רבים מתעניינים בנושא ריפלוקס תסמינים, משום שלא אחת קשה להבדיל בין תופעה זו לבין שלל תופעות אחרות שתוקפות את מערכת העיכול. כדי לאבחן מצב של ריפלוקס, עליכם לעבור בדיקה רפואית יסודית ולהתייעץ עם הרופא שלכם. אנו נשמח לסייע לכם בהקלת התסמינים בטווח הקצר והארוך. ברשותנו ניסיון רב במחקר וטיפול בשיתוף פעולה עם בתי חולים מובילים בארץ ואנו מציעים טיפולים משלימים כגון דיקור, ייעוץ תזוני, צמחי תבלין וצמחי מרפא. 

מהם ריפלוקס תסמינים?

ריפלוקס תסמינים
על ריפלוקס תסמינים

ריפלוקס תסמינים נעים על טווח תחושות רחב. מקור התופעה היא עלייה של מיצי הקיבה במעלה הוושט. הדבר נובע משום חולשה בשסתום המפריד בין הקיבה לבין הוושט והתופעה מוכרת ונפוצה בקרב כל בני הגילאים, כולל תינוקות. מגוון התסמינים הוא רחב:

  • תחושת צריבה – הסובלים מריפלוקס מעידים על תחושת צריבה ושריפה באזור החזה העליון והגרון.
  • לחץ בחזה – יש הסובלים גם מלחץ באזור החזה ואף מתארים אותו ככאב המזכיר התקף לב. משום כך חשוב ביותר לעבור בדיקה רפואית מקיפה במוסד רפואי בעת כאבים בחזה, כדי לשלול מצב מסכן חיים.
  • תסמינים נלווים – צרידות, שיעול, קשיים במערכת הנשימה ואף דלקות חניכיים. כמו כן הסובלים מריפלוקס עלולים לסבול משיהוקים תכופים ומריח לא נעים מחלל הפה.
  • הקאות – ילדים ואף תינוקות עלולים לסבול מהקאות בלתי מוסברות.

משום שמדובר בתופעה הכוללת תסמינים המאפיינים גם מצבים רפואיים אחרים, יש צורך לעבור אבחון רפואי ובדיקות יסודיות.

רפואה משלימה לסובלים מריפלוקס

אנו במרפאה של ניר סלומון מציעים כמה שיטות טיפול כדי לסייע לסובלים מהתופעה ולהקל על ריפלוקס תסמינים. אנו מתאימים לכל אדם צמחי מרפא ותבלינים ייעודיים, כדוגמת כורכומין. אלה נחקרו כיעילים בהרגעת מערכת העיכול ושיקום המערכת החיסונית. כך גם דיקור נמצא יעיל בהקלה על התסמינים והוא מתאים אף לילדים, המשתפים פעולה. ייעוץ תזונתי נכון חשוב מאוד, משום שפעמים רבות ריפלוקס נובע מצריכה מוזגמת של אלכוהול, ארוחות מלאות מדי, אכילת מזון שומני ומטוגן, עישון וכמובן סטרס.

אין צורך לסבול מתופעת ריפלוקס תסמינים ואנו במרפאה נשמח לסייע לכם ככל הניתן. ניר סלומון שותף במחקרים הנערכים במכוני גסטרו ברחבי הארץ ומשתף פעולה עם רופאים מקשת התמחויות רחבה. אנא התקשרו אלינו או השאירו פרטים באתר ונספק לכם פרטים על הקלה בתופעת הריפלוקס והתסמינים הכרוכים בה.

*תוכן זה אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי*