NirSolomin-Logo

קוליטיס • טיפול טבעי במחלת קוליטיס כיבית

קוליטיקס - טיפול בהתאמה אישית​

ניר סלמון

מומחה ברפואת אינטגרטיבית ומקים היחידה לרפואה אינטגרטיבית במכון הגסטרו בבית חולים תל השומר

נגן וידאו
מהו הטיפול ברפואת עיכול אינטגרטיבית
הבנה וניתוח נכון של המידע הרפואי הקונבנציונאלי והאינטגרטיבי, מאפשרים לנו להרכיב תמונה מלאה ולהעמיק ולדייק בטיפול.
אורלי ישראלי
קרא עוד
״טיפולו של ניר מהווה נתבך קריטי בהחלמתי. מאחלת שעוד הרבה מטופלים יזכו להירפא בזכות ניר.

יש פיתרון! פנו עכשיו

טיפול במחלת קוליטיס

לפניכם טופס בו ניתן לשלוח לניר סיכום רפואי ולהתייעץ איתו על אפשרויות הטיפול

אנו מקפידים לשמור על חסיונך הרפואי, ניתן לשלוח את קובץ הבדיקה ללא פרטים מזהים

תהליך הטיפול בקוליטיס

סובלים קוליטיס? בקליניקה של ניר סולומון תקבלו ייעוץ ראשוני ללא עלות, וגם להתייעץ בווטספ עם ניר על אפשרויות הטיפול הטבעי הנכונות לכם.

פניה ישירה לניר

הפניות נשלחות במהירות ונקלטות במערכות שלנו

במידת הצורך ניר יחזור אליכם לברור פרטים נוספים לפני קביעת התור

קביעת תור באחת המרפאות

קובעים תור אצל ניר סלומון
באחת המרפאות

אבחון אישי והתאמת טיפול מדויק

בדיקה וקביעת טיפול המתאים ביותר לך אישי אצל ניר סלומון מומחה ברפואת אינטגרטיבית

טיפול ומעקב הכולל במקרה הצורך תאום עם הרופא המטפל

מעקב צמוד של המטופל
בכל עורך הדרך

מידע על טיפול קוליטיס

מהי מחלת הקוליטיס ?

מדובר במחלה כרונית שפוגעת ברירית של המעי הגס. ברוב המקרים בהם אנשים חולים בקוליטיס היא מוגבלת ונמצאת באזור המעי הגס בלבד, אבל ישנם מקרים נדירים מאוד בהם חולי הקוליטיס גם עוברים את אזור המעי הגס, ויש מעורבות של המחלה גם באזור הסופי של המעי הדק, זאת בתגובה למתרחש במעי הגס.

דלקת קוליטיס

דלקת הקוליטיס יכולה להופיע באזור המעי הגס כולו או חלקו, אבל בכל מקרה בו קיימת דלקת קוליטיס, ישנה מעורבות של הרקטום ואם מדובר בדלקת רציפה יהיו כל האזורים עד לגבול האזור הנגוע מעורבים בדלקת.

למעלה מארבעים אחוז מהמקרים דלקת הקוליטיס תימצא באזור הרקטום, כלומר באזור של 20 ס"מ שקרובים לפי הטבעת ועד 40 ס"מ מפי הטבעת. ועשרים אחוז מהחולים בדלקת הקוליטיס כל המעי הגס יהיה נגוע לכל אורכו, בשלושים אחוז מהמקרים הדלקת ממשיכה מעבר לרקטום אבל לא מערבת את כל המעי הגס.

דלקת קוליטיס היא דלקת אשר משפיעה על שכבות הרירית השטחית בלבד ושאר השכבות לא מושפעות ממנה, אך ישנם מקרים יוצאי דופן בהם הדלקת חמורה והיא פוגעת בשכבות העמוקות יותר של דופן המעי. כל אלו תלויים באופי הסיבוכים  הנגרמים בעקבות הדלקת.

הגורמים לדלקת הקוליטיס

ישנם מספר גורמים לדלקת ואין גורם ברור אחד, ככל הנראה אלו מספר גורמים יחד שמשפיעם על הימצאות הדלקת, כך שהגורם המשפיע ביותר הוא זיהומים, כלומר אלו גורמים סביבתיים ויחד עם זאת שילוב של גנטיקה והפרעות במערכת החיסון הבסיסית של הגוף.

השפעת הקשר הגנטי – המחלה שכיחה עד פי 15 בקרב בני משפחה מהדרגה הראשונה לעומת שאר האוכלוסייה הכללית וישנה שכיחות גבוה של כ – 6 אחוז בקרב תאומים זהים בהשוואה לתאומים לא זהים, אם כן כי מדובר על כרומוזומים ספציפיים הגורמים למחלה.

תסמיני מחלת הקוליטיס

אצל כל חולה המחלה מאופיינית בדרגת קושי שונה מבחינת החומרה שלה וגם מבחינת תדירות ההתקפים.

המאפיין הבולט ביותר הוא התחלה של דימום רקטלי, זאת במקרה ורק הרקטום מעורב ונגוע בדלקת ובמקרים חריפים יותר ייתכן דימום של דם טרי מבלי הפרשת צואה במקביל.

אך אם רק חלק מהרקטום נגוע בדלקת זה יופיע בצורה שלשולית ודימום במקביל.

שלשול הוא תלונה מאוד שכיחה כשזה מגיע למחלת הקוליטיס והוא מאופיין כשלשול מאוד רירי עם נגיעות רבות של דם, כמות השלשולים היא גדולה מאוד, ישנם מקרים קשים יותר הכוללים גם שלשול בשעות הלילה, אך יחד עם זאת שלשול הוא לא התלונה העיקרית של החולים.

אם מחלת הקוליטיס מערבת רק את הרקטום החולה יכול להיות ומתלונן גם על עצירות, או על תחושה של צורך ביציאה למרות שהקיבה ריקה. בנוסף לעצירות והרגשה של צורך ביציאה יכול החולה להתלונן על ביקורים תכופים בשירותים ללא יציאה כלל למרות הרגשה של צורך חזק מאוד ביציאה, או יציאה רירית בלבד. שם התחושה הזאת מכונה טנזמוס.
בעקבות אותן תחושות הן גם מלוות בכאבי בטן אך כאבי הבטן אינם בולטים ומאפיינים חלק גדול מהחולים בדלקת קוליטיס.

בעקבות יציאות הדם הרבות נגרם סוג של אנמיה ומכאן שיכול להיות מצב שהחולה מתלונן גם עייפות כללית וחולשה באופן קבוע מרגע הופעת הדלקת בשלבים המתקדמים שלה.

בנוסף יש לשקול תוספי חלבון שחוסר החלבון והמלחים שהגוף מאבד בעקבות השלשול, תופעות של חום גוף גבוה יכולות להיות רק במקרים בהם הדלקת היא כרונית.

מחלת הקוליטיס היא כרונית, והיא מאופיינת בהתקפים, שבין ההתקפים האלו החולה הוא ללא תלונות כלל על המאפיינים של המחלה, לכן זמן זה הוא רק הפוגה, ישנם מקרים בהם יש הפוגות ארוכות וממושכות מאוד.

נגן וידאו

תוכן עניינים

קוליטיס – תסמינים ושיטות טיפול

קוליטיס היא דלקת במעי ויכולה להופיע לסירוגין, לאורך תקופות. אנשים הלוקים בקוליטיס סובלים מתסמינים שונים, החל משלשול, ריבוי יציאות, כאבי בטן, ירידה במשקל ואף חום. רפואת עיכול אינטגרטיבית מציעה שילוב בין כמה גורמי ריפוי משמעותיים, היכולים להפחית את עוצמת ההתקף ואף להעלימו כללי בעתיד. אנו ממליצים על שילוב בין צמחי מרפא, שינוי בתזונה ובאורח חיים ועדים לרגרסיות משמעויות בתופעה.

מהי קוליטיס?

 1. קוליטיס טיפול טבעי

קוליטיס היא דלקת במעי הדק או הגס. הגורמים לה לא ידועים במדויק, אם כי לאורח החיים הכולל תזונה לא מאוזנת השפעה על התלקחות של התפרצויות. הדלקת מתאפיינת בכמה תסמינים עיקריים:

 • שלשול וריבוי יציאות – בשל פעילות לא סדירה של המעיים, אין תהליך עיכול מסודר והאדם חווה שלשול או ריבוי יציאות, אף שש ביום. בניגוד לכך, עלולים חולי קוליטיס בחלק התחתון של המעי הגס לסבול מיציאות מימיות ומעצירויות.
 • כאבי בטן – הקוליטיס גורמת לכאבי בטן, כולל עוויתות מכאיבות.
 • ירידה במשקל – זו נובעת מתהליך עיכול לא תקין ומחשש של החולים עצמם, כי כל מזון שיצרכו יגרום להתקף. לכן יורדים לפעמים החולים בקוליטיס במשקל והדבר פוגע בבריאותם.

תסמינים נוספים יכולים להיות חולשה כללית, חום ועוד. יש לקבל אבחון מדויק ובדיקה של המערכת החיסונית הכללית של המטופל, לפני התאמת הטיפול המתאים לו. הטיפול נועד להקל על ההתקף הנוכחי, כמו גם לחזק את חוסנה של מערכת העיכול כדי למנוע התקפי קוליטיס בעתיד.

טיפול בקוליטיס כיבית

רפואת עיכול אינטגרטיבית מציעה שילוב בין כמה גורמים, שנמצאו אפקטיביים בהטבת התקף ואף במניעתו בעתיד. אנו במרפאתו של ניר סלומון מציעים טיפול משולב הכולל צמחי מרפא המחזקים את המערכת החיסונית, טיפול בצמחים ייעודיים כגון כורכום, דיקור להמרצת מחזור הדם וחיזוק המערכת החיסונית וכמובן ייעוץ תזונתי. הייעוץ התזונתי חשוב ביותר והוא מותאם אישית לכל מטופל, כדי למנוע ירידה במשקל וחוסרים תזונתיים.

אנו מזמינים אתכם ליצור קשר עם מרפאתו של ניר סלומון. נוכל לספק לכם פרטים נוספים על רפואת עיכול אינטגרטיבית בטיפול בקוליטיס ברמות התפרצות שונות. אנא התקשרו או השאירו פרטים באתר ונחזור אליכם עם כל המידע הדרוש לכם עם קוליטיס.

טיפים להתמודדות עם קוליטיס כיבית
 • מומלץ לצרוך חיידקי פרוביטיקה היעילים עבור פלורת המעיים, מספקים הגנה מפני חיידקים פתוגניים ומחזקים מערכת עיכול וחיסון. החיידקים נמצאים ביוגורט, קפיר, כרוב כבוש, מלפפון חמוץ, מיסו.
 •  יש להקפיד על פעילות גופנית מתונה, תרונותיה: בשיפור מסת העצם-שריר, בפעילות  מערכת החיסון, באיכות השינה ובהפחתת הכאבים הנלווים למחלה.
 • מוצרי חלב קשים לעיכול ועלולים להגביר כאבי בטן ושלשולים. נסו להימנע ממוצרי חלב ובדקו האם הדבר גורם להקלה בתסמינים כגון: שלשול, נפיחות וכאבי בטן.
 • חשיבות צריכת צמחי מרפא: הכורכומין משמש כחומר אנטי דלקתי,  ונמצא יעיל מאוד לטיפול בזיהומים, גזים ובדלקות במערכת העיכול.
 • יתרונותיהם של תרגילי נשימה ותנועה: בהגברת זרימת הדם במערכת העיכול, הגדלת ספיגת המזון, הפחתת חומציות, ירידה בנפיחות ובגזים, ובמניעת עצירות.
 •  מומלצת שתיית מים מרובה החשובה במצבים של שלשול או עצירות. לא מומלצים משקאות ממותקים ומוגזים, אלו עלולים לגרום לתחושת מלאות, שיהוקים וגזים.
 • חיידקי פרוביטיקה יעילים עבור פלורת המעיים, מספקים הגנה מפני חיידקים פתוגניים ומחזקים מערכת עיכול וחיסון. החיידקים נמצאים ביוגורט, קפיר, כרוב כבוש, מלפפון חמוץ, מיסו.
 • סיבים מסיסים מאיטים את קצב ריקון הקיבה ומאריכים תחושת שובע: קישואים, גזר, דלעת, חומוס, עדשים, שעועית, אפונה, פולי סויה, שיבולת שועל, אגסים, תפוחים, בננות.
 • דיקור מעודד שחרור אנדורפינים (משככי כאב ונוגדי חרדה טבעיים) במוח. מטפל בתופעות של כאב, חולשה, בחילות, המתלווים פעמים רבות למחלות מעי דלקתית – קוליטיס.
שואלים האם זה אפשרי: קוליטיס ריפוי מוחלט !? צרו קשר עם מפראות של ניר סלמון לקבל מידע לגבי קוליטיס טיפול אלטרנטיבי – וקבלו ייעוץ מקצועי בנושא
זכייה בפרס מחקר מצטיין עבור שני מחקרים שעסקו בטיפול פורץ דרך בתרכובות צמחיות למחלות מעי דלקתיות בכנס ה-IDDF הונג קונג,סין (2014 ו-2015)
חול 1

לקוחות מספרים

לכל מאן דבעי, הגעתי לניר לפני כשנה עם בעיות תפקודיות במערכת העיכול, וחמור מזה עם בטן שעלתה לי לראש. מניסיוני אני יכולה להעיד שניר הוא רופא אבל מעבר לזה מרפא, בעל מגע קסום, ויכולת לפתור בעיות בזמן אמת, אשר לוקח בכובד ראש את נטל האחריות, ומעבר למקצוענות הקלינית והחשיבה החדשנית, ניר מגלה עניין במטופליו בכנות ובדאגה, בצניעות וענווה, משיא עצה, מכוון ומנחה לחשיבה מבריאה. טיפולו של ניר מהווה נתבך קריטי בהחלמתי. מאחלת שעוד הרבה מטופלים יזכו להירפא בזכות ניר.
מורן
מורה ליוגה
״טיפולו של ניר מהווה נתבך קריטי בהחלמתי. מאחלת שעוד הרבה מטופלים יזכו להירפא בזכות ניר.
אורלי ישראלי
"ככל שעברו הימים, חשתי יותר טוב והרגשתי שהמעי שלי מתרפא! לאחר כחודשיים ביקשתי בדיקה אנדוסקופית. ותוצאותיה שימחו אותי מאוד! לא היה זכר לדלקת! "
עדי
הייטקיסטית
" הרגשתי איך איכות החיים שנפגעה הולכת ומשתפרת מיום ליום עד שהגעתי לרמיסיה המיוחלת"
נטלי
מטופלת בקוליטיס
לקביעת תור במרפאה מלאו פרטים