NirSolomin-Logo

דלקת מעיים חריפה – לייעוץ מידי

תוכן עניינים
צריכים עזרה?
פניה ישירה לניר סלומון

קיימים סוגים שונים של דלקות מעיים, כאשר יש לבצע הבחנה בין דלקת מעיים נקודתית חולפת שיכולה להיווצר בשל חיידק, וירוס או הרעלת מזון, לבין דלקת מעיים חריפה ודלקות מעיים כרוניות, המשבשות את שגרת החיים התקינה של הסובלים מהם. זאת, בשל הופעת תסמינים קשים דוגמת חולשה, בחילות, הקאות, עייפות, ירידה במשקל ויציאות לא סדירות, למשך זמן ארוך.

הגורמים למחלה ודלקת מעיים חריפה

מדובר במצב בריאותי שיכול להתפתח באופן פתאומי או להיות בגדר מחלה כרונית ממושכת. גורמים זיהומיים דוגמת וירוסים או חיידקים, עשויים להוביל בצורה פתאומית להתפתחות של מחלת מעיים חריפה ולהופעה של תסמינים שונים. במקרה כזה, צריך לערוך בדיקות גופניות על מנת לאבחן את הרקע למצב הזה.

ישנן מחלות מעי דלקתיות כרוניות לדוגמה מחלת קרוהן או קוליטיס כיבית, המתבטאות בהפרעה למערכת העיכול והמעיים. למחלות אלה נלוות תופעות של כאבים חזקים, חולשה, ירידה במשקל ועוד.
גם במקרים של מחלות ממאירות קשות כגון סרטן הקיבה או סרטן המעי הגס יכולות בהחלט לגרום להתפתחות של מחלת מעיים חריפה.

תסמיני דלקת מעי חריפה וסיבות לכך

בכל מקרה של הופעה ראשונית של מחלת מעיים דלקתית הסיבה יכולה להיות על רקע נפשי של לחץ, מצב נפשי לקוי או טראומה חמורה. מחלת מעיים חריפה מצריכה מהאנשים הסובלים ממנה, התמודדות עם קשיים מרובים, מגבלות בתפקוד הפיזי, פחדים וחרדות. זאת, לאור התסמינים הבלתי צפויים, העשויים להופיע בדרגות חומרה, בתדירות ובעוצמה משתנה בהתאם למצב המחלה והחולה עצמו.

בין התסמינים הבולטים ניתן למנות – שלשולים, עוויתות, התכווצויות וכאבים בבטן. מעבר לכך, התסמינים יכולים לכלול גם עצירויות לסירוגין, הימצאות של דם או ריר בצואה, תחושה של נפיחות בבטן, צורך דחוף לפעולת מעיים, בחילות, הקאות, תיאבון מופחת, ירידה לא רצונית במשקל, חולשה, חום גבוה, עייפות, אנמיה, הופעה של פריחה על גבי העור ועוד.

בהרבה מקרים רואים שלאור העומס הנפשי והסטרס המלווה את החולים במחלת מעיים דלקתית, עולות תחושות של עצב, תסכול, תשישות ודיכאון. מצב נפשי זה יכול גם להוביל להחמרה במחלה אצל חלק מהאנשים.

מה ניתן לעשות?

דלקת מעיים חריפה יכולה להיווצר בשל מצבים רפואיים שונים, ולכן הכרחי לפנות בהקדם אל רופא המשפחה לקבלת אבחון וייעוץ ראשוני ולעבור סדרה נרחבת של בדיקות רפואיות הכוללת בדיקות דם יסודיות וצילומי הדמיה שונים על מנת לברר בצורה וודאית מהן הסיבות לכך.

חשוב להדגיש, כי במידה שהתסמינים אינם עוברים לאחר כמה ימים, חובה לפנות לבדיקה רפואית כדי למנוע סכנה להתפתחות סיבוכים. לאחר סיום כל הבדיקות הרפואיות ניתן להתאים את שיטת הטיפול הרצויה לחולה – בין אם השיטה הקונבנציונאלית, הרפואה הסינית, הרפואה האינטגרטיבית ועוד.

לשיחה וקביעת תור מלאו פרטים
חנה פילצ'ה​​
חנה פילצ'ה​​קוליטיס - דלקת מעי​​
קרא עוד
"הייתי בכיתה ח' כשגילו אצלי את הקוליטיס. עד אז סבלתי מדימומים וכאבים נוראיים והתרופה הראשונה והיעילה ביותר הייתה סטרואידים. היו לי מאז תרופות שונות ומגוונות שאף אחת מהן לא הפסיקה את הדלקת לטווח ארוך ותמיד חזרתי לסטרואידים. בסופו של דבר, המצב רק החריף ולא יכולתי להפסיק להשתמש בסטרואידים. תופעות הלוואי והנזק לטווח ארוך אילצו אותי לחפש תרופה אחרת, כזו שתעבוד. כמפלט אחרון הגעתי לכאן אחרי 3 שנים סוף סוף מצאתי מענה אמיתי. הדלקת הפסיקה ואני נקייה מסטרואידים כבר חודשיים, שזה בכלל לא מובן מאליו. בנוסף, זכיתי לטיפול מסור ואישי ( גם למחוץ לשעות העבודה של המרפאה. יכולה להתקשר ולכתוב מייל ולבקש עצה ולעדכן כל הזמן וזה חשוב לא פחות. לסיכום אני יכולה לומר, תודה ​
חנה פילצ'ה​​
חנה פילצ'ה​​קוליטיס - דלקת מעי​​
קרא עוד
"הרגשתי איך איכות החיים שנפגעה הולכת ומשתפרת מיום ליום עד שהגעתי לרמיסיה המיוחלת“
רבקה
רבקהכאבי בטן ושלשולים​
קרא עוד
שמי רבקה ואני אם למתבגר בן 15. אנחנו מטופלים במרפאה של ניר ממאי 2014 אחרי שחיפשנו ללא לאות מישהו שיעזור לטל להחזיר לעצמו את איכות החיים של מתבגר נורמטיבי... טל סבל מכאבי בטן עזים ושלשולים קשים ובעצם בילה את רוב היום בשירותים. הוא הפסיד טיולים, מסיבות, ביה"ס ובעצם הרבה מהחיים עצמם. טל עבר את כל הבדיקות: גסטרו, קולונוסקופיה והיה בביקורים אצל רופאים מומחים. התשובה היתה שאין תשובה. הכל תקין. אולי זה פסיכולוגי? נשאלנו שוב... עד שהגענו לניר וכמעט במטה קסמים עם הסבר על מה שקורה במערכת העיכול, שילוב של דיקור, כורכומין פרוביוטיקה ופורמולה - החיים של טל השתנו ללא הכר. הוא חזר להתאמן, לביה"ס, לחברים לטיולים ונסע לחו"ל עם הפורמולות ודאג לקחת אותן.. ובאמת מלבד ארועים בודדים הוא ממשיך כבר כחצי שנה להינות מאיכות חיים. שימשיך כך...
מטופלת בריאה​כאבי בטן ושלשולים​
קרא עוד
"הגעתי לניר דרך האינטרנט, דיברה אלי העובדה שהוא מנהל את מחלקת הרפואה הסינית במכון הגסטרו בבית החולים תל השומר.   כשהגעתי אליו, סבלתי מעצירות קשה שאובחנה כמעי רגיז, כמעט לא יכולתי לאכול דבר וסבלתי מאד מכאבי בטן וכן גם מכאבים באיזור הסרעפת. ניר, בגישה מאד מקצועית ונעימה מיפה את המכאובים ושרטט תהליך מאד ברור ומעמיק בנוגע לריפוי שלי.  ידענו לאן אנחנו הולכים ולאן אנחנו שואפים להגיע ולא פחות חשוב, ניר ידע איך להגיע אל היעד. כעבור כמה שבועות, בתהליך נכון והדרגתי, חזרתי לאכול כל העולה על דעתי, נפסקו לגמרי הכאבים, וחזרתי לעצמי ולבריאות מלאה. ניר, בנוסף להיותו מומחה בדיקור ומצחי מרפא, הוא גם יודע כיצד לתמוך במטופל שלו מבחינה רגשית ונפשית, מה שהוא לא פחות חשוב מהדיקור עצמו. ניר הוא רופא סיני נהדר בזכות המכלול שלו. בתודה, מטופלת בריאה."
Previous
הבא
לקביעת תור במרפאה מלאו פרטים