אנשים רבים, לאורך כל הגילאים, סובלים מתופעת תסמונת המעי הרגיז. התופעה יכולה להיות חמורה בתקופות מסוימות ולאורך תקופות אחרות יכולה להיות רגיעה. המצב מכונה תסמונת, משום שהוגרם לו אינו ידוע במלואו. יש סברות כי מדובר בשילוב של גורמים סביבתיים עם מערכת חיסון מוחלשת או אף גורמים גנטיים שטרם התגלו. רפואת עיכול אינטגרטיבית מציעה שיטות יעילות וטבעיות להקלה בתסמינים ואף מניעתם בעתיד.

תסמונת המעי הרגיז

תסמונת המעי הרגיז
טיפול טבעי במצב של תסמונת המעי הרגיז

תסמונת המעי הרגיז באה לידי ביטוי בבעיות עיכול שונות וכל אדם עלול לחוות אותה בצורה שונה. התסמינים העיקריים הם:

  • כאבי בטן – אנשים הסובלים מהתסמונת מדווחים על כאבי בטן, אף כאבים קשים. אלה עלולים להתפרץ ישירות לאחר הארוחה ויבואו לידי ביטוי בכאבים באזור הקיבה, או בשלבים מאוחרים יותר של העיכול, במעיים עצמם.
  • חולשה וירידה במשקל – משום בעיות העיכול מדווחים מטופלים רבים על חולשה וירידה במשקל, מה שמשבש את שגרת יומם ומפריע לריכוז הדרוש לעבודה ולניהול אורח חיים תקין.
  • יציאות לא תקינות – אלה יכולות להיות שלשולים או לחלופין, עצירות שגורמת לאי נוחות גבוהה. בעיות אלה גורמות לאי נעימות לאדם הסובל מהתסמונת ואנשים מדווחים על קושי בניהול שגרה רגועה.

טיפול לתסמונת המעי הרגיז

רפואת עיכול אינטגרטיבית מסתכלת על האדם כשלם ומתאימה לכל אחד טיפול המתאים לו אישית. אין מדובר במתן תרופות באופן אוטומטי או בהוראות שרירותיות, אלא בשיחה מעמיקה שבה בודקים את אורח חייו של האדם, התסמינים שהוא סובל מהם ומהן האפשרויות להקל על מצבו. לשם כך אנו במרפאתו של ניר סלומון מציעים שילוב בין דיקור שמסייע להקלה על התסמינים ומחזק את המערכת החיסונית של האדם; צמחי מרפא ותבלינים ייעודיים שמרפאים דלקות במערכת העיכול; ייעוץ לאורח חיים נכון. הייעוץ מותאם לגילו של האדם ולמצבו הגופני, כדי לוודא שיקבל את כל אבות המזון והמרכיבים הנחוצים לתפקודו. הניסיון מראה כי שינוי באורח החיים הכולל תזונה מוקפדת ובריאה, מביא להקלה בתסמינים של תסמונת המעי הרגיז ולשיפור ארוך טווח.

אנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים באתר או להתקשר ונעדכן אתכם על האפשרויות שלכם להקלה במצב של תסמונת המעי הרגיז. אנו מאמינים כי שילוב בין אורח חיים, תזונה נכונה, דיקור וצמחי מרפא היא הדרך הטבעית והיעילה לטיפול בתסמונת  זו.