנקודות מסוימות, הגוף משחרר חומרים מיטיבים שמחזקים את המערכת החיסונית שלו. כמו כן הדיקור יעיל בהקלה על כאבים.

אנו מתאימים לכל מטופל את הטיפול המיטבי עבורו לאחר פגישת ייעוץ וסקירת ההיסטוריה הרפואית שלו. נשמח לספר לכם מידע נוסף על טיפול במצב של קוליטיס מחלת מעיים. אנו מזמינים אתכם להתקשר אלינו או להשאיר פרטים באתר, ונציגי מרפאת ניר סלומון יחזרו אליכם עם מידע נוסף.