קיבה רגישה היא שם כולל לתופעות שונות התוקפות את מערכת העיכול. חלקן קשורות לכאבים ומיחושים בקיבה עצמה, וחלקן קשורות לתדירויות היציאות. בכל מקרה מדובר על מצב לא נעים שמכביד על האדם ומשבש את שגרת היום. הסיבה לתופעה לא תמיד ברורה, לפעמים היא נלווית למחלות רקע אך לפעמים היא תוקפת ללא כל התראה או סיבה אחרת. רפואת עיכול אינטגרטיבית משפרת את התסמינים של קיבה רגישה, לצד האבחון והטיפול שמקבל המטופל מהרופאים. 

קיבה רגישה

קיבה רגישה
קיבה רגישה רפואת עיכול אינטגרטיבית

קיבה רגישה היא מצב ובו האדם חש כאבים בבטן, שינויים ביציאות כגון שלשולים תכופים או לחלופין, עצירויות קשות. תסמינים אלה עלולים להיות כרונים ולא קשורים לתזונת האדם, ויש שהם פוקדים אותו בסמוך לארוחות. יש המעידים כי הם סובלים מקיבה רגישה כבר מהילדות ויש המדווחים כי מדובר בתופעה חדשה יחסית, שלא קשורה לסטרס, מאכלים שונים או אורח חיים. רפואת עיכול משלימה יכולה להקל על מטופלים הסובלים מתופעה זו בדרך יעילה ונוחה. אנו מתאימים את הטיפול לגילו של האדם, מחלות הרקע שלו וחומרת התופעה.

טיפולים בקיבה רגישה

אנו מציעים קשת רחבה של טיפולים לקיבה רגישה ומתאימים את הטיפול למצבו של האדם, לאבחון שקיבל ולהמלצות הרפואיות המלוות אותו:

  • דיקור – דיקור מחזק את המערכת החיסון ומשפר את תנועתיות מערכת העיכול, או לחלופין מרגיע אותה, בהתאם למצבו של האדם ולסימפטומים שמהם הוא סובל.
  • צמחי מרפא וצמחי תבלין – אנו מציעים קשת רחבה של צמחי מרפא ותבלין, בעלי תכונות אנטי דלקתיות ומרגיעות. למשל כורכומין וצמחי מרפא נוספים.
  • ייעוץ תזונתי – קיבה רגישה מושפעת פעמים רבות מתזונה והתסמינים יכולים להירגע ואף להיעלם לאחר ייעוץ תזונתי. אנו מתאימים את הייעוץ לגילו של האדם, לתוצאות הבדיקות הרפואיות שלו ולאורח חייו.

ניר סלומון מציע טיפולים משלימים, לצד האבחון והטיפול שקיבל המטופל מהרופא שלו. הוא שותף במחקרים בתחום מחלות מערכת העיכול במכוני גסטרו ברחבי הארץ, מרצה בכנסים ובהרצאות על תופעת קיבה רגישה ותופעות אחרות במערכת העיכול. נשמח לקבוע עבורכם פגישת ייעוץ, כדי לדון באפשרויות הטיפול בתופעת קיבה רגישה שאתם או מישהו מבני המשפחה שלכם סובלים ממנה.

*התוכן לא מהווה תחליף לייעוץ רפואי*