NirSolomin-Logo

ריפלוקס

תוכן עניינים
צריכים עזרה?
פניה ישירה לניר סלומון

ריפלוקס הוא מצב לא נעים שבו מיצי העיכול החומציים עולים למעלה אל תוך הושט וגורמים לתופעה של צריבה ושריפה במורד הגרון. יש לכך מגוון סיבות ותסמינים, ואפשר לטפל בתופעה באמצעות רפואה אינטגרטיבית, המטפלת ישירות בגורם ובמקביל מחזקת את המערכת החיסונית של האדם. 

מהי תופעת ריפלוקס?

כשאדם בולע מזון או מים, הם עוברים דרך הושט אל הקיבה. בחלק התחתון של הושט יש טבעת שבאופן תקין נפתחת בצורה חד כיוונית, דהיינו מהוושט בלבד אל הקיבה עצמה. בקיבה עצמה המזון מתעכל בעזרת מיצי עיכול שונים, שהם חומציים בעיקרם. ישנם מקרים ובהם הטבעת לא מתפקדת ומאפשרת למיצי העיכול לעלות למעלה, אך בניגוד לקיבה ובה לא חש האדם את חומציות מיצי העיכול, בוושט הוא חש את עוצמתם ועלול לסבול מתסמינים שונים, כגון:

  • תחושת שריפה בגרון, הנובעת מחומציות מיצי העיכול.
  • נפיחות בבטן העליונה הנובעת מרגישות האזור.
  • צרבת קשה הנובעת מנוכחות מיצי העיכול החומציים בושט.
  • בחילה, גיהוקים ושיהוקים – שהם כולם תגובות לעלייה הלא תקינה של מיצי העיכול כלפי מעלה.

סימפטומים אלה ואחרים מאפיינים תופעה של ריפלוקס, ויש לטפל במקור הבעיה כדי שהבעיה לא תחזור בעתיד. התופעה עלולה לתקוף ילדים קטנים, כמו גם מבוגרים ותשישים וניתן לטפל בה בהצלחה באמצעות רפואה אינטגרטיבית.

כיצד אפשר לטפל בריפלוקס

הטיפול בריפלוקס לוקח בחשבון את מצבו הכללי של האדם, תזונתו, תדירות ההתקפים ועוד. אין טעם לטפל נקודתית בצרבת אם לא מתחשבים בתזונה ובאורח חיים של המטופל. נוסף על כך, טיפול שרק מרגיע את התסמינים לא פותר את הבעיה עצמה ולא ימנע התקפי ריפלוקס בעתיד.

רפואה אינטגרטיבית מתחשבת בכלל הגורמים במצבו הנתון של האדם, ומשלבת טיפול יעיל באמצעות עשבי מרפא ותבלינים אפקטיביים. הטיפול משולב בהקפדה על אורח חיים כגון הימנעות מאלכוהול, ירידה במשקל, הימנעות ממאכלים שמנים ומטוגנים והימענות מעישון שעלול להחמיר את התסמינים.

שמירה על אורח חיים בריא, וטיפול אחראי ומשולב, מאפשר לאנשים ליהנות משגרת יומם בלי לסבול מתסמיני הריפלוקס. נשמח לפרט על הטיפול האינטגרטיבי במערכת העיכול ולהזמינכם לפגישת ייעוץ. אנא השאירו פרטים באתר או התקשרו ונחזור אליכם עם נתונים נוספים.

למידע ויעוץ שלחו הודעה ישירה
[pojo-form id="3720"]

לשיחה וקביעת תור מלאו פרטים
חנה פילצ'ה​​
חנה פילצ'ה​​קוליטיס - דלקת מעי​​
קרא עוד
"הייתי בכיתה ח' כשגילו אצלי את הקוליטיס. עד אז סבלתי מדימומים וכאבים נוראיים והתרופה הראשונה והיעילה ביותר הייתה סטרואידים. היו לי מאז תרופות שונות ומגוונות שאף אחת מהן לא הפסיקה את הדלקת לטווח ארוך ותמיד חזרתי לסטרואידים. בסופו של דבר, המצב רק החריף ולא יכולתי להפסיק להשתמש בסטרואידים. תופעות הלוואי והנזק לטווח ארוך אילצו אותי לחפש תרופה אחרת, כזו שתעבוד. כמפלט אחרון הגעתי לכאן אחרי 3 שנים סוף סוף מצאתי מענה אמיתי. הדלקת הפסיקה ואני נקייה מסטרואידים כבר חודשיים, שזה בכלל לא מובן מאליו. בנוסף, זכיתי לטיפול מסור ואישי ( גם למחוץ לשעות העבודה של המרפאה. יכולה להתקשר ולכתוב מייל ולבקש עצה ולעדכן כל הזמן וזה חשוב לא פחות. לסיכום אני יכולה לומר, תודה ​
חנה פילצ'ה​​
חנה פילצ'ה​​קוליטיס - דלקת מעי​​
קרא עוד
"הרגשתי איך איכות החיים שנפגעה הולכת ומשתפרת מיום ליום עד שהגעתי לרמיסיה המיוחלת“
רבקה
רבקהכאבי בטן ושלשולים​
קרא עוד
שמי רבקה ואני אם למתבגר בן 15. אנחנו מטופלים במרפאה של ניר ממאי 2014 אחרי שחיפשנו ללא לאות מישהו שיעזור לטל להחזיר לעצמו את איכות החיים של מתבגר נורמטיבי... טל סבל מכאבי בטן עזים ושלשולים קשים ובעצם בילה את רוב היום בשירותים. הוא הפסיד טיולים, מסיבות, ביה"ס ובעצם הרבה מהחיים עצמם. טל עבר את כל הבדיקות: גסטרו, קולונוסקופיה והיה בביקורים אצל רופאים מומחים. התשובה היתה שאין תשובה. הכל תקין. אולי זה פסיכולוגי? נשאלנו שוב... עד שהגענו לניר וכמעט במטה קסמים עם הסבר על מה שקורה במערכת העיכול, שילוב של דיקור, כורכומין פרוביוטיקה ופורמולה - החיים של טל השתנו ללא הכר. הוא חזר להתאמן, לביה"ס, לחברים לטיולים ונסע לחו"ל עם הפורמולות ודאג לקחת אותן.. ובאמת מלבד ארועים בודדים הוא ממשיך כבר כחצי שנה להינות מאיכות חיים. שימשיך כך...
מטופלת בריאה​כאבי בטן ושלשולים​
קרא עוד
"הגעתי לניר דרך האינטרנט, דיברה אלי העובדה שהוא מנהל את מחלקת הרפואה הסינית במכון הגסטרו בבית החולים תל השומר.   כשהגעתי אליו, סבלתי מעצירות קשה שאובחנה כמעי רגיז, כמעט לא יכולתי לאכול דבר וסבלתי מאד מכאבי בטן וכן גם מכאבים באיזור הסרעפת. ניר, בגישה מאד מקצועית ונעימה מיפה את המכאובים ושרטט תהליך מאד ברור ומעמיק בנוגע לריפוי שלי.  ידענו לאן אנחנו הולכים ולאן אנחנו שואפים להגיע ולא פחות חשוב, ניר ידע איך להגיע אל היעד. כעבור כמה שבועות, בתהליך נכון והדרגתי, חזרתי לאכול כל העולה על דעתי, נפסקו לגמרי הכאבים, וחזרתי לעצמי ולבריאות מלאה. ניר, בנוסף להיותו מומחה בדיקור ומצחי מרפא, הוא גם יודע כיצד לתמוך במטופל שלו מבחינה רגשית ונפשית, מה שהוא לא פחות חשוב מהדיקור עצמו. ניר הוא רופא סיני נהדר בזכות המכלול שלו. בתודה, מטופלת בריאה."
Previous
הבא
לקביעת תור במרפאה מלאו פרטים