ריפלוקס

ריפלוקס הוא מצב לא נעים שבו מיצי העיכול החומציים עולים למעלה אל תוך הושט וגורמים לתופעה של צריבה ושריפה במורד הגרון. יש לכך מגוון סיבות ותסמינים, ואפשר לטפל בתופעה באמצעות רפואה אינטגרטיבית, המטפלת ישירות בגורם ובמקביל מחזקת את המערכת החיסונית של האדם. 

מהי תופעת ריפלוקס?

כשאדם בולע מזון או מים, הם עוברים דרך הושט אל הקיבה. בחלק התחתון של הושט יש טבעת שבאופן תקין נפתחת בצורה חד כיוונית, דהיינו מהוושט בלבד אל הקיבה עצמה. בקיבה עצמה המזון מתעכל בעזרת מיצי עיכול שונים, שהם חומציים בעיקרם. ישנם מקרים ובהם הטבעת לא מתפקדת ומאפשרת למיצי העיכול לעלות למעלה, אך בניגוד לקיבה ובה לא חש האדם את חומציות מיצי העיכול, בוושט הוא חש את עוצמתם ועלול לסבול מתסמינים שונים, כגון:

  • תחושת שריפה בגרון, הנובעת מחומציות מיצי העיכול.
  • נפיחות בבטן העליונה הנובעת מרגישות האזור.
  • צרבת קשה הנובעת מנוכחות מיצי העיכול החומציים בושט.
  • בחילה, גיהוקים ושיהוקים – שהם כולם תגובות לעלייה הלא תקינה של מיצי העיכול כלפי מעלה.

סימפטומים אלה ואחרים מאפיינים תופעה של ריפלוקס, ויש לטפל במקור הבעיה כדי שהבעיה לא תחזור בעתיד. התופעה עלולה לתקוף ילדים קטנים, כמו גם מבוגרים ותשישים וניתן לטפל בה בהצלחה באמצעות רפואה אינטגרטיבית.

כיצד אפשר לטפל בריפלוקס

הטיפול בריפלוקס לוקח בחשבון את מצבו הכללי של האדם, תזונתו, תדירות ההתקפים ועוד. אין טעם לטפל נקודתית בצרבת אם לא מתחשבים בתזונה ובאורח חיים של המטופל. נוסף על כך, טיפול שרק מרגיע את התסמינים לא פותר את הבעיה עצמה ולא ימנע התקפי ריפלוקס בעתיד.

רפואה אינטגרטיבית מתחשבת בכלל הגורמים במצבו הנתון של האדם, ומשלבת טיפול יעיל באמצעות עשבי מרפא ותבלינים אפקטיביים. הטיפול משולב בהקפדה על אורח חיים כגון הימנעות מאלכוהול, ירידה במשקל, הימנעות ממאכלים שמנים ומטוגנים והימענות מעישון שעלול להחמיר את התסמינים.

שמירה על אורח חיים בריא, וטיפול אחראי ומשולב, מאפשר לאנשים ליהנות משגרת יומם בלי לסבול מתסמיני הריפלוקס. נשמח לפרט על הטיפול האינטגרטיבי במערכת העיכול ולהזמינכם לפגישת ייעוץ. אנא השאירו פרטים באתר או התקשרו ונחזור אליכם עם נתונים נוספים.

למידע ויעוץ שלחו הודעה ישירה
[pojo-form id="3720"]

ניר-סלומון-טיפול-בקוליטיס-ריפלוקס-וקרוהן