NirSolomin-Logo

שלשולים

תוכן עניינים
צריכים עזרה?
פניה ישירה לניר סלומון

שלשולים עלולים לנבוע ממגוון גורמים, הן תזונה לקויה והן מחלות עיכול שונות. כדי לטפל בהם כהלכה, יש לברר את הגורם לתסמין ולבדוק כיצד אפשר להקל על המצב. במקרים רבים ניתן אף למנוע התפרצויות בעתיד של שלשולים, בעזרת שינוי לאורח חיים ושינוי תזונתי מקיף. אנו במרפאתו של ניר סלומון דוגלים בגישה של מערכת עיכול אינטגרטיבית, ומספקים ייעוץ יסודי לכל אחד.

מהם שלשולים

שלשולים
טיפול בתופעת שלשולים

שלשולים הם מצב שבו האוכל לא נספג במעיים ויוצא רווי בנוזלים. זהו מצב לא תקין שיכול לנבוע מכמה מצבים. האוכל העובר במערכת העיכול עובר כמה שלבים. בפה עצמו מתחיל העיכול בלעיסת המזון ופירוקו. התהליך ממשיך בתוך הקיבה עם פירוק המזון וחיבורו לאנזימי עיכול (מיצי הקיבה). לאחר מכן עובר המזון המפורק אל המעי הדק ושם הוא נספג ברובו בגוף. כל השאריות, שהמזון לא יכול לספוג, ממשיכות למעי הגס ושם נספגים המים ונשארת הצואה, הלוא היא החומר שיוצא מהפתח הטבעי בגוף באופן תקין.

לעיתים, בגלל בעיות שונות, תהליך העיכול אינו מתנהל לפי השלבים התקינים והמזון לא מספיק לעבור עיכול יסודי. משום כך הוא יוצא במהירות כיציאה מימית. מעבר לאי נוחות שהדבר מקנה לאדם עצמו, הרי יש בכך השלכות של העדר ספיגה ובעיות במחסור באבות המזון. הדבר עלול להיות משמעותי עבור ילדים וגם עבור אנשים מבוגרים. התוצאה עלולה להיות ירידה במשקל, היעדר גדילה נאותה, עייפות, חיוורון, אנמיה ובעיות נוספות.

שלשולים טיפול

הטיפול במצב של שלשולים כולל בדיקה מקיפה כדי לוודא את הגורם למצב. לפי האבחון אפשר להתאים למטופל מסגרת של כמה שיטות:

  • צמחי מרפא – מרגיעים מאוד את מערכת העיכול ומחזקים את המערכת החיסונית.
  • דיקור – ממריץ חומרים בדם כגון אנדורפינים. במקביל מחזק את המערכת החיסונית ומחזק את אברי מערכת העיכול.
  • תבלינים ייעודיים – כגון כורכום, הידוע בעל תכונות אנטי דלקתיות.
  • שינוי תזונתי – אחד הדברים החשובים ביותר הוא ייעוץ תזונתי ושינוי אורח חיים. לפעמים מספיק בהימנעות מגורמים מעוררי דלקת, כגון אלכוהול או ריבוי קפאין, כדי להרגיע את המערכת.

במידה ומדובר על בעיה כוללת, מותאם הטיפול לסוג הבעיה הספציפי. כדי לדעת איזה טיפול מתאים לכם, נשמח לעמוד לרשותכם בפגישת ייעוץ מקיפה. נוודא ממה נובעת תופעת השלשולים שאתם סובלים ממנה ונתאים לכם טיפול בהתאם לסוג הבעיה, חומרתה ומצבכם הגופני. אנא התקשרו או השאירו פרטים ונציג מרפאת ניר סלומון יחזור אליכם עם מידע נוסף.

לשיחה וקביעת תור מלאו פרטים
חנה פילצ'ה​​
חנה פילצ'ה​​קוליטיס - דלקת מעי​​
קרא עוד
"הייתי בכיתה ח' כשגילו אצלי את הקוליטיס. עד אז סבלתי מדימומים וכאבים נוראיים והתרופה הראשונה והיעילה ביותר הייתה סטרואידים. היו לי מאז תרופות שונות ומגוונות שאף אחת מהן לא הפסיקה את הדלקת לטווח ארוך ותמיד חזרתי לסטרואידים. בסופו של דבר, המצב רק החריף ולא יכולתי להפסיק להשתמש בסטרואידים. תופעות הלוואי והנזק לטווח ארוך אילצו אותי לחפש תרופה אחרת, כזו שתעבוד. כמפלט אחרון הגעתי לכאן אחרי 3 שנים סוף סוף מצאתי מענה אמיתי. הדלקת הפסיקה ואני נקייה מסטרואידים כבר חודשיים, שזה בכלל לא מובן מאליו. בנוסף, זכיתי לטיפול מסור ואישי ( גם למחוץ לשעות העבודה של המרפאה. יכולה להתקשר ולכתוב מייל ולבקש עצה ולעדכן כל הזמן וזה חשוב לא פחות. לסיכום אני יכולה לומר, תודה ​
חנה פילצ'ה​​
חנה פילצ'ה​​קוליטיס - דלקת מעי​​
קרא עוד
"הרגשתי איך איכות החיים שנפגעה הולכת ומשתפרת מיום ליום עד שהגעתי לרמיסיה המיוחלת“
רבקה
רבקהכאבי בטן ושלשולים​
קרא עוד
שמי רבקה ואני אם למתבגר בן 15. אנחנו מטופלים במרפאה של ניר ממאי 2014 אחרי שחיפשנו ללא לאות מישהו שיעזור לטל להחזיר לעצמו את איכות החיים של מתבגר נורמטיבי... טל סבל מכאבי בטן עזים ושלשולים קשים ובעצם בילה את רוב היום בשירותים. הוא הפסיד טיולים, מסיבות, ביה"ס ובעצם הרבה מהחיים עצמם. טל עבר את כל הבדיקות: גסטרו, קולונוסקופיה והיה בביקורים אצל רופאים מומחים. התשובה היתה שאין תשובה. הכל תקין. אולי זה פסיכולוגי? נשאלנו שוב... עד שהגענו לניר וכמעט במטה קסמים עם הסבר על מה שקורה במערכת העיכול, שילוב של דיקור, כורכומין פרוביוטיקה ופורמולה - החיים של טל השתנו ללא הכר. הוא חזר להתאמן, לביה"ס, לחברים לטיולים ונסע לחו"ל עם הפורמולות ודאג לקחת אותן.. ובאמת מלבד ארועים בודדים הוא ממשיך כבר כחצי שנה להינות מאיכות חיים. שימשיך כך...
מטופלת בריאה​כאבי בטן ושלשולים​
קרא עוד
"הגעתי לניר דרך האינטרנט, דיברה אלי העובדה שהוא מנהל את מחלקת הרפואה הסינית במכון הגסטרו בבית החולים תל השומר.   כשהגעתי אליו, סבלתי מעצירות קשה שאובחנה כמעי רגיז, כמעט לא יכולתי לאכול דבר וסבלתי מאד מכאבי בטן וכן גם מכאבים באיזור הסרעפת. ניר, בגישה מאד מקצועית ונעימה מיפה את המכאובים ושרטט תהליך מאד ברור ומעמיק בנוגע לריפוי שלי.  ידענו לאן אנחנו הולכים ולאן אנחנו שואפים להגיע ולא פחות חשוב, ניר ידע איך להגיע אל היעד. כעבור כמה שבועות, בתהליך נכון והדרגתי, חזרתי לאכול כל העולה על דעתי, נפסקו לגמרי הכאבים, וחזרתי לעצמי ולבריאות מלאה. ניר, בנוסף להיותו מומחה בדיקור ומצחי מרפא, הוא גם יודע כיצד לתמוך במטופל שלו מבחינה רגשית ונפשית, מה שהוא לא פחות חשוב מהדיקור עצמו. ניר הוא רופא סיני נהדר בזכות המכלול שלו. בתודה, מטופלת בריאה."
Previous
הבא
לקביעת תור במרפאה מלאו פרטים