NirSolomin-Logo

תסמונת המעי הרגיז / רגיש (Irritable bowel syndrome (IBS

תוכן עניינים
צריכים עזרה?
פניה ישירה לניר סלומון


תסמונת המעי הרגיז / רגיש (Irritable bowel syndrome (IBS

מהי תסמונת המעי הרגיז/רגיש?

תסמונת המעי רגיז, או הרגיש, הינה הפרעת עיכול כרונית של מערכת העיכול שבה לא ניתן למצוא ממצא אורגני / פיזי בבדיקות רפואיות.  תסמונת זו נפוצה מאוד ומחקרים מדברים על כך שכ-15-20% מהאוכלוסייה סובלים מתופעות הקשורות למעי רגיש.

מהם הגורמים לתסמונת המעי הרגיז?

נכון להיום לא ידוע במדויק מהם גורמים להופעת תסמונת המעי הרגיז אצל אנשים.  ידוע שגורמים כמו מתח נפשי, תזונה לקויה, מזהמים שונים במערכת העיכול ורגישויות מסוימות יכולים להשפיע על תופעות של מעי רגיש. פעמים רבות הסימפטומים קשורים למצב רגשי ונוטים להחמיר בתקופות של מתח מוגבר.

מהם הסימפטומים של מעי רגיז?

הסימפטומים הנפוצים ביותר הם כאבי בטן, שלשול או יציאות לא סדירות, עצירות, נפיחות בטנית גדולה, גזים, דחף גדול לרוץ לשירותים,  בחילות, תחושת חוסר התרוקנות, רגישויות למזונות מסוימים ונוקשות של הבטן.

הטיפול מתמקד בהיבט התפקודי של מערכת העיכול, בסימפטומים ובביטוי האינדיבידואלי ומביא לשיפור עצום בתפקוד מערכת העיכול ובאיכות חיי המטופל.

כיצד רפואת עיכול אינטגרטיבית מטפלת במעי רגיז?

בגלל העדר ממצא אורגני (פיזי) בתסמונת זו, הטיפול התרופתי הקונבנציונלי הינו מוגבל ולרוב סימפטומטי בלבד ואינו נותן מענה טוב מספיק לחולים אלו שממשיכים לסבול מהתופעות לעיתים במשך שנים.

צמחי מרפא – הטיפול בתסמונת המעי הרגיז מורכב וכולל צמחי מרפא  בעלי תכונות אנטי-דלקתיות אשר מסדירים את תנועתיות מערכת העיכול, מאזנים פעילות מטבולית, מפחיתים נפיחות ומחזקים את חוסנה של המערכת לעמוד בפני מתח ומזהמים).

דיקור סיני – יעיל מאוד להרגעת המתח העצבי הפועל על המעיים ולהפחית כאבים ונפיחות בבטן. פועל ביעילות ברובד המורכב של הקשר בין מנגנוני המתח השונים לבין מערכת העיכול הפיזית
שילוב של שני כלים אלו מאפשר טיפול יעיל ומדויק, הקלה משמעותית בתסמינים וריפוי של תסמונת מעיקה זו. הטיפול בדיקור כולל לרוב מקבץ קטן של בין 2-5 מחטים עדינות.

לחצו לקריאה על טיפול מוצלח במעי הרגיז

ניר סלומון מתראיין בתוכניתו של פרופ' קרסו: טיפולים חדשניים בצמחי מרפא להפרעות במערכת העיכוללשיחה וקביעת תור מלאו פרטים
חנה פילצ'ה​​
חנה פילצ'ה​​קוליטיס - דלקת מעי​​
קרא עוד
"הייתי בכיתה ח' כשגילו אצלי את הקוליטיס. עד אז סבלתי מדימומים וכאבים נוראיים והתרופה הראשונה והיעילה ביותר הייתה סטרואידים. היו לי מאז תרופות שונות ומגוונות שאף אחת מהן לא הפסיקה את הדלקת לטווח ארוך ותמיד חזרתי לסטרואידים. בסופו של דבר, המצב רק החריף ולא יכולתי להפסיק להשתמש בסטרואידים. תופעות הלוואי והנזק לטווח ארוך אילצו אותי לחפש תרופה אחרת, כזו שתעבוד. כמפלט אחרון הגעתי לכאן אחרי 3 שנים סוף סוף מצאתי מענה אמיתי. הדלקת הפסיקה ואני נקייה מסטרואידים כבר חודשיים, שזה בכלל לא מובן מאליו. בנוסף, זכיתי לטיפול מסור ואישי ( גם למחוץ לשעות העבודה של המרפאה. יכולה להתקשר ולכתוב מייל ולבקש עצה ולעדכן כל הזמן וזה חשוב לא פחות. לסיכום אני יכולה לומר, תודה ​
חנה פילצ'ה​​
חנה פילצ'ה​​קוליטיס - דלקת מעי​​
קרא עוד
"הרגשתי איך איכות החיים שנפגעה הולכת ומשתפרת מיום ליום עד שהגעתי לרמיסיה המיוחלת“
רבקה
רבקהכאבי בטן ושלשולים​
קרא עוד
שמי רבקה ואני אם למתבגר בן 15. אנחנו מטופלים במרפאה של ניר ממאי 2014 אחרי שחיפשנו ללא לאות מישהו שיעזור לטל להחזיר לעצמו את איכות החיים של מתבגר נורמטיבי... טל סבל מכאבי בטן עזים ושלשולים קשים ובעצם בילה את רוב היום בשירותים. הוא הפסיד טיולים, מסיבות, ביה"ס ובעצם הרבה מהחיים עצמם. טל עבר את כל הבדיקות: גסטרו, קולונוסקופיה והיה בביקורים אצל רופאים מומחים. התשובה היתה שאין תשובה. הכל תקין. אולי זה פסיכולוגי? נשאלנו שוב... עד שהגענו לניר וכמעט במטה קסמים עם הסבר על מה שקורה במערכת העיכול, שילוב של דיקור, כורכומין פרוביוטיקה ופורמולה - החיים של טל השתנו ללא הכר. הוא חזר להתאמן, לביה"ס, לחברים לטיולים ונסע לחו"ל עם הפורמולות ודאג לקחת אותן.. ובאמת מלבד ארועים בודדים הוא ממשיך כבר כחצי שנה להינות מאיכות חיים. שימשיך כך...
מטופלת בריאה​כאבי בטן ושלשולים​
קרא עוד
"הגעתי לניר דרך האינטרנט, דיברה אלי העובדה שהוא מנהל את מחלקת הרפואה הסינית במכון הגסטרו בבית החולים תל השומר.   כשהגעתי אליו, סבלתי מעצירות קשה שאובחנה כמעי רגיז, כמעט לא יכולתי לאכול דבר וסבלתי מאד מכאבי בטן וכן גם מכאבים באיזור הסרעפת. ניר, בגישה מאד מקצועית ונעימה מיפה את המכאובים ושרטט תהליך מאד ברור ומעמיק בנוגע לריפוי שלי.  ידענו לאן אנחנו הולכים ולאן אנחנו שואפים להגיע ולא פחות חשוב, ניר ידע איך להגיע אל היעד. כעבור כמה שבועות, בתהליך נכון והדרגתי, חזרתי לאכול כל העולה על דעתי, נפסקו לגמרי הכאבים, וחזרתי לעצמי ולבריאות מלאה. ניר, בנוסף להיותו מומחה בדיקור ומצחי מרפא, הוא גם יודע כיצד לתמוך במטופל שלו מבחינה רגשית ונפשית, מה שהוא לא פחות חשוב מהדיקור עצמו. ניר הוא רופא סיני נהדר בזכות המכלול שלו. בתודה, מטופלת בריאה."
הקודם
הבא
לקביעת תור במרפאה מלאו פרטים